To NEJZAJÍMAVĚJŠÍ z Olympie 2016

Jan Caha
Jan Caha 20. 9. 2016
Uložit článek
To NEJZAJÍMAVĚJŠÍ z Olympie 2016

Další ročník soutěže Mr. Olympia je za námi. Výsledek je jasný a byl předvídatelný, co nás ale zaujalo nejvíce na letošní Olympii, a kde hledat vrcholy klání těch nejlepších kulturistů? 

To NEJZAJÍMAVĚJŠÍ z Olympie 2016

Vždy přemýšlím, jakým jiným (než tradičním) způsobem vám předat výsledky z Olympie 2016. Ba co více, díky live streamu a rychlosti amerických médií (které mají přeci jen lehkou časovou výhodu) jsou do vás chrleny od včerejšího rána, jakoby to byla informace měnící koloběh světa. Již v pátek jsem do článku napsal, že na letošní Olympii není moc velkých hráčů. Stojím si za tím. Opravdu zde nebylo moc reálně velkých hráčů o celkové vítězství, a tak se očekávaně na trůnu objevil Phil Heath. Přesto, abych splnil svouinformační povinnost, přikládám kompletní výsledky soutěže Mr. Olympia. 

Výsledky Mr. Olympia

1. Phil Heath
2. Shawn Rhoden
3. Dexter Jackson
4. Mamdouh Elssbiay
5. William Bonac
6. Roelly Winklaar
7. Cedric McMillan
8. Dallas McCarver
9. Joshua Lenartowicz
10. Justin Compton
11. Victor Martinez
12. Nathan Sylvester
13. Steve Kuclo
14. Ben Pakulski
15. Akim Williams
16. Lukáš Osladil
16. Michael Lockett
16. Brandon Curry
16. Kevin Levrone

Co tedy bylo na Olympii 2016 zajímavého? 

Vítěz Phil Heath byl dopředu téměř jasný. Již po semifinále nikdo nepochyboval o tom, že si směle kráčí pro svoje šesté vítězství. Ptáte se proč? Je to jednoduché. Přišel v jedné ze svých nejlepších sportovních forem, ve které jsme ho kdy mohli vidět. Lepší a separovanější stehna, větší objemy a ještě stále zachovaná souměrnost. To byly jeho největší zbraně. Po skončení se dokonce spekulovalo nad tím, jestli je to právě on, kdo se dokáže vyrovnat rekordu Lee Haneye nebo Ronnieho Colemana. Případně zda má také na to, aby zvítězil třeba desetkrát v řadě a stal se tak nejlepším kulturistou historie. Pro mnohé fanoušky kulturistiky se jeho nálepka "the gift", už trochu zajídá a možná by chtěli vidět změnu na trůnu. Myslím, si však, že titul pro rok 2017 je na 80 % již jeho. 

Před Olympií se velká pozornost věnovala Dexteru Jacksonovi. Stejná pozornost mu zůstala, nicméně i přes to, že dokázal zlepšit zejména zadní pózy a snad ještě nabalil další hmotu na svoje již tak dokonalé tvary, nestačili na skvěle se prezentujícího Shawna Rhodena. Právě ten se v letošním ročníku stal "runner up" závodníkem a umístil se tak na pro sebe doposud nejlepší pozici v historii Olympie. 

Překvapením soutěže byl William Bonac. Stejně jako já, tak i mnozí fanoušci na sociálních sítích, by Williama viděli daleko výše. Dokonce až na druhé pozici. Tenhle vzrůstem ne zrovna vysoký borec dokázal ze své přípravy vytěžit maximum. Dokonce si myslím, že ho lepšího už nikdy neuvidíme. U rozhodčích však tento jeho výsledek a snaha nebyla doceněna. Musel se tak spokojit s pátým místem. Co naplat, i tak je to jeho prozatím nejlepší výsledek na Olympii. 

Mamdouh "The BIG Ramy" Elssbiay přišel menší, než kdykoliv předtím. I když měl stále dost objemů, tak nepůsobil jako někdo ze zcela jiné dimenze. O co menší byl, o to vyrýsovanějšího jsme ho ale mohli vidět. Možná i to bylo hlavním důvodem, proč mu rozhodčí dali přednost například i před stále se zvětšujícím a rostoucím Roelly Winklaarem. Ten na letošní Olympii dokonce působil nejmasivnějším dojmem, což se ve srovnání s BIG Ramym dalo dříve říci jen s těžkostí. Roelly také zapracoval na často mu vytýkané oblasti břicha, kterou pro tentokrát kontroloval. 

Mladíček Dallas McCarver skončil na osmém místě. To není výsledek, který jsem očekával. Vzhledem k jeho věku, je však TOP10 zcela mimo běžné standardy a do budoucna slibuje obrovský potenciál v dalším posouvání se. Jen aby vydrželo zdraví...

Lukáš Osladil byl velmi hezky připraven. Nevím, kde se stala chyba, a kvůli čemu skončil na děleném posledním místě. Nicméně je tam. Kategorie OPEN si zřejmě bude žádat ještě daleko větší množství svalů a objemů. Nejsme si však jist, zda je to pro Evropana - bělocha zcela reálné. Myslím si, že spíše ne. 

Kevin Levrone měl svůj comeback naplánovaný šest měsíců dopředu. Všechna čest, že se do něj pustil. Výsledkem je poslední místo. Nevím, jak to mám okomentovat. I já sám z toho mám velmi smíšené pocity. Líbil se mi jeho přístup k fanouškům, forma jeho horní poloviny těla. Líbí se mi to, že se nevzdal. Dokonce předvedl v horní polovině těla lepší postavu, než bych čekal. To, jestli ale bude ještě závodit a rozloučí se se ctí, tedy na jedné z předních příček, zůstává otazné. Vypadá to, že spíše ne. 

Tolik tedy k letošní Olympii. Oslavte krále, protože zůstává neměnný, a dlouho ještě neměnným zůstane, pokud se sám nerozhodne ukončit kariéru. V příštím roce se snad již potká na pódiu s Kaiem Greenem, vrátí se nám do hry Dennis Wolf, Shawn Rhoden zažije další zlepšení, BIG Ramy najde rovnováhu mezi objemem a připraveností a Roelly ještě více naroste do "superhero" rozměrů. Těším se na tu podívanou. 

TOP 6 posedown

zdroj: youtube.com

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________