Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 39/2016

Do you even Youtube - 39/2016

Pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness. Co všechno se událo ve světě kulturistiky, jak s tímto světem zatřásl Arnold Classic nebo Olympia Weekend? To najdete v dnešním přehledu "Do you even Youtube". 

Do you even Youtube - 39/2016

Do you even Youtube s pořadovým číslem 144 nejde začít jinak, než videem, které oslavuje vítězství, omlouvám se, absolutní vítězství, Olivie Pohankové na vůbec prvním barcelonském Arnold Classic Amateur. Olivia Pohanková vynechala jarní část sezóny nejen kvůli tomu, aby si odpočinula (nejen metabolismus bikini fitnessek pořádně trpí v období aktivního soutěžení), ale také kvůli tomu, aby si dala menší objemovku, která měla mít za výsledek postavu, která se líbí především ji samotné. A to se povedlo a evidentně se to líbilo i rozhodčím, když ji hned při její první soutěži v roce 2016 dali jak na první místo v kategorii, tak i na to první místo v souboji o absolutní prvenství. To je pro Olivii snový začátek sezóny, která by měla vyvrcholit na MS, na které se Olivia připravuje s těmi nejvyššími ambicemi. Chce vyhrát, aby si pak poslechla národní hymnu. Ve videu váš čeká kratší povídání Olivie o soutěži, záběry ze soutěže samotné a pak i vyhlášení, po kterém se Olivia setkala na pódiu s Arnoldem! Zajímavostí je i to, že po soutěži, druhý den, přišel venku za Olivií Kevin Levrone, aby se s ní odfotil. A co říct závěrem? Snad jen to, že červená Olivii sluší!

Tento týden se budeme ještě trochu věnovat Olympii. Začnu videem Massive Joes, kteří už jsou sice z USA doma v Austrálii, ale minulý týden se na internetu objevilo ještě pár videí z jejich cesty po USA, které vyvrcholila Olympia víkendem v Las Vegas. V tomto videu, které je nejvíc pohodové ze všech, protože jsou Massive Joes pořádně vyspinkaní, nás čeká hlavně trénink prsních svalů, kde jdou oba borci do těžkých vah, kterým se zatím vyhýbali, protože pro ně byly poslední týdny vzhledem k cestování a drsné dietě hodně náročné. Pojede se bench press, tlaky s jednoručkami hlavou nahoru, hammer strength tlaky, pec deck, cvik na horizontální tlaky v sedě a protisměrky. Nic revolučního, ale víte jak, já mám Massive Joes rád. Po tréninku nás kluci berou na procházku po Vegas, kde je čeká cheat meal, na který se oba moc těší celý jejich výlet. Kluci si dopřáli tak moc, že k tomu potřebovali stůl navíc. Joes pak objeví ve Vegas restauraci s názvem "Heart Attack Grill", ve které mohou jíst lidé s hmotností nad 160kg zadarmo. Restaurace svým názvem láká lidi k infarktu, což je podle mě, docela originální. Zajímavé. V restauraci se platí vždy předem, protože po jídle by mohlo být pozdě, kdyby náhodou ten infarkt vážně přišel. Mě se tohle video moc líbilo kvůli tomu, že jsem ve Vegas nikdy nebyl. Video přináší zajímavý pohled na noční Vegas, které je opravdu živé. Tam snad nikdo přes noc nespí!

Zpátky jsou i Strength Wars a tentokrát nás čeká opravdu kvalitní souboj dvou těžkých vah. V 17. díle pro rok 2016 proti sobě stáli dvě velká jména Strength Wars. Tím prvním byl kulturista Tim Budesheim, který patří mezi ty vůbec nejlepší německé amatérské kulturistické naděje. Tomu byl soupeřem lifter Daniele Pauli, který v jeho minulém souboji porazil nejsilnějšího Němce Michaela Blumsteina. Na oba borce čekal souboj, o kterém už dopředu věděli, že bude dlouhý a extrémně náročný. O co šlo?

  • 40 opakování se 180kg na mrtvý tah
  • 15 opakování s 60kg na kliky na bradlech
  • 20 opakování s 80kg kládou, se kterou musel závodníci provádět čelní dřep

Opravdový masakr, ve kterém na oba čekal neznámý cvik, který jsem já osobně viděl poprvé. Čelní dřepy s kládou musí být peklo, u kterého je velmi důležitá síla vršku zad a mobilita kyčlí. Výsledek si zde nepřečtete, ale mám pro vás dva spoilery. Jeden ze závodníků zvládl odjet kliky na bradlech v kuse. To je brutální výkon vzhledem k tomu, že měl za sebou 40 opakování se 180kg na mrtvý tah. A spoiler číslo dva. První gladiátor jel mrtvolu klasikou a druhý zvolil sumo. Užijte si tuhle válku!

Kdo sleduje Massive Joes i ve videích, které se zrovna neobjevují v Do you even Youtube, tak ví, že si zatrénovali v New Yorku s Kaiem Greenem, se kterým je pak čekala i schůzka, na které řešili věci okolo rozšíření jeho značky po Austrálii, kde jeho produkty Joes prodávají. Video Massive Joes z tréninku s Kaiem se na internetu objeví možná tak za měsíc, ale vy na něj nemusíte čekat, protože Kaiův youtube kanál nám nabízí video z celého tréninku už nyní! Kai s klukama odtrénoval záda a celý trénink trval asi dvě hodiny. Podle Massive Joes to byl nejbrutálnější trénink, jaký kdy absolvovali s nějakým kulturistou. A to mají za sebou tréninky s takovými borci, jako jsou Marc Lobliner, nejlepší naturální kulturista Doug Miller, nebo Dallas McCarver, který je znám svými mrtvými tahy se zátěží těsně pod 400kg, tlaky s 90kg jednoručkami hlavou nahoru, nebo bench pressem s 225kg. Já doufám, že se vám video bude líbit. Nedoporučuji, abyste jej sledovali celé bez přetáčení. To by byla, uznávám, nuda. Já přetáčel celkem dost, zajímaly mě cviky samotné a provedení, které volil Kai a naši oblíbení Australané. Nepotřeboval jsem však vidět všechny série. Nejvýživnější částí tréninku byly bezesporu mrtvoly na konci tréninku, které všichni odjeli v supersérii s přítahy spodní kladky v sedě. Jely se opravdu vysoké počty opakování, na které nejsou kluci zvyklí. Troufli byste si i vy na trénink o takovém objemu sérií? Já jsem si při sledování videa vzpomněl na Máru, kterého touto zmínkou dělám slavným. Mára má za sebou pekelný víkend, co do dřepů. Po tréninku vypadal asi tak, jako Joseph po jeho poslední sérii mrtvol. Já veřejně říkám, že bych si na takový trénink netroufl. Pevně věřím, že bych ho přežil a úspěšně dokončil, ale regenerovat bych ho tedy nechtěl. Brrr. Pro Kaie je ale takový trénink něčím, co jezdí v přípravě na soutěž každý den. Ty pumpovací tréninky dává navíc místo kardia.

zdroj: youtube.com
  •