Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Crossfit Reebok Games 2016 - rozsáhlá reportáž DEN po DNI

Aktin Redakce
Aktin Redakce 5. 8. 2016
Crossfit Reebok Games 2016 - rozsáhlá reportáž DEN po DNI

Crossfit Games jsou každým rokem větší a větší a letošní rok to jen potvrdil. Kromě 10 kategorií masters kategorií, 4 kategorií teenagerů do 17 let včetně a 40 nejvíce fit týmů na světě si to na letošních Crossfit Games znovu rozdalo také 40 mužů a 40 žen, kteří bojovali o titul toho nejvíce fit sportovce na světě. Hlavní cenou pro vítěze obou kategorií bylo 275 tisíc dolarů, které jako prize money věnoval již tradičně generální sponzor Reebok.

Autor: Jan Kavalír

Crossfit Reebok Games 2016 - rozsáhlá reportáž DEN po DNI

V reportáži se budu věnovat jednotlivcům, tedy kategorii mužů a žen. Právě pro jednotlivce začaly hry ve středu v noci, když si museli sbalit jeden baťůžek, který si s sebou brali na tajemné místo. Nikdo nevěděl, co je čeká. Hodně lidí tušilo, ale nikdo si nemohl být jistý. Ve 3 ráno nastoupili jednotlivci na palubu letadla, které zabezpečilo jejich přesun z kalifornského Carsonu (dějiště Crossfit Games) do Aromas, které se také nachází v Kalifornii. Pak už se naši sportovci museli dostat na ranč, kde to všechno začalo. Což je vlastně takový dvojsmysl. Začalo to tam před 10 lety při prvních Crossfit Games. A stejně tak to začalo pro naše crossfiťáky letos.

10 let Games

 

Středa – den 1

Disciplína 1: Ranch Trail Run

První disciplínou byl 7 km dlouhý běh v terénu, který by se dal považovat za extrémní. Prudké svahy, které museli sportovci sbíhat i vybíhat. Ostré skály a kameny, které potrestají každého, kdo ztratí pozornost. Stezka, ze které se práší a pokud běžíte za někým, tak se vám moc dobře dýchat nebude. A do toho všeho extrémně horké suché počasí, které je v této oblasti samozřejmostí.

K překvapení všech si s tratí nejlépe poradil Mathew Fraser. Ten se hned od začátku pohyboval vepředu, kde se držel tempa Joshe Bridgese. To mu ale moc dlouho nevydrželo, když se po chvíli rozhodl běžet svým tempem a dostal se do vedení, které už nepustil. Během několika dalších stovek metrů si Fraser vybudoval tak velký náskok, že bylo jeho vítězství v první disciplíně téměř jisté. V nejzákeřnější části trati, kterou byl výstup a následný sestup prudkého svahu, měl dokonce takový náskok, že seběhl zpátky pod kopec v době, kdy svůj výstup začínali jeho pronásledovatelé. Tady nebylo o čem a Mat vyhrál disciplínu před druhým Joshem Bridgesem o téměř minutu a půl! Skvělý vstup do soutěže zaznamenal kanadský debutant na Games Brent Fikowski, který bral místo třetí. Obhájce prvenství z roku 2015 Ben Smith začal kvalitním výkonem, který mu přinesl 11. místo, což neznamenalo velkou ztrátu na většinu soupeřů. V jeho souboji s Mattem Frasem to ale byla ztráta 42 bodů.

Mezi ženami nemohl dominovat snad nikdo jiný, než Sam Briggs. Ta spíše než s ženami závodila s muži. Její čas by totiž i mezi nimi stačil na třetí místo. Obhájkyně prvenství z roku 2015 Katrin Tanja Davidsdottir skončila čtvrtá, což musela sama považovat za velký úspěch.

Disciplína 2: Ranch Deadlift Ladder

Druhá disciplína byla prostá. Žebřík poskládaný z mrtvých tahů. Muži začali na nějakých 193kg a ženy na 125kg. Zvedneš? Jdeš dál na těžší činku a máš na to 30 vteřin. Nedáš? Končíš. Žebřík měl také svůj konec. Konečnou pro muže představovalo 280kg (615 liber) a pro ženy asi 175kg (415 liber). Na konec se jak u mužů, tak i u žen, dostal pouze jeden sportovec. U žen to byla favoritka disciplíny Brooke Wells a u chlapů Sam Dancer, kterého také všichni považovali za favorita pro mrtvý tah. Za zmínku také určitě stojí 265kg Alexe Vigneaulta a 261kg Lucase Parkera. Ben Smith a Matt Fraser se spolu s dalšími třemi závodníky podělili o 23. místo výkonem 505 liber, což odpovídá asi 230kg. U žen mě hodně překvapilo to, že se jich hned 34 dostalo přes 140kg a 28 jich dokonce zvedlo víc, jak 150kg. Úctyhodné! Sport jde neuvěřitelně kupředu.

Disciplína 3:  Ranch Mini Chipper

Třetí a zároveň poslední disciplína prvního dne nebyla vůbec náročná. Bylo to jen o tom, kdo vydrží jet bez pauzy a zvládne ignorovat bolest. Úkol byl totiž celkem jednoduchý. Muži museli co nejrychleji absolvovat disciplínu sestavenou z 50 wall-ballů / hod medicinbalem na terč, 25 sed-lehů na GHD stroji a výběhu do kopce. Po celou dobu se museli držet svého 30 librového (asi 12,5kg) míče. Ženy čekalo to samé, ale „pouze“ s 9kg míčem.

Mezi ženami od začátku až do konce dominovala suverénní Annie Thorisdottir. V prvních dvou částech WODka využila svou výšku a ve výběhu už nikomu nedovolila, aby se k ní jakkoliv přiblížil. Brooke Wells také určitě překvapila, když brala v disciplíně druhé místo. Po 37. místu v prvním eventu a vítězství v druhé disciplíně bylo druhé místo velkým vítězstvím pro tuto silově zaměřenou Američanku. Velmi zlý start do Games potvrdila kanadská superhvězda Camille Leblanc-Bazinet. 37. místo pro ní bylo obrovským selháním.

I mezi muži byl celkem jasný vítěz. Brent Fikowski si u sed-lehů udělal velký náskok, který mu stačil k prvnímu místu. Mathew Fraser se na něj ve finiši sice dotahoval, ale i tak skončil se ztrátou 6 sekund druhý. Z největších hvězd mezi muži nezklamal, dá se říct, nikdo. Nejhůře dopadl asi Scott Panchik, který bral 18. místo.

Čtvrtek – den 2

Disciplína 4: Ocean Swim

500 metrů volným způsobem v oceánu. Docela krátký plavecký závod, srovnáme-li tento event s tím, co čekalo sportovce v letech předchozích. Favorit byl ale jasný. Jonne Koski! Důvod? V plavání je sakra dobrý a to potvrzují jeho top 2 umístění z předchozích dvou let, když se zrovna plavalo v oceánu. Jonne pozici favorita potvrdil a vyhrál s náskokem 9 vteřin před druhým Khanem Porterem. Tím však Games pro Jonneho skončili, když na konci druhého dne odstoupil ze soutěže, do které nastupoval se zraněním zad. Velká škoda. Jonne je vynikající sportovec a jeho potenciál na medailové umístění je docela veliký. Fikowski znovu potvrdil, že má formu, když bral místo třetí. Fraser v plaveckém eventu udržel pozici před Benem Smithem, když bral místo 7. a na Ben skončil 8. Svůj nejhorší výsledek na letošních hrách si zde vybral kanadský supertalent Patrick Vellner, o kterém ještě v reportáži uslyšíte. Skončil na 35. místě.

Jak to šlo ženám? Tia-Clair Toomey potvrdila, že jí voda vůbec nevadí, a brala místo první v čase, který by mezi muži stačil na místo páté. Zadařilo se i Saře Sigmundsdottir z Islandu, když vybojovala v disciplíně číslo 4 místo čtvrté. Žádná z favoritek, kromě Brooke Wells (24. místo), ale neztratila.

Pátek – den 3

Disciplína 5: The Murph

Murph je peklo. Úkol pro sportovce je v něm následující:

 • Běh na 1 míli
 • 5 kol: 20 shybů, 40 kliků a 60 dřepů
 • Běh na 1 míli

To vše pak s vestou, která pro muže vážila 9kg a pro ženy necelých 7kg. A samozřejmě na sluníčku. Aktuálně asi ta nejnáročnější zkouška pro atlety na Crossfit Games. Annie Thorisdottir nebo Rich Froning by mohli vyprávět. Mezi ženami to letos vypadalo na exhibici Sam Briggs, která ale své tempo hodně přepálila a na konec z toho pro ní bylo „až“ čtvrté místo. První místo vybojovala těsně před skvělou Davidsdottir Kari Pearce, která ukázala, že její motor v červenci šlape vážně parádně.

Pro nikoho asi nebude překvapením, že mezi muži dominoval Josh Bridges. Tohle je event přímo pro něj a on toho využil naplno. Mathewa Frasera za sebou nechal zpátky dalších téměř 70 vteřin! Výraznou bodovou ztrátu zde nabral v předchozích dnech skvěle závodící Fikowski z Kanady. Murph pro něj znamenal až 28. místo.

Disciplína 6: Squat Clean Pyramid

Silový žebřík přemístění do dřepu. Velmi atraktivní disciplína pro fanoušky, ale peklo pro sportovce. Především pro ty, kteří nejsou tolik proslulí svou silou. Disciplína byla o to náročnější, že měli sportovci časové eliminační limity pro každou činku. Pokud nestihli x opakování do určitého časového limitu, tak byli OUT.

Na muže čekalo 10 přemístění s 245 librami, 8 přemístění s 265 librami, 6 s 285, 4 s 305 a 2 těžká přemístění do dřepu s 325kg, což je téměř 150kg.

U žen byly váhy následující: 165 liber, 180 liber, 195 liber, 205 liber a 215 liber (asi 98kg).

Nejlépe si s činkou mezi ženami poradila Kara Webb, která je každým rokem favoritkou na vítězství, ale letošní začátek Games se ji moc nepovedl. Třetí místo brala skvělá Tia-Clair Toomey, která vzpírání miluje. Důkazem je i to, že v něm bude reprezentovat Austrálii na letošních OH v Riu. Smolně dopadl žebřík pro vítězku předchozí disciplíny Kari Pearce. Ta skončila až 38.

Jak to šlo mužům? Začnu tím, komu to nešlo. Fikowski znovu ztratil. 39. místo pro něj bylo hororovým výsledkem a velkou ztrátou nadějí na šokující výsledek, na který měl po prvních dvou dnech určitě zaděláno. Tak to ale na Games bývá vždy. Někomu se vydaří začátek a poté z ničeho nic ztratí. Podobně dopadl i jinak skvěle silově připravený Cole Sager. Ten skončil až 32. Naopak favoriti vůbec nezklamali. Fraser skončil druhý. Smith čtvrtý a Panchik konečně udělal výsledek, když bral místo třetí. Event vyhrál zcela suverénně Alex Anderson, pro kterého bylo i 148kg hračkou.

Disciplína 7: Double DT

Heavy DT. Double DT. Jo, jo. V loňském roce chtěli fanoušci těžkou verzi, tak letos přišla ta druhá varianta, kterou bylo:

 • 10 kol
 • 12 mrtvých tahů
 • 9 přemístění silou z visu
 • 6 výrazů nad hlavu
 • S 155 librami (70kg) pro může a 105 librami (48kg) pro ženy.

Takto jsem já osobně poznal crossfit. Viděl jsem video, jak někdo dělá několik kol různých cviků s relativně lehkou činkou, která se s každým kolem stává těžší a těžší ať už reálně, nebo kvůli tomu, jak se kumuluje únava, nebo laktát. Letošní Crossfit Games těch eventů s olympijskou osou nenabídly tolik, což je pro mě osobně hodně zajímavý tah od pořadatelů. Je vidět, že ta všestrannost je opravdu důležitější s každým rokem víc a víc. Pojďme ale k této disciplíně. Favority zde byly určitě ta největší jména. Mezi muži zklamal Islanďan Guðmundsson, když skončil až na 31. místě. Jen těsně tak zvládl dokončit před limitem 15 minut. Více jsem čekal i od Bena Smitha, který znovu ztratil na Mathewa Frasera. 9. místo znamenalo ztrátu dalších 30 bodů, protože Fraser bral hned 94 bodů za místo druhé. Všechny překvapil teprve 20 letý Samuel Kwant, který disciplínu vyhrál v jednom z dřívějších kol. Porazil tak všechny favority soutěžící v posledním kole, ve kterém již tradičně nastupují ti nejlepší podle aktuálního pořadí.

Favoritka u žen? Já tam pasoval Brooke Wells a Karu Webb. Byl jsem blízko. Brooke byla druhá a Kara brala místo šesté.  Celkem jasně však této disciplíně dominovala obhájkyně loňského prvenství na Games Katrin Davidsdottir. Má nejoblíbenější závodnice současnosti Sara Sigmundsdottir skončila třetí.

Sobota – den 4

Disciplína 8: Climbing Snail

Z mého pohledu nejméně zajímavou disciplínou na letošních Crossfit Games byla právě disciplína číslo 8. Ta vypadala následovně:

 • 3 kola
 • 500m běh
 • 2 šplhy na laně
 • 40 stop (asi 12,5m) tlačení „šneka“
 • 2 šplhy na laně

Kombinace běhání, šplhání po laně a tlačení (koulení) zvláštního předmětu mě nezaujala. Vlastně ani nevím, co na tom mělo být zajímavého. Tahle disciplína však hodně sedla Sam Briggs, která konečně poprvé od středy získala umístění na podiu. Důležitých 100 bodů! Naopak jen 4 body zde vybojovala Brooke Wells, která si běhání rozhodně neužívá a ani ji nejde. Jednalo se už o druhý soutěžní výbuch pro Wells a to ji ještě jedna hororová disciplína čekala.

Jak to šlo mužům? Fikowski si spravil chuť po nepovedeném třetím dnu a bral 100 bodů za jednoznačné vítězství. Problém mu nedělalo vůbec nic a v běhu samozřejmě navyšoval náskok před všemi svými soupeři. Hned za ním byl jeho kanadský kamarád Patrick Vellner, který tak potvrdil své ambice na přední umístění. Ben Smith zde vůbec poprvé „snížil“ náskok Mathewa Frasera, když ho zde poprvé na letošních Games porazil. Jednalo se však o rozdíl 4 bodů. Pátý Fraser byl totiž jen o místečko za čtvrtým Smithem.

Disciplína 9: The Separator

Wow, tak podobný event bych asi nikdy nevymyslel. Dave Castro spolu se svým týmem vymyslel nový cvik, kterým byly kliky na kruzích, které musely být provedeny striktní formou. A ve stojce. Podle mě moc hloupý nápad a podobné výmysly mě určitě nebaví. Jako divák u youtube jsem si ty pokusy o klikování a rozhodování rozhodčích rozhodně neužíval.

Jak tedy tento event vypadal?

 • 12 kliků ve stojce na kruzích
 • 15 dřepů se 102kg (225 liber)
 • 20 angličáků přes osu
 • 9 kliků ve stojce na kruzích
 • 18 čelních dřepů s 93kg (205 liber)
 • 20 angličáků přes osu
 • 6 kliků ve stojce na kruzích
 • 21 dřepů s činkou nad hlavou s 85kg (185 liber)
 • 20 angličáků přes osu

Ženy měly upravenou verzi s lehčí osou a nižším počtem kliků na kruzích, na kterých nezačínaly, na rozdíl od mužů.

Nejlépe si s touto bizarní disciplínou poradila Kari Pearce, která co ztratila u dřepů, to dohnala na kruzích. V patách ji ale byla po celou dobu Katrin Davidsdottir, která se nakonec musela spokojit s místem druhým. Ve skvělé formě soutěžící Toomey z Austrálie na Katrin moc neztratila, když skončila o místo za ní, tedy třetí.

Jak to šlo mužům? Fikowski znovu potvrdil svou nevyrovnanost a po prvním místu v předchozím eventu se musel v 9. disciplíně spokojit až se 30. místem. Nedařilo se ani Benu Smithovi. 19. místo pro něj bylo velkým zklamáním a ztrátou. Můj favorit na první místo v této disciplíně Noah Ohlsen nepotvrdil má očekávání a skončil až 15. Za to Mat Fraser opět navýšil svůj náskok na všechny své velké soupeře, když skončil čtvrtý.

Disciplína 10: 100%

40 box jumpů a 20 přemístění D-ballu na rameno do propnutých nohou. To byla desátá disciplína letošních her, kterou bych já osobně nejraději vypustil. To je dle mého názoru disciplína hodná regionálek, nikoliv Crossfit Games. Fakt, že museli muži zvedat asi 68kg míč a pro ženy se jednalo o 45kg obludu, je v pořádku. To je odpovídající zátěž. Ale klasické box jumpy na 76cm box u mužů a 61cm box u žen? Tady bych rád viděl alespoň o 25-40% vyšší box. Hned by byly výskoky výzvou pro všechny.

Brentu Fikowskimu to ale rozhodně nevadilo. Hádáte správně. Svou nevyrovnanost znovu potvrdil. Disciplínu vyhrál a bylo to jeho dosavadní třetí vítězství na letošních Games. „Životní“ úspěch se povedl Garymu Helmickovi, za to totiž u něj považuji druhé místo v disciplíně. Ben Smith znovu něco malinko stáhl na Frasera. Konkrétně 20 bodů, což byl rozdíl mezi 5. a 10. místem.

U žen jsem favorizoval Tiu Toomey, která má vynikající dynamiku a přemístění míče ji nemělo dělat problémy. Byl jsem blízko. Skončila druhá. Jen těsně ji porazila Alessandra Pichelli.

Neděle – den 5

Disciplína 11: Handstand Walk

280 stop, tedy asi 85 metrů chůzí ve stojce. To byl první event pro poslední den soutěže. Zde by se dalo říct, že dominoval Jacob Heppner, ale ne tak úplně. Jeho chůze ve stojce byla přesvědčivá. Nikdo nešel tak vyrovnaným tempem, jako on. Na paty mu ale hodně překvapivě šlapal Mathew Fraser, který sice začal hodně pomalu, ale na konci zrychloval a v jednu chvíli to i vypadalo, že by mohl disciplínu vyhrát on. Nakonec se tak nestalo, ale i druhé místo byla pro Frasera výhra. Právě tento souboj byl tím nejzajímavějším, co nabídla tato disciplína. Alespoň tedy u mužů.

U žen to byl fičák až do posledních centimetrů. Tam si to rozdala Katrin s Kari a rozhodl až závěrečný sprint. O 0,16s vyhrála Islanďanka Davidsdottir. První pořádky finiš zaznamenala v této disciplíně Emily Bridgers, pro kterou se jinak jednalo o velmi nepovedené Hry. Čtvrté místo zde brala všema deseti. To stejné se dá říct i o šesté Camille Leblanc-Bazinet. Kdo zde ztratil nejvíc? Sam Briggs. Skončila 16. a nedostala se ani do cíle.

Disciplína 12: Suicide Sprint

Člunkový běh na 250 metrů je parádní disciplína a jen škoda, že na letošních Hrách nezávodil Dan Bailey. I bez něj to ale byla, alespoň pro mě, nejlepší nedělní disciplína. Zde všechny šokoval Mat Fraser, který jen těsně prohrál s Royem Gamboou a znovu tak navýšil svůj náskok na své největší soupeře. Komentátoři byli v šoku z toho, co všechno Fraser dokáže. Nikdo si nemyslel, že je tak dobrý sprinter. Věděl to pouze on sám a všem to ukázal. Miluju sprinty, ať už jde o crossfit, nebo atletiku.

U žen vybojovala vítezství v disciplíně Tia-Clair Toomey, která ve svém rozběhu neměla konkurenci. 21. místo ve sprintu znamenalo nejhorší letošní výsledek pro Saru Sigmundsdottir. Kara Webb také určitě nebyla spokojená s 33. místem, které pohřbilo její naděje na pódiové umístění.

Disciplína 13: The Plow

Tažení pluhu jako soutěžní disciplína? Proč ne? Mě to přijde jako dobrý nápad. Na závodníky čekalo 170 metrů, tedy dvě dálky stadionu. Mezi ženami musela být favoritkou určitě Samantha Briggs. To je parník, který dokáže cokoliv napálit a málokdy se jí to vymstí. Výjimkou potvrzující pravidlo byl snad jen letošní Murph. Sam byla vepředu. Hodně vepředu. Ale celou dobu před ní byla Davidsdottir, která si nechtěla nechat utéct vítězství na letošních hrách. V tomto eventu si dokonce šáhla na dno a ze stadionu ji museli vyprovázet pořadatelé tak, že se o ně opírala. Skvělý výkon Islanďanky! Kde byla Toomey, která s Katrin bojovala o celkové první místo? Neztratila moc. Za 6. místo nabrala ztrátu jen 12 bodů, což znamenalo, že dva eventy před koncem ztrácela Australanka jen 11 bodů a nikdo nevěděl, v jakém stavu se Davidsdottir nachází.

U mužů už bylo rozhodnuto. Fraser měl první místo jasné. Myslí si však někdo, že by Matt něco vypustil? To opravdu ne. Šesté místo sice bylo jedním z jeho horších výsledků na letošních Games, ale na všechny své velké soupeře náskok navýšil. Což v této reportáží píši možná už po desáté. Fraser je stroj! Můj favorit této disciplíny Lucas Parker totálně vyhořel. 33. místem rozhodně nepotvrdil můj předpoklad, že si s lehce strongmanskou disciplínou nejlíp poradí právě on. Hodně jsem se pletl.

Disciplína 14: Rope Chipper

14. event byl hodně originální. Jednalo se o opravdový test aerobních schopností všech atletů.

Lyžovalo se. Veslovalo se. Jezdilo se na kole. A do toho se skákalo přes speciální švihadlo. Dvojšvihy, samozřejmě. A aby toho nebylo dost, tak ještě přitahování naložených saní (145kg pro muže a 100kg pro ženy) lanem na nějakých 30 metrů. Prostě peklo.

Jasně, favoritem určitě musel být Fikowski. Ten tohle umí, jak jsme zjistili během předchozích 4 dnů. Vítězství v tomto eventu pro něj bylo již čtvrtým na letošních hrách! Hodně působivý výsledek. Cole Sager se zde hodně výrazně posunul dopředu v celkovém pořadí, aby ještě trochu zabojoval o podium, o které soupeřil s Fikowskim a dalším Kanaďanem, který bral v této disciplíně třetí místo. Jasně, šlo o Patricka Vellnera. Kde byl Fraser? Skončil desátý.

Jak to šlo ženám? První místo v disciplíně brala Anna Tunnicliffe jen o 16 setin sekundy před druhou Chynou Cho. To zajímavé se ale odehrávalo až za nimi. Souboj o celkové první místo mezi Davidsdottir a Toomey. Důležitý krok k obhajobě prvenství udělala Islanďanka, která čtvrtým místem navýšila náskok nad Toomey o dalších 12 bodů. 23 bodů před poslední disciplínou nebylo nesmazatelným mankem, ale při vyrovnanosti výkonů Davidsdottir to byl zdánlivě nesplnitelný úkol pro Toomey.

Disciplína 15: Redemption

Poslední disciplínou pro jednotlivce bylo znovuzařazení peg boardů. To je jakási stěna, po které lezou závodníci pomocí kolíků. No ani tuto aktivitu moc nechápu a nejsem jejím fanouškem pro účely Crossfit Games, ale Dave Castro ji má rád, tudíž ji musí zvládat také závodníci.

Poslední disciplína tedy vypadala následovně:

 • 3 výstupy pomocí kolíků
 • 21 thrusterů
 • 2 výstupy pomocí kolíků
 • 15 thrusterů
 • 1 výstup pomocí kolíků
 • 9 thrusterů

Muži: 135 liber (asi 61,5kg)

Ženy: 85 liber (asi 38,5kg)

Že je tento event úplně jiný, než zbytek Games, potvrdily i jeho výsledky u žen. U mužů se ale na špici objevila jména hlavních favoritů. Bylo by zajímavé zjistit důvod, proč tomu tak bylo. Zak Carchedi vyhrál mezi muži, když za sebou téměř 20s zpátky nechal koho jiného, než Mathewa Frasera. Fikowski bojoval o celkové umístění, jak nejlépe mohl, ale ani třetí místo v této disciplíně mu nepomohlo k jeho vysněnému výsledku.

Jak to dopadlo u žen? První Alexis Johnson. Druhá Carleen Mathews. Třetí Kari Pearce. Hlavní souboj se ale odehrával o celkové prvenství. Toomey v poslední disciplíně dokázala porazit Davidsdottir, když skončila osmá (68 bodů). To znamenalo, že k prvnímu místu potřebuje, aby získala Davidsdottir o 24 a více bodů méně. Tomu odpovídá 18. místo. Davidsdottir skončila na děleném 12. místě a vybojovala tak své druhé první místo na Games a úspěšně tak obhájila loňské prvenství. Její kamarádka z Islandu Sara Sigmundsdottir se musela v letošním roce spokojit s místem třetím.

Z velkých jmen mezi ženami mohu zmínit následující výsledky v celkovém pořadí:

 • Sam Briggs 4. místo
 • Kara Webb 7. místo
 • Annie Thorisdottir 13. místo
 • Camille Leblanc-Bazinet 21. místo

Mezi muži naprosto s přehledem dominoval a rozdrtil své soupeře Mat Fraser. Druhý skončil obhájce titulu Ben Smith. O třetí bojovali až do konce kanadští nováčci Fikowski a Vellner. Vellner ze souboje nakonec vzešel jako vítěz a to o pouhé dva body.

Z velkých jmen mezi muži mohu zmínit následující výsledky:

 • Scott Panchik 6. místo
 • Björgvin Karl Guðmundsson 8. místo
 • Josh Bridges 13. místo  
 • Noah Ohlsen 15. místo

Důležité odkazy

Celkové pořadí a pořadí v jednotlivých disciplínách naleznete zde. 

Rozpisy eventů pro všechny kategorie naleznete zde. 

Všechny videa z eventů naleznete zde. 

Fotografie použity z oficiálních materiálů ke Crossfit Games

Přidej se k 36 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________