Karolína Tlustá: "Než jsem se stačila rozkoukat, stála jsem na prknech."

Aktin Redakce
Aktin Redakce 22. 9. 2016
Uložit článek
Karolína Tlustá: "Než jsem se stačila rozkoukat, stála jsem na prknech."

Když se k tradičnímu označení kategorie s názvem BIKINI přidá slůvko "Masters", může se jednat o velmi krásné ženy se sportovní výkonností na té nejvyšší úrovni. To dokazuje Karolína Tlustá, která bude už tento víkend startovat na Arnold Classic. Jak se připravovala? 

Karolína Tlustá: "Než jsem se stačila rozkoukat, stála jsem na prknech."

Karolíno, představte se prosím v několika málo větách čtenářům serveru Aktin.

Ahoj, jmenuji se Karolina Tlustá, jsem z Prahy a 3 roky závodím v kategorii bikini fitness.


Jaké jsou vaše největší úspěchy, na které jste nejvíce pyšná?

Určitě 1. místo na Arnold Classic Spain (Madrid) 2015. Vítězství jsem dosáhla v kategorii bikini fitness masters.


V letošním roce to bude znovu start na Arnoldu. Jaké další soutěže máte v plánu a s jakými ambicemi se na tyto soutěže připravujete?

Po Arnoldu mě čeká EVLS Prague a chtěla bych se zúčastnit Olympia Amateur v Rusku. Připravuji se i na MS (World Fitness Championships) v Polsku a poté MS (Masters) v Dominikánské republice. Ambice jsou samozřejmě ty nejvyšší, vynechala jsem jarní sezónu, takže jsem měla celý rok na přípravu, ale uvidíme.  Každou sezónu jsou požadavky na bikini vyšší a vyšší.

Ženy často řeší, jestli není pozdě začínat s bikini fitness třeba ve 20 letech. Vy jste šampionkou v masters nad 35 let a postavu máte na první pohled mladší, než ty 20leté holky. Co vás inspirovalo k tomu začít cvičit a poté i soutěžit?

Děkuji. Nikdy není pozdě začít dělat cokoliv, pokud se na to člověk cítí. Sportovala jsem tak nějak celý život, ale k bikinám mě přivedl můj trenér Martin Dvorožňák. Než jsem se stačila rozkoukat, stála jsem na prknech a závodila. Ze začátku bylo plánem, že si to jen zkusím, ale hned po prvních závodech jsem se v tom našla.

Martin patří v ČR mezi ty známější trenéry. Naučil vás něco, co vás třeba překvapilo? Ať už v tréninku, nebo ve stravě.

Martin mě naučil úplně vše. I když mi pohyb nebyl cizí, tak jsem třeba dřív stravu vůbec neřešila. Patřila jsem k těm ženám, co jsou kost a kůže a chtějí zhubnout ještě víc a s tím jsem k němu přišla. On mě naučil, že strava je to nejdůležitější, že k tomu patří silové tréninky a že hodiny a hodiny kardia jsou zbytečné.

Jak tedy vypadá vaše strava? Na facebooku jsem viděl zmínku o přerušovaném půstu (IF). Jednalo se jen o experiment, nebo je to něco, čeho se držíte dlouhodobě?

Ano, IF jsem zkoušela, určitě se k tomu vrátím, ale (pro mě) bohužel jsem na tom spíš zhubla. Nedokázala bych se na IF připravit na závody. Možná jsem něco dělala špatně, přeci jen to bylo pro mě něco nového a Martin s tím úplně nesouhlasil.  Občas si postavím hlavu a chci změnu.  Co se týká jídelníčku v přípravě, musím přiznat, že jedu pocitově.  Samozřejmě bílkoviny jsou nastaveny na moji max. hranici, ale se zbytkem si hrajeme. Prostě podle formy a podle toho jak se cítím.  Navíc nechci ani psát kolik sním sacharidů a tuků a bílkovin, protože jídelníčky jsou dost často terčem kritiky. Na každého funguje něco jiného. Snad se čtenáři nebudou zlobit.

Všiml jsem si i toho, že cvičíte ve Fitness Victory. Jak se vám v této posilovně cvičí a je to vaše domovské fitko, nebo tam pouze jezdíte za trenérem?

Ve fitness Victory už nejsme a po pravdě jsem ráda. Celý team se přesunul do Xfitness. Ve Victory se mi necvičilo špatně, ale nebylo to ono. Moc lidí a málo místa.  A stroje mi také moc nevyhovovaly. Xfitness je pro mě mnohem lepší - stroje, kolektiv i prostor.

Jak už jste zmínila, k bikini fitness vás přivedl trenér. Máte ve fitness nějaké své oblíbené fitnessky, které vás inspirují nebo se soustředíte výhradně na sebe?

Pro mě je top India Paulino.

Je na bikini fitness, nebo fitness obecně něco, co se vám třeba nelíbí a chtěla byste to změnit?

V ČR se mi nelíbí předpis na velikost spodního dílu plavek (smích). Jinak asi nic.

Karolino, děkuji vám za rozhovor! Pokud chcete závěrem někomu poděkovat, tak máte prostor.

Chtěla bych poděkovat mému příteli Tomášovi, který mě maximálně podporuje a stojí při mě. Samozřejmě trenérovi Martinovi Dvorožňákovi za všechno, co pro mě dělá.  Andree Molekové za to, že v tom litá se mnou, FIT-PRO CZECH s.r.o za suplementy a oblečení a v neposlední řadě Karnabel za nejedny krásné plavky. Čtenářům děkuji za přečtení a za podporu a Vám za umožnění rozhovoru.

Karolinu můžete sledovat na

FB: https://www.facebook.com/Karolina-Tlust%C3%A1-IFBB-Bikini-fitness-820985054664865/

IG: https://www.instagram.com/karolll_inna/

Rozhovor s Karolinou Tlustou vypracoval pro Aktin Honza Kavalír.

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________