Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 40/2016

Do you even Youtube - 40/2016

Ta nejlepší videa ze světa kulturistiky, která hýbala světem fitness v posledním týdnu. Co to bylo? Objeví se zde EVLS Prague Showdown nebo dozvuky Olympie? Podívejte se s námi a Honzou Kavalírem. 

Do you even Youtube - 40/2016

V minulém týdnu jsme v Do you even Youtube měli trénink zad Kaie Greena, který trval asi dvě hodiny a zacvičili si s ním Massive Joes, kteří jsou z Austrálie. Dnes nás čeká další dlouhý trénink - trénink celého těla. A i dnes bude mít video něco hodně společného s Austrálií. Cvičilo se totiž v Doherty's Gym v Melbourne. S kým Kai cvičil? Přezdívku tohoto pána jsem už v DYEY jednou zmiňoval. Jedná se o "Meat Axe". Tento člověk je tvůrcem všech těch maleb (klidně mě opravte, pokud se tomu říká jinak) kulturistů přes celou stěnu, které vidíte na fotkách v posilovnách, jako je Nitro Gym v Austrálii, nebo Iron Addicts Gym na Floridě v Miami. Tréninkové video si určitě užijete. Pokud vás nebude bavit sledovat tyhle dva borce cvičit, tak můžete koukat po posilovně. Ta je úžasná. Já o ni říkám, že je nejlepší na světě. A to ji znám jen z povídání a z videí. Nedávno dala stejný titul této posilovně také Olivia Pohanková, když se ji na to někdo zeptal na facebook live. Jak trénink vypadal? Bylo toho hodně, jelo se hodně opakování a pauzy nebyly zrovna dlouhé.  Kai Meat Axe rozhodně nešetřil, což na videu uvidíte sami. Absolvovat takový tréninkový objem, to chce silnou vůli. Pokud se však má v tréninku někdy hecnout, tak to přeci musí být na tréninku s Kaiem, nebo ne?

Projekt Strength Wars přišel s novým formátem válek a za mě velký palec nahoru. Tahle epizoda se mi moc líbila, a proto nesmí chybět v dnešním Do you even Youtube. 6 velkých silných můžu se utkalo v "Barbell Brawl", což je souboj ve 3 disciplínách, které odhalí vítěze a největšího siláka. Vůbec první souboj byl o to zajímavější, že se ho zúčastnili i dva Češi. Lifter Jaroslav Zelený a strongman Puni Man. Na závodníky čekaly 3 disciplíny

  • 20x 220kg na mrtvý tah
  • 20x 90kg výraz s oso

Kdo z koho: Bear complex (přemístění, čelní dřep, výraz vepředu, dřep a výraz za hlavou) s 80kg pro 3 opakování - a to tak dlouho, dokud jeden ze siláků nedokáže splnit zadaný úkol v limitu 60 vteřin

Brutální bitka v silovém podání přinesla opravdu zajímavý průběh, když se ukázaly jak silné stránky závodníků, tak jejich slabiny. A slabiny v souboji s těmi nejlepšími znamenají prohru a selhání. Slabé nohy? Slabá záda? Špatná fyzička? Zlá technika? Všechno hraje svou roli. Tenhle zajímavý souboj vážně stojí za to a já se těším z toho, jak se bude Barbell Brawl v budoucnu vyvíjet.

Po dlouhé době se v DYEY znovu podíváme na nákup. Tentokrát nás vezme na nákup Evan Centopani, který nehodlá nakupovat podle nějakého rozpočtu. Těch videí už tu bylo dost. 100 dolarů a nakoupit jídla na dva týdny. A tak podobně. To jsou videa, která jsou spíše pro začátečníky, kteří si musí zvyknout na to, že základ jídelníčku tvoří pevná jídla - kuřecí maso, vločky, rýže, vajíčka, těstoviny apod. Evan nás bere na nákup, kde si nakoupí věci přímo pro sebe tak, jak doopravdy jí. Tak jdeme na to. Každý nákup začíná masem. Maso je totiž základem jídelníčku každého kulturisty, který nechce vypadat jako větrník. Kuřete bere Evan asi 2,5kg, což mu vydrží na 4 dny. Tresku bere tak, aby měl asi 400g na jídlo a losos mu stačí pro porci asi 300g na jedno jídlo. Posledním zdrojem bílkovin jsou vajíčka. Evan bere vajíčka jumbo. Ráno začíná 6 vejci a chce se vážně najíst, ne naplnit žaludek z poloviny, aby měl hned hlad. Rýži potřebuje Evan ve velkém. Vždyť ji svačí třikrát denně. Ve videu na ni nezapomněl. Zdroje tuku u Evana? Kromě ryb například olivový olej, což je olej dostupný všude a není vůbec drahý. Jaký olej vybrat? Ten, který ve spodku láhve tuhne. Takový olej má více mononasycených mastných kyselin a to je důvod, proč si jej Evan vybírá. Zeleninu Evan miluje. Ne jen kvůli tomu, že má vlákninu a chutná mu, ale hlavně kvůli tomu, že je zdravá. Evan si na zdraví zakládá, vždyť je profi kulturista. Tam je přeci zdraví priorita číslo jedna. Velmi dobrou zeleninou, která má benefity pro zdraví, je kadeřávek (kale). Tuhle zeleninu lidé v USA milují. Sice nechutná vůbec dobře, ale prý je vážně dobrá, pokud chcete být zdraví. Já si kadeřávek kupovat nebudu, zelenina je fuj, ale vy si jej nakupte klidně ve velkém, pokud vás to udělá třeba jen z půlky tak šťastným, jako je Evan ve videu. Mluvíme-li o zdraví, tak se nesmí zapomínat ani na citrón. Evan bere síťku do vozíku. Řada přijde také na mix na palačinky a jahody. To je základ každého jídelníčku do objemu. A to by byl Evanův nákup, který ho stál 115 dolarů a vystačí mu na 4 dny. Teď nás Evan bere domů, aby všechno uvařil. To už vám popisovat nemusím, že ne? Možná v nějakém dalším videu. Teď už ale na video s Juanem Morelem, který nám také ukáže nákup surovin do objemového jídelníčku. Schválně, jaké video vám přijde lepší.

A pokračujeme. Po dlouhém videu Evana Centopaniho, který o všem mluví možná až moc dlouho a video zabere strašně moc času, nás čeká stručné video od Marca Loblinera, který si zašel na nákup s Juanem Morelem. Ten je znám tím, že má extrémně rychlý metabolismus. I v přípravě na soutěž chodí jen minimálně pod nějakých 600g sacharidů a 150g tuků denně a zvládá při tom i sunday - funday, což je obří cheat day každou neděli. Jak tedy vypadá nákup Juana Morela pro objemovou fázi přípravy? Coca cola – light, samozřejmě, Oreos, Poptarts, plno cereálií (Captain Crunch, Cocoa Puffs), majonéza, hovězí maso (20% tuku) na burgery, tučný sýr, vajíčka, nějaké to pečivo, plnotučné (jiné by Juan nepožil) mléko a samozřejmě zmrzlina. Docela rozdíl oproti Evanovi, že? Jak to máte vy? Spíše jako Evan? Něco mezi? Jako Juan? Já jsem na tom spíše jako Juan. Evanův jídelníček by mě nebavil. Rýže jako zdroj sacharidů? Možná až se někdy budu chtít zase nudit. Za mě tedy #TeamJuan. Vy si ale vyberte podle sebe. Máte tu dva skutečné jídelníčky profíků. Jeden bere tuky a sacharidy z olivového oleje a rýže a ten druhý volí Oreos a zmrzlinu Snickers.

A poslední video? Parádní motivačka s Jamesem Flexem Lewisem. Ve videu najdete především neokoukané záběry z přípravy na letošní ročník soutěže 212 v rámci Olympia víkendu, kterou Flex letos vyhrál už popáté. Tento britský kulturista původně z Walesu dobývá Ameriku nejen tím, že podle rozhodčích naprosto dominuje kategorii do 212 liber, ale také je z něj jeden z největších ambasadorů kulturistiky jako odvětví. Fanoušci z celého světa ho milují, fotí se s ním, podporují jeho projekty a nosí jeho značku oblečení. Video nás bere na tréninky, na sushi, exhibiční vystoupení, expa i běžného života tohoto 166cm kulturisty s obrovskými genetickými předpoklady pro cokoliv, pro co se v životě rozhodne. Psychicky je Flex Lewis silný, jak nikdo z jeho soupeřů. Flex Lewis dělá chytrá rozhodnutí a na své cestě k vytváření historie je teprve na začátku. Flex může klidně soutěžit dalších 10 let, když bude chtít. A opravdu to bude jen o tom, co bude chtít on. Flex je kulturista, který motivuje i ty nejlepší. Vždyť právě pro Milana Šádka je Flex Lewis kulturistou číslo 1! Jak ho respektují jeho soupeři, nebo třeba i Phil Heath a Jay Cutler vám také určitě vyprávět nemusím.

zdroj: youtube.com
  •