Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Co se dělo na EVL's Prague Showdown?

Jan Caha
Jan Caha 2. 10. 2016
Co se dělo na EVL's Prague Showdown?

Největší událost kulturistiky a fitness tohoto roku v ČR máme za sebou. Aktin.cz zde nemohl chybět, a tak vám přinášíme přehled toho, co nás zaujalo na EVL's nejvíce. Co se povedlo a co nikoliv? 

Co se dělo na EVL´s Prague Showdown?

Výsledky již znáte, není třeba je opakovat. Jen výsledky ale nestačí. Letošní EVL's Prague Showdown bylo v určitých ohledech zcela nové a netradiční, v určitých ohledech zcela tradiční a předpokládané. Jaké byly ty nejvýraznější momenty? 

Pavel Beran absolutní! 

Zřejmě největší událostí, kterou jsme měli možnost pozorovat během finálového večera, bylo absolutní vítězství Pavla Berana v mužích. Přitom se zdálo, že do absolutky vůbec nenastoupí, protože skončil na stříbrném místě. Po diskvalifikaci Adolfa Burghardta měl však možnost se poprat s ostatními, a tak nenechal nic náhodě a urval i absolutku. Dokonce bych řekl, že byl největším miláčkem publika. Toto vítězství ho opravňuje k zisku profesionální karty, což není v tomto případě k zahození. Pavel má před sebou zřejmě zajímavou budoucnost, a my mu fandíme. 

Diskvalifikace Adolfa Burghardta

Zkrat, který předvedl Adolf Burghardt byl doslova fatální. Před halou ukradl sportovní tašku a směle si ji nacpal do auta. Byl však chycen jedním z pořadatelů, a tak se přiznal, tašku vrátil, omluvil se fanouškům i Dennisi Jamesovi na Facebooku a zřejmě skončil v kulturistice. Velmi dynamický den pro mladého Němce. Uvidíme, co s ním bude dál. 

Vítězství Williama Bonaca

V profesionálním klání konečně platilo, že vítězí sportovní forma. Tu nejlepší předvedl William Bonac a zaslouženě získal prvenství. Po nevítězných startech na Olympii a Arnold Classic to je tak pro něj zadostiučinění. O to větší, že dokázal porazit Dextera Jacksona a The BIG Ramyho. Dvě stálice a úspěšné postavy posledních soutěží. 

Bezchybný Kevin Levrone

Kevin in the house! Dalo by se říct, když budeme hodnotit moderátorský profil Kevina Levroneho. Ten byl dokonalý, a tak jsme mimo tradičního představení Michala Dusíka mohli sledovat, jak se tato legenda zhostila zcela netradičního úkolu a skvěle okořenila finálový večer. 

Nepovedený tah s benchpressem

Novinkou ve finálovém večeru bylo zařazení klání v benchpressu. A víte jak, vše se musí nachystat, benchaři musí odpočívat a nejsou to zcela prvoplánovití showmani, diváci v této době měli aspoň možnost odskočit si na kávu a toaletu. Hodina benchpressu byla ale až příliš a věřím, že příště se benchpress vrátí zpět k doplňkovým sportům, které nebudou ve finálovém večeru prezentovány. 

Aktin stánek na EXPU

Poprvé jste také měli možnost vidět Aktin stánek na EXPU, a to včetně velmi úspěšných mladých bloggerů a influencerů z instagramu, kteří postovali příspěvky jedna báseň. Není divu, bylo o čem, protože Aktin stánek se i díky ochutnávkám stal jedním z nejnavštěvovnějších stánků. 

Větší EXPO

V tomto roce byla prezentace vystavovatelů větší a honosnější, a jak říkal hlavní pořadatel pan Spejchal, toto expo už je malé, a co si budeme říkat, špinavá sportovní hala nemůže konkurovat novým EXPO halám, ve kterých se pořádají ty největší prezentace a soutěže. My se tak můžeme těšit, že příště již bude EVL´s Prague Showdown v novém. Nejvíce zaujaly stánky Nebbia a Extrifit. 

Našlapané startovní pole 

Velmi našlapané bylo startovní pole profesionální kulturistiky. Měli jsme ta možnost opět vidět na pódiu Mr. Olympia z roku 2008 Dextera Jacksona, Mamdouh Elssbiayha nebo Shawna Rhodena. Vedle nich i naše profíky Lukáše Osladila, Dalibora Hájka nebo Tomáše Kašpara. 

Drobné chyby rozhodčích a organizace

Je škoda, že i na tak velké soutěži můžou vzniknout takové chyby. Myslím tím puštění špatné hudby Shawnu Rhodenovi, vyhlášení Pavla Berana za absolutního vítěze dříve, než se celá kategorie dokázala dostat na stage, drobné chyby v rozhodnutí rozhodčích nebo postrácení závodníci, na které se čekalo v kategoriích physique. Trochu to ubítá poté celé soutěži. 

Naše úspěšné BIKINY

Timea Trajtelová a Nikol Raszyková se staly ozdobou klání fitness BIKINI. Nikol se dokonce stala novou profesionálkou, a tak se můžeme těšit, že se postaví na zcela nová pódia s novou motivací. A nové profesionálky v kategorii BIKINI potřebujeme. Těšíme se na její vystoupení. 

Jak bych to ale celé zhodnotil? EVL's Prague Showdown je vždy svátkem, na který se neskonale těším. Stejně tak to bylo i letos. Je škoda, že se nepodařila vypsat kategorie do 212 liber. Byla stejně tak zajímavá jako OPEN. I tak jsem rád, že se organizítorů každoročně daří připravit tak velkou akci. Uspořádat ji a obohatit náš fitness život skvělou událostí. Těším se na další ročník. 

Přidej se k 36 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________