Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 41/2016

Do you even Youtube - 41/2016

Nebylo by pondělí pondělím, kdyby se na našich stránkách neobjevil výběr těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které jsme měli možnost vidět v posledním týdnu na stránkách populární streamové sítě. Co všechno se událo v posledním týdnu? 

Do you even Youtube - 41/2016

Část AMIX teamu si v rámci EVLS Prague Showdown zatrénovala u Tomáše Bureše v Olympia Opatov a video z tohoto tréninku v Do you even Youtube chybět prostě nesmí. Milana Šádka já osobně považuji za nejpopulárnějšího kulturistu u nás a Olivia Pohanková je, pro mě, jednou z nejlepších amatérských bikini fitnessek vůbec. Osobně doufám, že Olivia do profi nepůjde a to i přes to, že na to má díky svému absolutnímu vítězství na Arnoldu v Barceloně právo. Amatérské bikini soutěže podle mého názoru mají mnohem spravedlivější rozhodování a holky na špici mezi amatérkami jsou, podle mého názoru, mnohem lepší, než holky v profi divizi. Nic proti jménům jako je Courtney King, Angelica Teixeira, India Paulino (no dobře, proti jejím výsledkům mám těch námitek hodně), Ashley Kaltwasser apod., ale Olivia Pohanková, Sabina Pleváková, Nikol Raszyková nebo Saskia Cakoci tyhle profesionálky svou postavou ničí. Olivii, sobecky, chci sledovat v amatérkách a radovat se z toho, že ji rozhodčí hodnotí spravedlivě. Ale je to samozřejmě o tom, jak se rozhodne Olivia. Olivia má mimochodem hodně fanynek nejen na Slovensku, ale i v ČR, čímž dávám velký palec nahoru AMIXu, který Olivii propaguje hodně dobře a Olivia sama maká na tom, aby se prezentovala lidem zajímavě. Takže tak. Užijte si Šádka a Pohankovou! Olivia drtí stehna - hodně se v tréninku soustředí na hýžďové svaly. Milan Šádek? Ten se chce fanouškům na expu ukázat veliký, a tak pumpuje bicáky a tricáky. To je na výstavách vždy vidět nejlíp.

Jak vypadá naučné video od Antoina Vaillanta? Určitě trošku jinak, než naučné video od Lukáše Martina Filipa Martina Petra Igora Marka Tomáše Lukáše Lukáše Lukáše Tomáše. Tvrdá hudba, velké váhy, dřina a opravdová ukázka toho, jak Antoine cvičí. Antoine nám zcela po svém ukáže, jak drtí boční a zadní delty. Přesně takhle cvičí lidé, kteří trénink v posilce milují a jdou si za tím napumpováním, které bolí a je s každým opakováním cítit víc a víc. Tak jdeme na to. Na zadní delty volí Antoina superset "rear delt swings" s "band pull-aparts", tedy houpání jednoruček v předklonu s oporou hrudníku a roztahování gumy, nebo expandéru. Jak na to? Pro houpání potřebujete těžké jednoručky, lavičku a pěkně se do toho srovnat. Pak už jen uvolnit ramena dolů a "roztažením" ramen do strany rozhoupat jednoručky do stran. Negativku kontrolovat. Antoine bere asi 36kg na swingy. Tato série trvá přibližně 60 vteřin. Pak hned utíká pro expandér a rozpumpovává to v plném rozsahu pohybu v sérii dlouhé asi 30 vteřin. Boom! Hned z toho je docela dobře napumpovaný. A co ho čeká pro boční delty? Brutální žebřík upažování, který už mnozí z vás určitě zkoušeli. Antoine to jede trochu po svém. Vyzkoušejte a dejte vědět, jak to šlo. Já s žebříky končím, nemůžu se pak napít.

Raymond Querido aka The Online Coach točí parádní videa a já jsem si pro vás do Do you even Youtube vybral video "That was juicy", které Raymond přidal na youtube v pátek. O Raymondovi se vše důležité dozvíte i z jednoho jeho videa. Je to youtuber. Točí sakra kvalitní videa. Je naturální kulturista s brutálními pažemi a hrudníkem. Prim v jeho životě hraje rodina. Má vlastní fitko – The Campus Gym, které není sice největší, ale nechybí v něm vlastně nic. A miluje silový trénink, ve kterém se soustředí na nekončící silový pokrok, který sebou má přinést výsledky i co se týče svalového rozvoje především těch partií, které jsou jeho slabinami - záda a stehna. V tomto videu vás čeká menší pohled do zákulisí, kde vám, především začínajícím youtuberům, předá Raymond tip, díky kterému budou v pozadí vašich videí moct hrát písničky bez toho, aby s tím měli tvůrci youtube problém. Ve videu uvidíte také první Ms. Bikini Olympia Soniu Gonzales. Ta je totiž Raymondovou ženou, se kterou má The Online Coach děti. Nechybí ani záběry na Fuelshaker Pro, což je jeden z nejvychytanějších šejkrů pro nás, co chodíme cvičit. Musím se po něm, nebo něčem podobném, podívat, až zas budu někde na expu. Hlavním bodem videa je pak silový trénink. Těžký trénink tahových cviků. Rychle do sebe dostat předtréninkáč a kvalitní zdroj sacharidů a můžeme jít na to. Těžké pendlay rows, seal rows, přítahy v sedě na stroji a k tomu něco na bicáky, na zadní delty a na trapézy. Tak vypadá tahový trénink v objemovce Raymonda. A po tréninku jídlo, které se také hodí do objemu. Tak ať to roste!

Ve světě kulturistiky je teď volnější týden. O víkendu bylo Nordic Pro a Olympie (tentokrát ta nová v Německu) je až za dva týdny. O nápadu dělat evropskou Olympii se snad ani rozepisovat nebudu. Ti lidé, kteří takové rozhodnutí učinili, by se měli stydět. Volnější týden tak mohu využít k propagaci borce, kterého v ČR a na Slovensku asi moc lidí nezná. Je jím Američan Dan Decker, který získal profi kartu 4 roky zpátky, když vyhrál absolutku mezi masters závodníky nad 35 let na soutěži North American championships 2012. Mezi tím si zkusil Dan závody v Chicagu (2012), kde skončil 8., a v letošním roce pokračoval na Golden State Pro, kde bral místo 6. Dan závodí vždy ve formě, ale ta bývá na úkor plnosti svalů, kterou Dan v minulosti moc držet nedokázal. Letos se nám představí v Kalifornii ještě jednou, když ho čeká Ferrigno Legacy, které se uskuteční už za 3 týdny, tedy týden po Olympii. Německé Olympii. Ve videu pro Muscle Insider, které natáčel Dave Bourlet, Dan cvičí stehna. Forma bude skvělá a vypadá to, že i ty nohy se možná maličko hnuly od léta, kdy to Dan tak trochu předietoval. Trénink je spíše o izolovaných cvicích, kde Dan neriskuje žádné zranění. Ty zakopávání s jednoručkou se mi hodě líbily. Takové bicáky na stehnech bych bral taky. Trénink hodně dlouhý. Intenzita nízká - Dan využíval přeci jen spíše ty izolovanější cviky a soustředil se na tempo – ale objem pekelný. Není divu, že chodí tak vysekaný. Takové tréninky by vysekaly každého.

Poslední video pro 146. díl Do you even Youtube? Den v životě Tomáše Tabačiara. Skutečný den v reálném životě opravdového kulturisty. Tomáš každým rokem stoupá výš a výš a v současnosti je tím dost možná nejlepším amatérským kulturistou na Slovensku. Rozhodně patří mezi ty, kteří pravidelně sbírají medaile na takových soutěžích, jakými jsou ME, Arnold Classic Amateur, Olympia Amateur apod. Mimo kulturistiky, kterou mimochodem Tomáš bere hodně vážně, má však také svou rodinu a plno dalších povinností. Druhý díl "T. T. The true life of bodybuilder" začíná u Tomáše doma. Děti musí do školy a do školky, což pro Tomáše znamená také více povinností později během dne, protože správný táta dětem s domácími úkoly prostě musí pomoct. Po rozvozu rodiny všude, kam je potřeba, dává Tomáš 45 minut chůze venku, což má jako kardio. Pak razí za Andrejem do posilovny. S Andrejem Tomáš absolvovat poslední přípravu. Andrej se připravoval na Olympii a Tomáše čekaly podzimní soutěže jako Arnold ve Španělsku a pražský Showdown. Příprava se povedla. Tomáš domů přivezl medaile, a tak je určitě šťastný, že se mu ty nuly sacharidů v přípravě takto zhodnotily. Téměř půlhodinové video vám nabídne hodně povídání (a Tomáš má lidem co říct), ale chybět nesmí samozřejmě ani tréninky v posilově a pózování, které je nezbytnou součástí přípravy na soutěž v kulturistice. Když neumí kulturista pózovat, tak to je sakra problém. Tomáš je ale svým přístupem profík, vždyť to vidíte ve videu. Za mě je tohle víc motivační video, než všechny ty 4 minutové motivačky na písničku, které lidi tolik milují. Už se těším na part 3!

zdroj: youtube.com
  •