Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 36/2016

Do you even Youtube - 36/2016

Co by bylo pondělí bez pravidelné dávky těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které pro vás již druhým rokem připravuje Honza Kavalír. Zde jsou, pobavte se při startu nového týdne. 

Do you even Youtube - 36/2016

Nový díl Do you even Youtube je tady. Jedná se o předposlední díl před Olympií, a proto v něm uvidíte videa kulturistů, kteří jsou v přípravě na svůj vrchol sezóny. Letošní Olympia bude z mého pohledu nejzajímavější Olympií, jakou jsem kdy sledoval. Souboj o top 6 je nesmírně otevřený. 6. až 12. místo bude strašně zajímavé vyvolávání, ve kterém dost možná uvidíme jména jako jsou Bonac, McCarver, De Asha, Martinez, Lenartowicz, Compton nebo Charles. Těším se! Poprvé od roku 2011 se těším na Olympii i na závodníky kategorie Open. Hlavní důvod je asi to, že mi to celé nepokazí Branch Warren.

První video je o tom nejzajímavějším kulturistovi letošní Olympie. O Dallasovi se baví snad každý, koho zajímá Olympie. Tohle je ten budoucí Mr. Olympia, který bude v top trojce pravidelně po roce 2020. Ve spolupráci se svým sponzorem Redcon1 si pro nás Dallas připravil celkem originální (alespoň pro něj) video. Masáž, která je zaměřená na partie, které při tréninku opravdu trpí. Dallas je při masáži úplně růžový a asi i to ho inspirovalo k tomu, aby vymyslel menší projekt na tento říjen. Říjen je měsícem, který nám připomíná riziko rakoviny prsu a Dallas by rád podpořil nějakou instituci, která bojuje proti rakovině prsou. Můžete se těšit na růžová trička i růžové legíny. Hlavně tedy asi na ty legíny. Snad vás bude tohle video bavit. Po videích Derika Farnswortha, kterého jeho ART techniky donutily Dennise vít, je tohle trošku jemnější, i když masáž Dallase přeci jen bolela. 

Nejlepší video za minulý týden? Ještě jedno video s Dallasem. Ano, fandím mu. A to hodně! Jeho videa sleduji ve velkém, protože jsou kvalitní. Jeho tréninky jsou navíc inteligentní, tedy naprostý opak toho, jak cvičí například Branch Warren nebo Johnnie Jackson. Dallas si u Bena Pakulskiho v posilovně Mi40 Gym zacvičil záda s člověkem, který má přezdívku Hypertrophy Coach. Celkem dobrá přezdívka pro někoho, kdo se věnuje silovému tréninku lidí. Hlavním mottem tréninku byla správná aktivace procvičovaných svalů zad. Co nejmenší zapojení ramen, bicepsů, nebo trapézů u pohybů, kde je cílem procvičit široký sval zádový, nebo rombické svaly. Dallase trénink zaujal. Hned po prvních sériích prvního cviku koučovi řekl, že má laty napumpované více, než je zvyklý z poslední doby. Pro potřeby kulturistů video, které by měl vidět asi každý. Obrovský dík Hypertrophy koučovi Joe Bennettovi, Redcon1 a Dallasovi za video, které je zadarmo a k dispozici všem na youtube. Využijte toho. Já jsem si video pustil už potřetí a vím, že pro zajímavost jej budu posílat hodně lidem i v budoucnu.

Doufal jsem, doufal, že už bude na youtube video ze společného tréninku Flexe Lewise s Milanem Šádkem, a já se o něj s vámi v Do you even Youtube podělím. Bohužel. Snad příští týden (i když *smajlík*). Flex Lewis vypadá v přípravě na letošní Olympii trošku jinak, než dřív. Přijde mi ještě více napřed, než kdy jindy. Přijde mi, že letos vůbec poprvé zatlačí připravenost na úroveň, kterou vidíme u borců jako jsou Jose Raymond, David Henry nebo Eduardo Correa. Flex je v očích rozhodčích poráží jednohlasně i ve formě, která je horší, než mají zmínění borci. Letos to bude opravdu zajímavé. Nemůžu se dočkat. 212ka je dlouhodobě mou nejoblíbenější kategorií v IFBB Pro a právě připravenost borců, kteří jsou pravidelně ve 100% formě, je tím důvodem, proč mě to tak baví. Následující video Flexe je spíše takové motivační. Flex na něm vypadá šíleně. Drak Flex v něm mluví o své cestě, během které se mu povedlo vytvořit odkaz, který má své místo v historii. A právě HI5TORY je jeho cílem pro letošní rok. Jde si pro své páté vítězství v 202 / 212 na Olympii.

Ani Joshua Lenartowicz nechybí v dnešním Do you even Youtube. Jeho zachycuje video 3 týdny před soutěží. A já mám z toho videa husí kůži. Opravdu kvalitně natočené video vám moc dobře nastíní, jak připravený bude Joshua pro letošní Olympii. Tenhle borec dělá všechno naplno. Jídlo je samozřejmě perfektní. Trénink je tvrdý. Hodně tvrdý. Cvičí stejně těžce, jako například Dallas McCarver. V tomto videu jde Joshua pro tlaky na ramena s jednoručkami v sedě do těžké série pro 8 opakování a podle toho, jak činky vypadají, tak vzal asi 70kg jednoručky. No ufff. Joshua si pro Olympii připravuje svou doposud nejlepší, životní, formu a kdo ví, kam až ho taková postava může poslat. Má na top 6? Určitě ano! Vždyť v loňském roce porazil Williama Bonaca a letos má skalp Justina Comptona. Joshua je obr s vynikající stavbou těla, který přijde na soutěž brutálně vysekaný. Už aby tu byla Olympia! Borce trénujícího v nejlepší posilovně na světě, Doherty's Gym, budu netrpělivě vyčkávat při sledování živého přenosu ze soutěže Mr. Olympia. A abych nezapomněl. John Cena – Never Give Up. Za to palec nahoru, Joshuo! Při dřepech nemám v uších nic jiného, než tento motivační proslov. A víte co? AMRAP se 150kg si dám už dnes. Tohle video mě opravdu nakoplo!

Pro poslední video jsem měl na výběr asi z 15 videí, ale nepřišlo mi, že se sem hodí svou originalitou tak, jako moc hezky natočené video z tréninku prsních svalů Sadika Hadzovica, kterého zrovna moc nemusím, pokud jde o jeho postavu, ale zároveň oceňuji to, co pro lehčí "estetické" borce dělá právě on. Hlavně tu však chci mít video s někým, kdo není zrovna kulturista. Sadik dostal speciální pozvání pro první ročník Olympie kategorie Classic Physique a do přípravy dává všechno. Má trenéra pro tréninky v posilovně a jeho koučem, co se týče stravy, suplementace, chemie a dostávání se do formy je Chris Aceto. Borec s přezdívkou "The Technician" udělal z Sadika opravdové monstrum. Sadik za poslední rok nabral celkem dost svalů a zároveň je ve formě, kterou ještě nikdy nikde neukázal. Jeho rénink prsních svalů není zrovna něčím revolučním. Ani zažité mýty neboří. Ale je to znovu něco jiného, než to, co vidíte ve většině videí. Cíl Sadika je jasný. Jde si pro titul a tím chce také vstoupit do historie jako historicky první vítěz Classic Physique Olympia. Podaří se mu to? Podle mě nemá svou postavou ani na top 5. On, ale mnoho z vás, má ale jiný názor. Nezbývá, než se těšit. Rozhodne se na prknech a v hlavách rozhodčích.

zdroj: youtube.com
  •