Kdo vyhraje letošní Olympii?

Jan Caha
Jan Caha 16. 9. 2016
Uložit článek
Kdo vyhraje letošní Olympii?

Olympia Weekend klepe na dveře a již první snímky z Las Vegas mohly napovědět. Kdo vstoupí opět do historie a zvítězí v dalším ročníku soutěže Mr. Olympia? Kdo zvítězí podle nás? 

Kdo vyhraje letošní Olympii? 

Již dnes večer se ti nejlepší kulturisté, fitnessky, bkinky, physique závodníci a mnoho dalších postaví na pódium Orleans Areny, aby se společně utkali o tituly nejvyšší. Svátek kulturistiky a fitness je zde a zraky všech se nyní upírají do Las Vegas - Mekky zábavy, kde se již tradičně koná další ročník Olympia Weekendu. Na Olympii se představí také rekordní počet českých závodníků, tedy dva. Jeden v kategorii Olympia 212 Showdown - Vojta Koritenský a v kategorii OPEN pak Lukáš Osladil.  

Co se očekává? 

Letošní Olympie nese podnázev poukazující na návrat legendy. Tou je bezesporu jednapadesátiletý Kevin Levrone, který se po více než deseti letech vrací na soutěžní pódia, aby ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Ba co více, po celou dobu jeho přípravy jsme mohli vidět drobné reporty a fotografie, které naznačovaly rapidní nárůst výkonnosti a doslova "zmrtvýchvstání" této jednu dobu velmi štíhlé legendy. Kevin na sebe upoutal pozornost hned na tiskové konferenci, kde neváhal, sundal tričko a poměřil se s Cedricem McMillanem. Nedá se však předpokládat, že by ohrozil TOP 5. 

Velkou neznámou po loňské Olympii byl i Kai Greene. Ten již dříve avizoval, že se opět nebude Olympie účastnit. Nicméně u Kaie nikdo nikdy neví, co je pravdou, a co je jeho filosofickým směrem. Jak se zdá, na Olympii zanevřel a tři jarní vítězství na Arnold Classic jsou pro něj pro letošek dostatečnou satisfakcí. Doufejme jenom, že se na Olympii ještě vrátí a bude to dříve, než jeho tělo nazná, že by měl odejít do kulturistického důchodu. Přeci jen, vítěz Arnold Classic by neměl na největším pódiu chybět. 

Zelenou tak dostává Phyil Heath. Loňský vítěz a čtyřnásobný Mr. Olympia si jde pro další vítězství. Není o tom sporu, protože jeho největší rivalové odpadli, nebo se jim nepřisuzují veliké šance. Phil se úzkostlivě skrývá a svoje trumfy "vytasí" až na pódiu. Věříme však, že budou dostatečně na obhajobu titulu. Pokud by se tak nestalo, byla by to kulturistická senzace tohoto roku zastiňující návrat Levroneho. 

Z boje o titul Mr. Olympia odpadl i další velký hráč. Dennis Wolf se nedávno podrobil chirurgickému zákroku, který ho stál nejen spoustu sil, ale také svalové hmoty. Sbírá se postupně a velmi statečně, nicméně na letošní Olympii to nezvládne. Rok rekonvalescence ukáže, zda má na to, aby se vrátil ve své původní podobě, a zda bude schopen ještě vytěžit více ze své dokonalé evropské genetiky a bude v dalším ročníku bojovat o medaile. 

Na druhé místo se pasuje velmi často Dexter Jackson. Ostatně po tom, co se Phil Heath odmlčel do své mediální samoty, strhl Dexter Jackson největší pozornost se svojí přípravou a videy nesousí název "road to Olympia". Po vzoru dřívejších dob jsme tak opět mohli živě sledovat, jak tento nestárnoucí profík buduje novou hmotu, tvrdě dře a trénuje, a to s hlavním cílem. Alespoň se pokusit ohrozit Philovu neotřesitelnost. 

Třetím mužem této Olympie může být bezesporu Shawn Rhoden. Krásné tvary a symetrie, to byla vždy deviza Shawna. V poslední době k tomu však nalepil ještě více svalové hmoty, která dále zvedá jeho šance v žebříčku "olympioniků". 

Na koho bychom neměli zapomenout? 

Překvapením tohoto ročníku můžem být mladičký Dallas McCarver, který má reálně na to, aby se umístil v top 6. Cedric McMillan dle všeho již dokázal najít recept na vyrýsování, a tak by mohl také atakovat nejlepší šestku. Pokud Mamdouh "The BIG Ramy" zlepší svoje vyrýsování, jak to slibuje každý rok, máme se na co těšit. Dle mého však "oxygen gym" našel recept na velikost, nicméně ne na dokonalé vyrýsování a připravenost. Tu bude u něj potřeba ještě vyladit. Do bojů již zřejmě nezasáhne Branch Warren, který už má to nejlepší za sebou, bohužel zřejmě ani náš dokonale vyrýsovaný Lukáš Osladil. 

Jak tedy tipujeme první šestku? 

 1. Phil Heath
 2. Dexter Jackson 
 3. Shawn Rhoden
 4. Mamdouh Elssbiay
 5. Cedric McMillan
 6. Dallas McCarver

Nyní již počkejme na první záběry ze seminfinále. Ty nás čekají již dnes v noci. Na online streamu je můžete sledovat zde. Věřím, že si tento svátek nenecháte ujít i přes to, že množství profíků a profesionálních soutěží již trochu ztrácí punc vyjímečnosti a stává se stále více a více pouhou zábavou. 

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________