Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 34/2016

Do you even Youtube - 34/2016

To nejlepší ze světa kulturistiky a fitness opět pod drobnohledem Honzy Kavalíra. Co všechno se událo a koho mámě po týdnu možnost opět sledovat na populárním streamovém kanálu? 

Do you even Youtube - 34/2016

Cesta Dallasse McCarvera na Olympii pokračuje a Do you even Youtube u toho nesmí chybět. Jeho cesta na Olympii, což je mimochodem také název jeho youtube seriálu videí v přípravě na Olympii, začíná ve videu kardiem. Dallas kardio v přípravě dělá. Má sice 140kg ve svalech, ale bez kardia to u něj nejde. Je to nutnost. V dalším segmentu videa máme možnost nahlédnout do osobního života Dallase. Dozvídáme se něco o tom, jak se stravuje. To vás ale určitě moc nezajímá. Jdeme na trénink. Pojede se spodek a primárně hýždě. Pohyby budou o tom, že budou pohyb začínat hýžďové svaly. Technika je pak trošku jiná, než to, jak možná cvičí většina lidí,  včetně mě. Já si mimochodem odjel včera supersérii zakopávání (8 sérií po 45 vteřinách) a dřepů, ve kterých jsem se svým postojem i tempem zaměřoval na hýždě. Chodidla 90°od sebe, dole několikavteřinová stopka pod paralel, nahoru tlačením kolen od sebe a nahoře zatnout zadek, kolena se nikdy nepropínat. Byl to sen. Vyzkoušejte si to. Zpátky ale k Dallasovi. Ten ve videu samozřejmě propaguje své sponzory, kterými jsou známá značka oblečení Gorilla Wear a nová značka Redcon1. Trénink by vás mohl bavit, ale je to opravdu jeden z těch méně zajímavých, co se týče Dallase. On zde nechce drtit velkou partii jako jsou záda, nebo stehna. Cílem v tomto tréninku je zapracovat na kvalitě hýždí a tomu také odpovídá pořadí cviků a jejich provedení. Mě to ale bavilo. Možná je to tím, že Dallasovi fandím ze všech profíků vůbec nejvíc.

Po Dallasovi je pro mě dalším zajímavým účastníkem Olympie australská senzace Joshua Lenartowicz. I on má svůj youtube seriál "Road to Mr. Olympia", který si pochvalují fanoušci po celém světě a já jej moc rád odprezentuji vám. Joshua si vaší pozornost zaslouží. Dlouholetý naturální závodník (vyhrál toho mezi naturály vážně hodně) se asi 3 roky zpátky rozhodl přejít do IFBB a pokroky, které v této federaci, samozřejmě už ne naturálně, udělal, jsou téměř k neuvěření. Z neznámého kulturisty je borec, který by měl být na letošní Olympii v top 10. Jeho zlepšení dává o něco větší smysl, podíváte-li se na jeho trénink. Joshua si jde za svým snem a dělá pro to vážně hodně. Jeho tréninky jsou hodně těžké! V páté epizodě, kde vidíme Joshuu 6 týdnů před Olympií, cvičí Joshua tahové cviky. Vrcholem tréninku jsou bez pochyby jeho mrtvé tahy. S 300kg zde 135 kilový Australan předvede 6 opakování. Za zmínku určitě stojí i přítahy v předklonu, kde jde až na 180kg. Nakládá si i u ostatních cviků ať už jde o hammer strength, nebo kladky. Joshua je jedním z nejsilnějších profíků a na jeho tréninky se kouká moc dobře. Přezdívka "King of the gym", tedy král posilovny, k Joshuovi opravdu sedí.

Po hardcore tréninku dvou profíků se podíváme na tu druhou stránku fitness, kterou představuje hodně komerční značka Gymshark. Ta se v poslední době stále víc přesouvá od kulturistiky k té nejvíce softcore skupině lidí, což potvrzuje nárůst popularity pro holky, jako jsou jejich Nikki Blackketter, Robin Gallant nebo Jazmine Garcia. Holky cvičí, ale skoro na to nevypadají. Přesto by se fotka s nimi klidně mohla dostat někam do bulváru a nadpis článku by byl "Podívejte se na její nechutně namakaná stehna".  Fitness průmysl je víc a víc mainstream a já si rozhodně nebudu stěžovat, že právě tyhle holky mají statisíce fanoušků, kteří se o ně zajímají každý den. Dělají toho pro fanoušky hodně a popularita a následná podpora třeba od Gymsharku je pro ně odměnou. V tomto videu vás čeká Gymshark World Tour video. Atleti této značky spolu a se svými fanoušky trávili čas hlavně v New Yorku. Samozřejmě přišlo i na nějaké to focení. Musí se přeci udělat reklama na nové produkty. Ty mimochodem zajímají opravdu lidi z celého světa. Například Mára, který semnou občas chodí cvičit, je velikým fanouškem Gymsharku. Já ho ale pořád tlačím spíše do domácích značek. Má tedy tričko od Nebbie, nebo nově i triko Aktin, které je aktuálně jeho nejoblíbenější. Mára si tohle video určitě užije. Snad bude bavit i ty z vás, kteří nejsou zrovna fanoušky hardcore kulturisty a nemotivují je jen ti šílenci, kteří propagují například peptidy. *pew* *pew* *pew* Výstřely jsou venku.

Vážně si myslíte, že bych vynechal Mutant on a Mission? To se nikdy nestane. Na to mě přeci znáte až moc dobře. Už vůbec přeci nemůžu vynechat takovou epizodu, jakou je ta poslední z opravdu hardcore posilovny, jako je Diamond Gym v New Jersey. Tato posilovna vás opravdu zaujme. Tím spíš, když si v ní kanadský profík a moderátor Mutanta na misi Ron Partlow zatrénoval s brutálním americkým profíkem Akimem Williamsem. Klukem, který je považován za jednoho z nejsilnějších dobrých profíků současnosti. Dalšími dvěma borci, kteří se o tento titul přetahují podle fanoušků, jsou právě Joshua a Dallas. Jaká to náhoda, že máme všechny tři kluky v jedné epizodě Do you even Youtube. No dobře, náhoda to není. Je to jedna velká konspirace, ale já si detaily nechám pro sebe. Nemusíte vědět všechno! Zpátky ale k mutantům. Tuhle posilovnu bych asi mohl představovat, ale popisovat nic nebudu. Vždyť všechno můžete sledovat s otevřenou pusou právě ve videu. Wow!  Jen se usaďte do křesla a dívejte se. Tady se snad cvičí úplně samo! To ostatně potvrzuje i fakt, že tato posilovna vyprodukovala 29 profesionálů federace IFBB! Úspěch garantován. Možná je to tím, že v této posilovně nesmíte být na mobilu. Žádný messanger, nebo instagram mezi sériemi. To uděláte jednou a letíte. Alespoň tedy od stanoviště, na kterém jste cvičili. Tohle není místo, kde se můžete flákat a vykecávat. Je to opravdová posilovna, kde se cvičí. A to myslím zcela vážně. Žádné blbosti navíc. Stando, ty bys letěl. Telefonovat mezi sériemi. To opravdu ne. Tím tě také zdravím, Staníků. V Do you even Youtube jsme ještě neměli posilovnu, která má takovou atmosféru, jako tenhle Diamond Gym. Nádhera.

Poslední video dne musí být motivační. Toho času jste dnešnímu Do you even Youtube věnovali už tak dost. Já jsem pro vás vybral motivačku "Do The Work" - odpracujte si to. Moc pěkné video od NickVisionMotivation, které jde ruku v ruce s tím, co nabídl tento článek. Akim, Dallas i Joshua jsou přesně těmi borci, kteřísti to oddřou v posilovně. Jejich tréninky jsou plné výkonů na hranici maximálky, těžkých sérií jednoho cviku ve velkém pracovním objemu, ale i pumpovacích sérií, kdy se vám dostává do svalů laktát a pálí to nesnesitelně moc. Jen málo kulturistů to může v posilovně šulit a mít výsledky. Z běžných cvičenců v posilovně to může šulit opravdu jen minimum lidí. Každý ale známe nějakého genetického talenta, který vypadá brutálně, i když pije první ligu, jí celý den pekárnu a cvičí dvakrát týdně. Vážně by vás ale bavilo mít výsledky i přes to, že to šulíte v posilovně? Mě ne. Do The Work! Dřina se vyplácí.

zdroj: youtube.com
  •