Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 44/2016

Do you even Youtube - 44/2016

V minulém týdnu jsem byl trochu mimo - tedy mimo ČR, konkrétně v Číně, a tak nám uniklo vydání pravidelného "Do you even Youtube". Tenhle díl si ale zaslouží představit i s týdenním zpožděním. Kai Greene, Lukáš Topinka nebo Calum von Moger, to jsou headlineři dnešního vydání. Opět pod režijní taktovkou Honzy Kavalíra. 

Do you even Youtube - 44/2016

Vždy když přidávám něčí video do Do you even Youtube poprvé, tak toho člověka nějakým způsobem představuji, abyste vy, čtenáři, měli nějaký základní přehled a představu o tom, o koho se jedná a proč tu to video je. Podávám svůj názor na tu osobu a tím vám říkám, proč mě ten člověk zajímá. Kdybych měl podobným způsobem představovat Lukáše Topinku, o kterém je následující video, tak napíšu takovou slohovku, že mi za to nepoděkujete. Vaše pondělí by bylo zabité, protože byste ho pročetli. Takže tentokrát bez představení. Tady máte video od Lukáše, který si pro nás připravil seriál videí, během kterého nám všem poví svůj příběh spojený s životem kulturisty. Kulturisty, pro kterého existuje pouze cesta naturálního kulturisty, což je v dnešním světě a v IFBB celkem zásadní rozhodnutí. Ve videu se Lukáš při vyprávění svého přípravu dostává ke svým začátkům a postupně pokračuje až do současnosti. Dostává se ke své první soutěži, kterou absolvoval v roce 2006. Ke svému prvnímu MS v klasické kulturistice. Pak se propovídá k prvnímu zlatu z MS a následnou obhajobu, kde těsně porazil Milana Šádka. Po konci juniorské kariéry přišla 4letá pauza, aby se pak Lukáš znovu vrátil na prkna do klasické kulturistiky. Tentokrát však už v kategorii mužů, mezi kterými je teď a ještě hodně dlouho bude. To by bylo k soutěžení. Další videa budou o jiných tématech a já vás všechny vybízím k tomu, abyste tomuhle seriálu videí dali šanci. Mám takový pocit, že vám to dá víc, než všechno, co máte možnost vidět od českých youtuberů. Tím dalším videem bude hardcore trénink ve sklepní posilovně. Já se těším!

Po několika málo týdnech se do Do you even Youtube vrací Kai Greene. Tentokrát nás čeká jeho společný trénink s dalším atletem značky Dynamik Muscle, kterým není nikdo jiný, než korejský profík Kyung won Kang. Kluci si odcvičili stehna přesně podle toho, jak je cvičí Kai. Přišlo i na Kaiův oblíbený cvik, kterým je speciální verze dřepů. Cvik můžete znát jako Jeffersonův dřep, což je dřep s osou mezi nohama, který je zaměřený na hýžďové svaly, ale stejně jako u všech dalších dřepů i zde samozřejmě pracují všechny svaly stehen. Mezi hlavní cviky pro rozvoj hýžďových cviků patří u Kaie také výstupy na lavičku. To je cvik, který nesnáším. Je však nesmírně účinný, hýždě z něj ucítíte ze všech stran. Nehraje zde roli ani tak zátěž jako technika. Nahoře vždy zatnout a kontrakci chvilku podržet. Tradičně se jednalo o dlouhý trénink ve vysokém objemu pracovních sérií, který tentokrát Kai s Kangem zakončili čelními dřepy. Peklo. Ufff. Kang si mákl a bylo to na něm vidět. Dokonce si troufám říct, že trénink přišel náročný i Kaiovi, kterého většinou ve videích při tréninku s dalšími borci vidíme ve stavu, kdy mi nepřijde ani trošku unavený. Tenhle trénink mu dal zabrat. Troufnete si na takový trénink i vy? Pokud ano, tak počítejte s tím, že si po něm týden nesednete.

Brad Rowe je jedním z těch profíků, kteří drtí tréninky opravdu po celý rok. Neuvidíte u něj nudné pumpování a takový ten typický trénink o 4 sériích po 10 opakováních u každého cviku. Jede na sílu, jede za hranici selhání a snaží se poznávat své limity každý den. Tohoto borce sleduji již čtvrtým rokem. Jako amatér byl znám tím, že jeho spodní polovina těla dominuje slabou horní polovinu těla. Obrovská stehna a k tomu malé ruce a skoro žádná záda. Brad Rowe se však s každým rokem neuvěřitelně zlepšuje a symetrii má lepší s každou soutěží, kterou absolvuje. Abyste viděli, jak tenhle americký profík drtí tréninky i kousíček před soutěží, tak pro vás mám video z tréninku ramen před jeho první letošní soutěží, kterou bylo finské Nordic Pro. Brad Rowe má v plánu ještě Ferrigno Legacy v Kalifornii, což je vlastně jeho domácí soutěž. Tam hodlá uspět! V přípravě nemá Brad moc s kým cvičit. Nikdo mu nestačí. Občas ho sice uvidíte při tréninku s Shawnem Rhodenem, nebo Sergio Oliva jr., ale tohle jsou přesně ti kluci, kteří tvrdě necvičí. Snad jen klienti Brada se občas dokážou hecnout tak, že s nimi Brad může trénovat, ale ani to se nedá dělat věčně. Kondiční cvičenec, nebo třeba jen dobrý kulturista, nemůže stačit profíkovi, kteří musí své genetické nedostatky vyvážit tím, že nechá v posilovně duši. Brad Rowe. Trénink ramen.

Když už jsme u těch tvrdých tréninků, tak si s očekáváním pouštím nové video od Caluma von Mogera, Arnoldova syna, který si pro nás připravil video ze smrtícího tréninku zad. Tak to jsem tedy zvědavý, kolik toho Calum zvládl během tréninku zabít, znásilnit nebo rozflákat. Hned na začátku si všímám toho, že Calum cvičí, stejně jako já, v potrhaném tričku. To by bylo k tomu, jak to při tréninku potrhal. Je fajn vědět, že má Calum stejný problém, jako já. My, velcí svalnatí lidé, ty trička časem v posilovně potrháme, tak už to chodí. Calumův sparring partner @Badasscassfit_ problém jako my nemá. Je maličká a trička ani tílka při tréninku netrhá. Z těch vtipných věcí, co ve videu dělal Calum, můžu ještě zmínit jeho vzkaz pro Antoine Vaillanta. Tomu Calum věnoval zpomalené záběry z oblékání tílka. Proč? Protože Antoinovi je určitě doma v Kanadě zima a takovýto vzkaz od jeho dobrého kamaráda ho zahřeje hluboko v nitru. Badasscassfit_ však rozhodně nezahřálo u srdce to, jak si z ní po celý trénink dělal Calum srandu. I díky tomu mělo video zajímavou atmosféru. K dobré atmosféře pak rozhodně prospělo i to, že Calum cvičí v Mecce kulturistiky, tedy v Gold's Gym Venice.

Po nějaké době se v DYEY znovu objevuje i motivační video s proslovem v pozadí. Tentokrát nás čeká motivačka od NickVisionMotivation o tréninku nohou. "Time for LEG DAY 2.0" je pohledem do tréninku stehen těch nejlepších z nejlepších. Leg day je velkým dnem pro většinu cvičenců, ale abych řekl pravdu, tak já ty nohy v posilovnách u nikoho moc nevidím. Už vůbec ne u lidí, kteří nezávodí v silovém trojboji, nebo kulturistice. Stehna prostě nemá nikdo a při pohledu na ten jejich "leg day" se není ani čemu divit. Dřepy na konci tréninku (u profíků to je v pořádku, ale ne u větrníků s obvodem stehen 59cm), přehnaná důvěra ve stroje, nejvíc hardcore cviky jsou ty s dopomocí parťáka, nedostatečné procvičení zadní strany stehen a o rozsahu opakování a polovičních dřepech se ani nemá smysl bavit. Hrůza. Takže leg day 2.0. Všechno je to v hlavě. Možná vám tedy pomůže to, co vám k leg day řekne Kai Greene v motivačním videu, které uvidíte právě teď.

zdroj: youtube.com
  •