Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 37/2016

Do you even Youtube - 37/2016

Pondělí by nebylo pondělím, kdyby nám k lepší náladě nepřispěly ty nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness. Co nového se událo, a kdo se postaral o největší rozruch na "youtubku"? Předolympijské "do you even..." je zde. 

Do you even Youtube - 37/2016

Olympia týden je tady a já se díky tomu budu i druhý týden po sobě věnovat videím, která souvisí právě s tímto kulturistickým svátkem, který slavíme každý rok v září. Na své cestě k Olympii jsou i kluci z Austrálie, které známe jako Massive Joes (takový australský Aktin). Massive Joes si asi dva týdny před Olympií dávají už třetím rokem takovou menší tůru po USA. Tůra má charakter zábavní, poznávací i obchodní. Kromě poznávání nových míst a setkávání se s fanoušky si také najdou čas na návštěvu svých obchodních partnerů. V jednom z předchozích dílů to byla návštěva Floridy, v rámci které Massive Joe Joseph Mencel nahrál podcast s Aaronem Singermanem a domluvil s ním i dohodu o dovozu jeho nové značky do Austrálie. V tomto díle navštívili masivní Joeové Marca Loblinera, kterého znáte díky jeho značkám MTS a Tiger Fitness. Hlavní popularitu má však díky jeho youtube kanálu, na kterém komentuje prakticky všechno, ať už jde o běžný život, nebo kulturistiku Tohle parádní video ze zákulisí si užije každý, kdo se zajímá o víc, než jen o tréninky a jídelníčky profíků. Kluci jsou vtipná banda a Marc je ještě větší blázen, než oni.  V příštích týdnech se na tomto youtube kanálu dočkáte také společného tréninku Massive Joes s Dallasem McCarverem, který sice nebyl legendární, protože měl v den natáčení Dallas jen několik málo dní do Olympie, ale i tak to byl pro kluky nezapomenutelný zážitek.

Víte, kdo je nejsledovanějším kulturistou na youtube z těch, kteří se letos představí na Olympii? Je to Dexter Jackson. A to i přes to, že má na youtube asi jen 6 svých videí. Dexter byl dlouhé roky někým, kdo si střežil soukromí a s fanoušky prakticky vůbec nekomunikoval. Vždyť právě Dexter se přiznal, že kulturistika je pro něj především práce a tak se k ní také chová. Je to o vydělávání peněz. I proto Dexter soutěží tolikrát za rok a soustředí se především na soutěže, které vyhraje (kromě Olympie tedy vlastně každá další soutěž). Koncem jara se však na youtube objevilo nové video, které dokumentovalo život Dextera úplně jinak, než jak jsme ho znali. Ve vůbec posledním videu nás Dexter bere hluboko do své přípravy na Mr. Olympia 2016 a představí nám také svou sbírku aut a bot. Hodně originální video, které je navíc velmi pěkně nastříhané a plné kvalitních záběrů. Milan Šádek určitě ocení záběry na boty i auta, protože se jedná i o jeho dvě vášně. A co vy? Líbí se vám Dexter, kterého můžete poznat z těchto videí?

Nesmí chybět ani nejnovější video od australského supertalentu Joshui Lenartowicze. U něj nás také čeká video, které jsme v Do you even Youtube neměli možnost vidět pěkně dlouhou dobu. Jeho učitel pózování trávil s Joshuou nějaký ten čas právě kvůli tomu, aby se Joshua zlepšil v pózování, které hraje mezi těmi nejlepšími profíky nesmírně důležitou roli. Ti nejlepší profíci se dokážou svým pózováním prodrat o několik příček dopředu a na první pohled vyrovnaný souboj s kvalitním soupeřem naklonit na svou stranu. Joshua myslí i na ty nejmenší detaily a to je moc dobře. Je vidět, že bere letošní Olympii hodně vážně. V očích mnoha zahraničních expertů je Joshua černým koněm pro umístění v top 6, což by pro něj dozajista bylo snovým debutem na Olympii. Svůj názor na přípravu Joshui nám ve videu sdělí i Tony Dohery, což je takový Joe Weider jižní polokoule. Já se na to, co na Olympii předvede Joshua, moc těším!

 Česká republika i Slovensko budou mít své zastoupení na letošní Olympii v kategorii do 212 liber. Za Slovensko to bude Andrej Mozolani a ČR bude reprezentovat Vojta Koritenský. Oba borci točí videa, která se mi ve srovnání s tím, co nabízí běžní protagonisté DYEY, nelíbí, ale co už. Vy jim fandíte, a proto tu ta videa také uvidíte. Andrej Mozolani se v letošním roce prezentoval mezi profíky moc dobře. Na každé soutěži, které se zúčastnil, mohl klidně vyhrát. To se sice nepovedlo, ale i tak na body celkem jasně postoupil. Comeback se povedl a Olympia bude jeho pokračováním. Já pak věřím i v to, že se Andrej ukáže na dalších soutěžích po Olympii. V tomto videu máte možnost sledovat Andreje několik málo týdnů před Olympií při společném tréninku prsních svalů spolu s Tomášem Tabačiarem, který se stal v posledních měsících hlavním tréninkovým partnerem Andreje Mozolaniho.

Druhé video nám nabídne náhled do zákulisí přípravy Vojty Koritenského, kterého, stejně jako Andreje, čeká první Olympia. Tu si Vojta vybojoval moc chytrým výběrem soutěží a také tím, že na každou soutěž chodí 100% připravený. Vojta je kulturista, který se každou sezónu rapidně zlepšuje, a tak je pro něj určitě povzbuzující, že si účast na Olympii vybojoval hned ve své druhé sezóně mezi profíky. Na Olympii určitě jede s tím, že nemá co ztratit. Forma bude na 100% a dále to bude jen na rozhodčích. V tomto videu máte možnost sledovat Vojtu při tréninku paží, ke kterému využívá takové ty utahováky na ruce, aby procvičil paže technikou KAATSU. Svým fanouškům toho Vojta dává hodně a formu před nimi rozhodně netají. Ve videu tedy nechybí pózování, které vám jasně potvrdí, že bude Vojta ve Vegas ready! Já jsem se u videa hodně zasmál při tom, když Vojta ukázal, kde že to chrápe přes léto. Moc dobrý nápad! Štěstí Vojtovi, Andrejovi a vlastně ani Adéle Ondrejovičové (figure) a Lukášovi Osladilovi (Open) přát nebudu. Popřeji jim, ať jde všechno podle plánů, které si pro letošní Olympii připravili už dopředu.

zdroj: youtube.com

  •