Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 35/2016

Do you even Youtube - 35/2016

Nebojte se, nezapomněli jsme na vás v pondělí. Jen jsme chtěli nechat prostor rozhovoru s "Lupínkem", jak ho mnoho z Vás familiérně nazývá. Do you even Youtube je zde, a s ním i výběr těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness. 

Do you even Youtube - 35/2016

Nové Strength Wars jsou tady a tentokrát nás v nich čeká souboj dvou českých sportovců. BodybuildingRev podle všeho uzavřelo mír s českými Strength Wars a nějakým způsobem zřejmě spolupracovali při vytváření této epizody. V ní se utkal český kulturista Pavel Beran se strongmanem, kterého znáte jako Puni Mana.

Jaké byly disciplíny?

  • 20 (polo)dřepů (pro kulturistu) - 150kg
  • 30s držení 260kg
  • 15 zdvihů 90kg klády nad hlavu - výrazy

Výsledek se v Do you even Youtube nedozvíte, k tomu si musíte tenhle díl pustit. Z produkčního hlediska to bylo hodně povedené, i když znovu zde bylo plno záběrů často jen na jednoho závodníka, díky čemuž jsme neměli možnost ani trochu pozorovat druhého sportovce. Souboj to byl parádní a k mému překvapení také velmi vyrovnaný. Jeho průběh byl pro mě také překvapením. A výsledek? Tady nesmím jakkoliv napovídat.  Mouchou na celém videu bylo rozhodování rozhodčího (znovu). Kulturista šulil dřepy - nechodil ani na paralel a nahoře nohy propnul možná jen jednou. I přes to mě tahle epizoda moc bavila.

Dexter je v přípravě na Olympii a jde si pro vítězství! To tvrdí on a já bych se vůbec nedivil tomu, kdyby byl znovu tak blízko, jako v loňském roce. Mým favoritem však rozhodně není. Po celém světě mu ale letos budou fandit stovky tisíc fanoušků, kteří nevěří v Ramyho a Rhodena. Phila Heatha nemají rádi a Dexter je jejich nadějí. Vy máte teď díky Do you even Youtube a youtube kanálu Dextera šanci nahlédnout do přípravy Mr. Olympia z roku 1998. Dexter ví, jaké je to vyhrát Olympii a letos chce ten pocit zažít znovu. A dělá pro to úplně všechno. Podle jeho slov se mu dokonce podařilo nabrat nějakou novou svalovou hmotu. Z videí, která jsem viděl minulý týden, mu možná i poprvé věřím. Dříve si dle mého názoru vymýšlel, ale letos ne. Stehna mají lepší tvar, jak v minulosti. Alespoň tedy 3 týdny před soutěží. Uvidíme, co se stane. Dexter ve videu mluví o tom, že ze všech současných kulturistů je to právě on, kdo má největší šanci porazit Phila. Všechno vám pěkně vysvětlí. Užijte si tohle video. Dextera lidi moc neznají a tyhle jeho videa, která jsou velkou novinkou, jsou opravdu kvalitní a Dexter se v nich nebojí mluvit. Je to váš typický sebevědomý Američan. Plno lidí tohle nemá rádo, ale já si to užívám. Tohle je můj styl. Chci od kulturisty slyšet, že jde vyhrát! Chci od něj slyšet důvod, proč svého největšího soupeře porazí právě on.

Nejlepší na následujícím videu je to, že přichází po videu Dextera. To je totiž celkem vážné. Ten chlápek se chce letos podruhé stát tím nejlepším kulturistou na Zemi. A tohle video? Venkovní sranda trénink s Richem Froningem. Co dělá Rich v mimosoutěžní sezóně? Cvičí přeci. Trénuje. Například WODka plná kraulu v rybníčku a muscle-upů. Ve vodě je to ale spíše slalom mezi Lochnesskami, které jsou všude. V Americe jsou bílé a černé. A mají srst. Tohle video má v sobě pozitivní atmosféru a je prostě tak "cool", že jsem ho sem musel dělat. A víte, co je na něm nejlepší? Pokud se nestydíte, tak si tenhle trénink můžete i vy vyzkoušet někde na plovárně. Bazén tam bude a místo, kde můžete dělat muscle-upy, nebo alespoň shyby, tam bývá také. Já jednou shyboval na mostě. Tehdy jsem byl 60 kg větrník a i tak mi to bralo. Jo a Jamie je super! Moc krásný pes!

Nemusíte se bát, že by tento týden chybělo video s Dallasem. To vážně ne. Dallas toho poslední dobou pouští na internet hodně a je tak z čeho vybírat. Tohle video by vás mělo bavit. Dallas v něm hned na začátku cvičí prsní svaly spolu se svým kamarádem, trenérem a koučem v jednom – Mattem Jensenem. Matt pro vás všechny cviky okomentuje a tím tak podá své opodstatnění pro techniku, kterou s Dallasem v tréninku aktuálně preferují. Matt dost dobře ví, že trénovat se nedá celý rok stejně. Je to jak o výběru cviků, počtu opakování a zvolené zátěži (intenzitě), tak i o tempu a úhlech. Může se měnit i rozsah pohybu. Velkým bodem videa je také jedna masáž, kterou Dallas absolvoval v předminulém týdnu. Masérka si s ním vážně pohrála a Dallas se hodně nasmál. A taky kňučel.A hodně rychle zrudnul. Do latu mu zajížděla vážně strašidelně. Pro mě osobně segment videa, který nejen mě zaujal vůbec nejvíc. Navíc bylo opravdu zajímavé vidět Dallasa vedle sotva 50kg masérky. Tenhle kluk je monstrum. A ve svých zádech má palec masérky, který tam úplně zmizel. Snad nevyplave na povrch při pózování na Olympii, které bude mít za 3 týdny již za sebou.

A jaké video nás čeká na závěr? Říkejte si, co chcete, ale já budu Antoina tlačit vždycky. Tenhle kluk mě dostal ke cvičení a hodit jeho videa, která jsou navíc velmi originální, do Do you even Youtube je to nejmenší. Zatímco řešil Antoine své problémy, tak se mě na něj ptalo moc lidí. Kluci v posilovně, kluci z města na facebooku, ale i kulturisti. "Kde je Antoine?" "Co se stalo s Antoinem?" Co bylo, to bylo. Antoine je teď zpátky. Je zpátky! A dostává se do formy, která snad předčí jeho předchozí nejlepší formu. Hlavní je ale to, že je na cestě být zdravý. A v tom mu fandím vůbec nejvíc. Antoine se konečně obklopuje lidmi, kteří jsou pro něj dobří. V tomto videu nás čeká brutálně pumpovací trénink paží. Fantastická čtyřka kulturistů za tím vážně šla. Antoine Vaillant – Dorian Hamilton – Cody Montgomery – Regan Grimes. Pro vás. Přímo z youtube. V Do you even Youtube. Užijte si to a dejte odpoledne v posilovně ruce.

  •