Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 38/2016

Do you even Youtube - 38/2016

Pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, které jsme měli možnost v posledním týdnu sledovat na stránkách populárního streamového serveru Youtube.com. Co všechno se událo v Olympijském týdnu? 

Do you even Youtube - 38/2016

4. sezóna youtube seriálu TMJ In The USA přináší opravdu zajímavá videa, Massive Joes na sebe mohou být pyšní. Z minulého týdne musím pro dnešní díl Do you even Youtube vybrat tu epizodu, která nás vzala do Chicaga. To je sídlem americké společnosti Glandia, která je jen tak mimochodem jedním z největších gigantů nejen ve světě doplňků stravy. Vy můžete znát tuto společnost například díky značkám jako jsou BSN, ISOPURE nebo Optimum Nutrition. Epizoda však začíná, jako vždy, ranním kardiem. To si Massive Joes dávají kvůli tomu, aby zůstali ve formě, nebo se dokonce ve své dietě posunuli ještě dál. Joseph je totiž v přípravě na soutěž v men's physique. Výhoda ranního kardia na lačno venku je ta, že poznají i kus města, ve kterém se aktuálně nacházejí. A to je při návštěvě USA vždycky super. Nikdy jsem nechápal, proč lidé dávají ranní kardio v posilovně. Kluci to vymysleli správně. Prohlídka centra Glanbie je hodně zajímavá. Znovu je to video, které nám nabízí něco unikátního. Podobné záběry se k nám do Do you even Youtube moc často nedostanou. Kolem 13. minuty se kluci dostali ke zdi polepené staršími reklamními stránkami, nebo plakáty. To je hodně zajímavý segment, který vás bude bavit. Asi hlavním bodem videa je návštěva továrny, ve které se vyrábí proteiny. Kluci dostanou nazouváky na boty, pyžamo, pytel přes hlavu a jde se na to. Po umytí rukou může prohlídka začít. Tohle vás bude bavit, pokud je proteinový prášek velkou součástí vašich životů.

Tento týden nebude chybět ani video od českého ďábla kategorie men's physique Aleše Lamky, který je aktuálně v přípravě na šňůru závodů v rámci podzimní části sezóny. Ve videu nás čeká trénink vršku těla, demolice prsních svalů, bicepsů, tricepsů, ramen a vršku zad. Stejný trénink čeká také na Aleše holku. I Verča ničí vršek jak to jen jde. Aleš už se v tréninku nesoustředí na sílu. Všechno je to o optimálním tréninku pro období přípravy na soutěž, díky kterému bude jeho postava vypadat co nejlíp. Maximálky zvedá Aleš moc rád, ale na prknech nikoho nezajímá, kolik dá na hip thrust. Tam se výsledek odvíjí pouze od toho, jak vypadá jeho postava. Konkrétně tedy vršek postavy, protože spodek se v men's physique nehodnotí. Fanynky si užijí záběry na trénink bez trička. Tedy pouze u Aleše. Veronika se ve videu nesvlékala. Ve videu se mi líbí Alešova verze na pec-decku jednou rukou. Aleš jde přes obvyklý rozsah pohybu a může tak svaly zatnout tak, jak je u tohoto cviku potřeba. Rozdíl v kontrakci při zvýšení rozsahu pohybu je opravdu veliký, vyzkoušejte si to! Sval ucítít úplně jinak a mnohem hlouběji. Dojde i na zbylé partie. Ramena, vršek zad a ruce. U upažování nasazuje Aleš svůj "superhuman mode", který by se dal možná trošku přirovnat k "beastmode". Někdo by možná řekl, že to jsou bomby. Parádní video. Na tenhle trénink se podívám mnohem raději, než na trénink většiny profíků.

Video Dextera Jacksona vás v minulém týdnu hodně zaujalo, a proto se jej dočkáte i v tomto týdnu. Tentokrát nás čeká video, které zachycuje Dextera těsně před soutěží. Začínáme záběry 4 dny před soutěží při tréninku zad. Tam ho mezi sériemi otravovala přítelkyně majitele fitka, ve kterém Dexter cvičil. Jemu to ale asi nevadilo, takže vše v pořádku. Při tréninku zad Dexterovi asistoval jeho tréninkový guru, kterým je legenda oboru Charles Glass. Charles nedává v tréninku Dexterovi nic zadarmo, o čemž se Dexter musí neustále přesvědčovat. Dexter měl v plánu i lehčí pumpu ramen a Charles nedovolil, aby tuto část tréninku Dexter vynechal. Charlesovým úkolem bylo i to, aby Dexter cvičil týden před soutěží dvoufázově nejspíše z důvodu většího vyčerpání zásob glykogenu ve svalech. Velkou chybu dle mého názoru udělal Dexter v tom, že odcvičil stehna 3 dny před soutěží. Na soutěži Dexterovi chyběly detaily a i diváci v aréně bučeli, když dali rozhodčí Big Ramyho za Dextera. Dexter měl separaci kvadricepsů opravdu minimální. Ve videu nás kromě tréninků čekají záběry z "běžného" života, a pak i samotné Olympie. Konkrétně tiskové konference, na které byl Dexter hodně aktivní.

Do DYEY se tento týden dostává i video supermuže Bradleyho Martina a jeho kamaráda a zároveň dalšího slavného youtubera VITALYZDTV. Ve videu uvidíme něco z obracení aut a tréninku prsních svalů. To jen tak ke stručnému popisu videa. Začneme u toho druhého, tedy tréninku prsních svalů. Je to docela sranda, Vitaly má vtipné komentáře. Bradley se ve videu u bench pressu rozcvičuje se 60kg a otázka Vitalyho "Je to těžké?", cože? Bradley odpovídá jasně, že ne, protože je to rozcvička. Ale dobře, ani Vitalyho 60 kg u benče nezadusilo. Já jsem mu ale moc nevěřil, pokud mám být upřímný. Je ale vidět, že občas benčuje. Do you even bench press, bro? Já myslím, že hlavní věc, kterou si musíte vzít z tohoto videa bude asi to, že prsa a vlastně ani cokoliv dalšího s Bradley Martinem necvičte, pokud chcete ten den oslnit nějakou slečnu v posilovně. Nepovede se vám to. Její pohled bude upřený na Bradleyho. A to obracení aut? Jojo, na něj také došlo. Ale neúspěšně! Bradley to nedal! Je moc slabý! Hahaha. No dobře, tak nic. Bradley by auto samozřejmě otočil, ale nechtěl ho zničit. Ale nebojte, na převracení aut dojde. Je to v plánu pro další video! Borci nás zase na něco nalákali, achjo.

Poslední video musí patřit mému nejoblíbenějšímu kulturistovi z letošní Olympie, kterým není nikdo jiný, než William Bonac, kterého bych já měl na druhém místě. Forma a osvalení, jakým se William prezentoval na letošní Olympii, to bylo něco fantastického. Právě díky WIlliamovi jsem si užil letošní Olympii vůbec nejvíc ze všech Olympií, jaké jsem mohl sledovat. Byla to sranda, bavilo mě to. Williama znám už od roku 2012, kdy se představil na EVL's Prague Pro a já měl tu čest poznat ho trošku líp. Tenhle kluk je otevřený ke všem. Vždy řekne, co má zrovna na srdci. A to srdce má velké. Dýchá pro dvě věci, kterými je jeho syn Joshua a kulturistika. William je dlouhodobě tím nejpřipravenějším borcem mezi kulturistickou špičkou  a s novými svaly, které zvládl nabrat od loňského San Marino Pro, se na letošní Olympii ukázal v takové formě, že o něm mluvil asi každý, kdo se v kulturistice vyzná alespoň trochu. Williamovi přeji ze všech kulturistů úspěch asi nejvíc a jsem rád, že natočil i tohle video, ke kterému pro vás nemám žádný popisek. Pokud vás WIlliam zajímá, tak se na něj podíváte. Pokud ne, tak to jsou ty samé záběry na trénink a jídelníček, které znáte i z jiných videí dalších kulturistů. Rebecca Andrews při natáčení tohoto videa odvedla vynikající práci! Takto kvalitní videa nejsou ve světě kulturistiky samozřejmostí.

Williame, ani ty se nevzdávej. Pokračuj v tom, co děláš a klidně se může stát, že to budeš právě ty, koho za rok vyhlásí jako Mr. Olympia. Už letos jsi byl sakra blízko! 80% lidí, se kterými jsem se o Olympii bavil, tě mělo na druhém místě!

zdroj: youtube.com

  •