Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 43/2016

Do you even Youtube - 43/2016

Jak pokračují kulturisté ve svých přípravách, a čím nás obohatili v posledních dnech a týdnech na sociálních sítích? Právě to shrnuje další "Do you even Youtube". Tentokrát se strength wars, Sadikem Hadzovicem nebo Matějem Ryšavým. 

Do you even Youtube - 43/2016

Co je nového u Riche Froninga? Po odstoupení Matthewa Frasera z CrossFit Invitational, což je soutěž, ve které se utkávají 4členné týmy reprezentující USA, Kanadu, Evropu a Paficik, získal kouč týmu USA Rich Froning další roli, a to místo čtvrtého atleta. Rich je tedy v přípravě na soutěž, která znovu prověří jeho schopnosti a dovednosti na tom největším závodě, který crossfitery čeká v listopadu. Soutěž se uskuteční 20. listopadu v Torontu. Rich v přípravě na tyto závody zvládá i své normální tréninky. Jedním z nich byl "grip burner" workout, který prověřil úchop každého, kdo do toho šel s Richem. V tomto videu dělali Richovi při workoutu parťáky Darren Hunsucker, Lindy Barber a Elly Kabboord. Vize byla jasná. 10 kol 50ti dvojšvihů s těžkým švihadlem a 10ti přemístění s 66 kg. Švihadlo samo o sobě je peklo a v kombinaci se silovým přemístěním se jedná o kombo cviků, po kterém vás budou vaše prsty i dlaně nesnášet. Tak co, troufáte si někdo na tenhle WOD? Jo a mimochodem, dobré fitko, že? Z mého pohledu v něm vůbec nic nechybí.

Fitness průmysl je hodně jedinečný v tom, že se především v dnešní době najdou kulturisti, kteří neustále mění sponzory, ať už jde o oblečení, nebo doplňky stravy. Fanoušci si tak na "doporučení" kulturisty mohou kupovat doplňky od značky, se kterou už nějakou dobu není. Dokonce se pak můžete ve videu dozvědět, že kulturista produkty od nového sponzora užíval už v době, kdy se připravoval na soutěž, na které pak na stánku dělal reklamu svému starému sponzorovi. A právě proto vás všechny nabádám k tomu, abyste si nekupovali doplňky podle toho, jaký kulturista, nebo fitnesska, vám je doporučí. Tihle atleti často doplňky od svých sponzorů přeprodávají někomu dál, vůbec je neberou a sami kupují od dalších značek, které jim vyhovují, kde mají lepší ceny a kdo ví, kolik dalších důvodů tu je. Doplňky si berte podle toho, co v nich je. Nejlíp od značek, které dávají k dispozici testy svých produktů, a vy pak opravdu víte, co v pixle je a jestli to odpovídá tomu, co je na obalu. To k tomu matoucímu, co přináší následující video, které se zaměřuje na spolupráci, kterou navázal český kulturista Matěj Ryšavý s Jirkou Borkovcem a jeho značkou Bodyflex, která v ČR získává větší a větší přízeň cvičenců. Minulý týden jsem dokonce vůbec poprvé viděl šejkr od Bodyflexu u nás v kutnohorském Golem's gymu, takže je vidět, že popularita značky roste. Právě krok podepsat Matěje Ryšavého, který se v posledním období stal reprezentantem ČR v kulturistice na mezinárodních soutěžích, by měl Bodylfex dostat ještě trošku dál. Matěj ve videu absolvuje trénink prsních svalů a paží. Ve videu se pak (možná) dozvíte, jak dokázal Matěj za rok nabrat 12 kg svalů.

Strength Wars z Ruska? Proč ne, že? Rusáci si pro nás připravili souboj, ve kterém se utkali dva silový sportovci. Prvním je 135kg strongman Valeriy Savin a tím druhým powerlifter Vadim Tsvetkov, který závodí ve federaci IPF a váží asi 110kg. Při výběru disciplín se nevymýšlely žádné hlouposti. Základní cviky, těžké váhy a zapojení všech partií. Posledním cvikem bylo nářadí, ve kterém museli naši atleti přemístit 150kg kládu a udělat s ní "otočku". Z mého pohledu jeden z nejlepších a nekomplexnějších cviků, jaké jsme kdy měli možnost ve Strength Wars vidět. Úkoly tedy byly následovné:

  • Bench press se 130kg pro 15 opakování
  • Mrtvý tah s 270kg pro 10 opakování
  • Log fingal fingers se 150kg pro 15 opakování

Kdo vyhrál? To vám samozřejmě říct nemůžu, spoilery tu nikdo nechce. Co vám můžu říct je to, že mě zaujalo, jak velkou roli hrála v tomto souboji fyzička. Výsledek mě nepřekvapil, ale průběh souboje rozhodně ano.

Po nějaké době přidávám do Do you even Youtube videoseriál The Real Sadik, ve kterém můžeme sledovat život Sadika Hadzovica, který se po loňské prohře (nevyhrál) na Olympii rozhodil změnit kategorie, když men's physique vyměnil za novou kategorii classic physique. Sadik nás v tomto videu bere na trénink paží a zádových svalů, který absolvoval se svým kamarádem Vladem Petricem v rámci své mimosoutěžní fáze, která by měla za chvilku skončit a Sadik naplno začne svou přípravu na rok 2017. V tréninku zad se Sadik zaměřuje na více opakování a intenzifikační techniky, kterými se snaží zlepšit svá záda co do detailů a separace svalů, což se pak má promítnout na jeho další soutěži. Takové vysoké tempo tréninku plného supersérií Sadikovi vyhovuje. Cvičí se mu tak nejlíp a může se tak nejlíp dostat myšlenkami do svalů, které zrovna procvičuje. Pokud jste fanoušci tréninků paží, tak si z tohoto videa určitě můžete vzít něco nového. Sadik v tréninku využíval techniky, které já osobně tedy v posilovnách vůbec nevidím. Nemluvím zde o revolučních cvicích, ale detailech v provedení jednotlivých cviků, které dávají smysl, pokud chcete sval zapojit ještě trošku víc.

Nakonec ještě jeho CrossFit video. Tentokrát s mou oblíbenou crossfiterkou, kterou není nikdo jiný, než Islanďanka Sara Sigmundsdóttir. 8 minut dlouhé video pro sponzora Mission 6 nutrition je jakýmsi motivačním dokumentem, ve kterém Sára mluví o své zkušenosti, kterou byly CrossFit Games 2015 a CF Games 2016. Kráska z Islandu je známa svou houževnatostí, kterou dokáže prodat při každém tréninku. A pokud máte natrénováno a postupně sbíráte zkušenosti všude možně, tak je jasné, že to taky prodáte na soutěžích stejně tak, jako to poslední dva roky ukazuje Sára. Sára měla už od začátku v hlavě to, že i selhání je jednou z možností, které přijdou na její cestě, kterou má před sebou. V současnosti je však Sára jednou z vůbec nejlepších žen CrossFitu a ani sama už od sebe nemůže čekat nic jiného, než účast v souboji o ty nejvyšší příčky. To je její budoucnost a já se moc těším na každou soutěž, které se Sara účastní. Sáro, do toho!

zdroj: youtube.com
  •