Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 31/2016

Do you even Youtube - 31/2016

Pondělní pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta největší porce zábavy z řad kulturistiky a fitness, kterou jsme mohli vidět na sociálních sítích v posledním týdnu. Co všechno se stalo a událo? 

Do you even Youtube - 31/2016

Rozhovory se do Do you even Youtube nedostávají moc často, ale tento bude hodně z vás zajímat a v Do you even Youtube chybět nesmí. Team Andro ve složení Matthias Busse, Steve Benthin a David Hoffmann je na Euro road tripu, který je hodně propojený s kulturistikou. Na začátek malé představení protagonistů ve videu. Matthias je hlavní tváří německého serveru o kulturistice Team Andro. Cestuje po světě, kde fotí a točí soutěže. Miluje slovenské ženy. Konkrétně jednu bikini fitnessku, kterou ze sportovního hlediska miluji i já. Steve? To je profík federace IFBB, který je znám tím, že na loňském EVLs v Praze vykroutil bradavku Milanovi Šádkovi. Vše je zachyceno na fotkách. Mohu dodat. Nic si zde nevymýšlím. A David? To je německý kulturista klasických tvarů, který má velkou lásku k old-school kulturistice. Navíc je o 10 let starší, než na co vypadá. Hlavní postavou videa, rozhovoru, je maďarský kulturista soutěžící mimo IFBB Peter Molnár. Právě jeho Team Andro vyzpovídal. Na co se ptali? Na to, co zajímá nás všechny. Kulturista milovaný fanoušky na sociálních sítích a kulturistických fórech odpovídal na otázky, které se týkaly důvodů, proč nesoutěží v IFBB a jestli by ho souboj například s Flexem Lewisem zajímal a jak by si vedle Flexe věřil. Peterova soutěžní hmotnost se totiž pohybuje okolo 212 liber, což je přesně váhový limit kategorie, kde dominuje Flex Lewis. Řešily se i jeho prize money ze soutěží. Například na poslední soutěži v Kuwaitu vyhrál 50 tisíc dolarů a dalších 50 tisíc dolarů dostane ve formě sponzorství. Přišlo i na jeho začátky, problémy s financemi nebo válku federací, kvůli které má zákaz soutěžení v IFBB. Mluvil o tom, jak získal přezdívku „freezer“, což možná souvisí, nebo nesouvisí, s tím, že obvod jeho pasu na soutěži je neuvěřitelných 71cm při 97kg. V juniorech měl dokonce 61cm! Tenhle rozhovor vás bude bavit!

Chybět tento týden určitě nesmí ani video ze společného tréninku dvou kanadských profíků Regana Grimese a Bena Pakulskiho. Regan si s Benen zatrénoval nohy, protože právě nohy jsou Benovou největší dominantou a Regan si myslí, že se může od Bena hodně naučit. Už první cvik je docela ostrý. U zakopávání se jde za hranici selhání (to v koncentrické fázi pohybu) a Ben zde klade důraz na intenzivní zatínání hamstringů bez toho, aby přebíraly práci další svaly. Negativka je zde také extrémně důležitá. Cvik číslo dva: čelní dřepy. Je neuvěřitelné, jak vzpřímený dokáže Ben být během tohoto cviku. To chce nejen silný střed těla a silné kvadricepsy, ale celkově zdravé a správně fungující tělo bez svalových dysbalancí. Něco asi bude na tom, že lidé s nejlepšími stehny na světě jsou také známi tím, že mají vynikající flexibilitu a mobilitu. Kai Greene, Ronnie Coleman, Tom Platz nebo Ben Pakulski to potvrzují. Peklo pro Regana byly hacken dřepy na stroji. Tam ho Ben hodně potrápil. Mě zde hodně zaujal rozsah pohybu. Ben zde nejde do plného rozsahu pohybu, který mu dovolí jeho mobilita. Rozsah pohybu je určený tím, jak moc aktivuje kvadricepsy. Nemá zájem na tom, aby práci přebíraly další svaly. Na konec pak ještě lehčí „dopumpování“ na předkopávání a zakopávání. I zde si ale můžete všimnout různých detailů, na které klade Ben důraz. Minimální cheating. Maximální aktivace procvičované partie.

Sice se nepovažuji za velkého fanouška kategorií physique, ale tyhle dva sportovce mám rád. Mým favoritem pro letošní Olympii v mužském classic physique je Arash Rahbar a u žen to nemůže být nikdo jiný, než skvělá Juliana Malacarne. Ta už má dokonce dva tituly z Olympie. Tento fitness pár si spolu v minulém týdnu zatrénoval na video a já toho nemohl nevyužít. Dva šampioni Olympie (snad mě Arash nezklame) spolu totiž na jednom videu necvičí moc často. Výjimku tvoří jen tréninky Jeremyho Buendii a Phila Heatha. Arash si s Julianou odcvičil prsní svaly a i tentokrát se s námi podělil o ty nejlepší tipy, jaké může nabídnout. Všechny cviky vysvětlil a popsal důvody, proč je cvičí tak, jak je vidíme ve videu. Od Arashe jsem ještě neviděl špatné video. Snad se bude trénink líbit i vám.

Jeden z nejlepších naturálních kulturistů v historii Doug Miller se minulý týden vydal za Marcem Loblinerem, aby spolu mimo jiné natočili asi 30 videí, které budou během následujících několika týdnů vypouštět na Youtube. Jedním z těchto videí je i Dougův vlog, ve kterém nás zavedl do centrály společnosti Tiger Fitness. Dalším velkým bodem videa je brutální trénink zad. Mou oblíbenou částí videa je určitě exkurze ve skladu. Něco podobného by určitě mohli natočit i v Aktinu. Takové video by se mi líbilo. Součástí centrály je i Tiger Fitness Gym. Posilovna, kterou si Marc postavil k obrazu svému. Má tu všechno, co potřebuje k tomu, aby se vyřádil, když zrovna nemůže z časových důvodů do velké komerční posilovny, která má úplně všechno.

A ten trénink? Nebojte, nepřijdete o něj. Začíná ve 14. minutě. Stroj na horizontální přítahy vypadá hodně hardcore a old-school. Na něm bych si zacvičil parádně. Přítahy t-baru? Wow. To se taky nikde nevidí. Moc hezky to vymysleli. Cvik číslo 3: další vymazlený stroj pro horizontální tahy. Tahat zde můžete přesně tak nízko, abyste zapojovali spodní laty. Přijde i na old-school pull-over na řetěz. Na něm vyrostl Dorian Yates. Cvik číslo 5: nejtěžší stahování kladky na světě s paralelním úchopem. Těmi je Doug proslavený. Poslední cvik, hlavně pro účely videa, byly přítahy 200 librové jednoručky v předklonu. Jak si s touto 90kg kravičkou poradili naši kulturisti? Doug jel jako drak. Marc ten cvik očůral a jel to pěkně z vysoka. Za to bych mu dal palec dolů. Ale dojem z tréninku to rozhodně nepokazilo. Super video! Moje oblíbené video tento týden.

Pro poslední video dnešního dílu Do you even Youtube jsem si vybíral asi z 10 možností. Rozhodl jsem se pro video z prostředí MMA, které se objevilo na youtube kanálu společnosti BSN, kterou asi všichni dobře znáte. Videí z MMA  v DYEY moc nemíváme, tak proč si to tento týden neokořenit, že? Právě BSN sponzoruje Conora McGregora. Nejpopulárnějšího fightera současnosti. Největší tahák ve sportu. Borce, který aktuálně táhne celé UFC dopředu. Kluka, který se nebojí říct komukoliv cokoliv. A tím komukoliv myslím klidně i šampiona nejtěžší váhové kategorie, proti kterému je Conor prcek.  Video je součástí projektu, během kterého Conor natáčel reklamu pro protein Syntha-6 Edge. Celý tým se vydal za Conorem do irského Dublinu. Mě ten protein moc nezajímá, ale video jsem si moc užil. Conor je tím nejlepším, co MMA v současnosti může nabídnout. Nikdo v historii MMA nedokázal udělat sport tak zajímavý, jako Conor. Conor má sloní koule a ty nám všem ukáže za necelé tři týdny. To ho totiž čeká odveta s Natem Diazem, který šokoval svět, když Conora porazil několik měsíců zpátky. I díky tomuhle videu se na tento zápas těším víc. Už ať je tady! Ať žije Conor McGregor!

zdroj: youtube.com
  •