Vladyslav Kozerenko: "jsem velký soupeř"

Jan Caha
Jan Caha 4. 11. 2016
Uložit článek
Vladyslav Kozerenko: "jsem velký soupeř"

Byl jedním z nejúspěšnějších závodníků letošního EVLS Prague Showdown a je také tím, kdo má reálně na to stát se králem amatérské kulturistické scény v ČR, a to nejen mezi "lehkými" váhovkami. Vladyslav Kozerenko se nechal vyzpovídat pro magazín Aktin.cz. 

Vladyslav Kozerenko: "Jsem velký soupeř."

Vlady, představ se prosím čtenářům serveru Aktin.cz.

Zdravím všechny čtenáře Aktin.cz. Jmenuji se Vladyslav Kozerenko, je mi 25 let a pocházím ze zlínského kraje.

Jaké jsou tvé dosavadní největší úspěchy v kulturistice?

První můj největší úspěch je absolutní vítězství MČR 2015 v kulturistice. Druhým velkým úspěchem je prvenství v kategorii kulturistika do 80 kg na EVLS Prague Amateur 2016. V superfinále jsem obsadil druhé místo.

Co jsi změnil ve své přípravě na EVLS Prague Amateur od loňského roku a vlastně i od letošního jara? Že s časem nabereš víc a víc svalů je jasné, ale ten rozdíl ve formě je značný. 

Změnil jsem úplně všechno, co se týče tréninku. Nebál jsem se změnit cviky a naslouchal jsem svému tělu. A samozřejmě jsem kompletně upravil svůj jídelníček, což asi mělo ten největší vliv.

Jak reagovalo tvé okolí na tvou formu a výsledek na EVLS Prague Pro? Já tvrdím, že jsi v souboji s pozdějším vítězem Beranem vyhrál všechny pózy a měl jsem tě jako celkem jasného vítěze.

Ze začátku ani nevím, byl jsem dost mimo. Ale potom samozřejmě každý gratuloval a chválil mou formu. Jsem absolutně spokojený se svým výsledkem a doufám, že ani fanoušky jsem nezklamal. Podle toho, jak mi gratulovali a fotili se semnou, tak soudím, že jsem je nezklamal.

Mluvíš hodně o fanoušcích, jak ale ty sám vnímáš to, že tě amatérská špička bere jako konkurenci, že máš blízko k profi kartě a absolutní vítězství ti uteklo jen těsně? Uvědomuješ si svůj potenciál?

Ano mluvím o nich hodně, jelikož mi hodně fandí a to mne motivuje podávat co nejlepší výkon. Také jsem pro spoustu mladých lidí vzorem a motivací, což mě moc těší.

A máš pravdu, amatérská špička by mě měla brát jako konkurenci, jelikož jsem velký soupeř. Výsledek beru sportovně - lepší vždy vyhraje. Je to tak, uteklo mi to těsně, ale zároveň mě to ještě víc namotivovalo být lepší a tu profi kartu získat. Uvědomuji si svůj potenciál a snažím se ho využít co nejvíc.

Hodláš se ještě letos připravit na další soutěže, nebo kdy a kde tě uvidí fanoušci kulturistiky příště?

Ano, hodlám. Už jsem zase v přípravě. Připravoval jsem se na IFBB Diamond Cup v Řecku 25. až 27. listopadu, ale ne vždy jde vše podle plánu a já onemocněl. Nedokážu zatím říct, jestli se tam objevím. Vše záleží na tom, jestli dokážu dohnat čas a formu. Teď se zaměřuji na soutěž, která se koná v San Marinu 2. až 5. prosince, kde chci nastoupit, zabojovat o medaili a ukázat co nejlepší formu. Tato soutěž je Olympia Amateur.

Kozerenko není české jméno a při pohledu na tvůj facebook vidím, že ani z ČR nejsi. Pocházíš z města Dubrivka, které se nachází na Ukrajině. Můžeš čtenářům říct, kdy a proč ses přestěhoval do ČR?

Je to tak, pocházím z Ukrajiny. Dubrivka je taková větší vesnička. Ty životní priority a pohled na život jsou tam zcela jiné, než jak to máme v ČR a právě to byl důvod našeho přestěhování se sem do ČR. Otec jel za prací a tím nám chtěl zajistit lepší budoucnost, za což jsem mu hodně vděčný. V ČR jsem už od svých 13 let. Dále bych dodal, že ve škole na Ukrajině, kterou jsem navštěvoval, jsem vzorem pro většinu žáků. Jsem vyvěšený na školní nástěnce s popiskem: "Vše jde dokázat, pokud má člověk svůj cíl." A právě tyhle okamžiky mne ženou kupředu a nutí mě se pořad zlepšovat a vydat ze sebe to nejlepší.

Jsi s lidmi na Ukrajině v kontaktu a vnímáš, jak tam jde kulturistika dopředu? Mají tam mladí nějaké své kulturistické vzory, nebo vzhlíží právě hlavně k tobě, nebo například kulturistům z Ruska, kde je kulturistika také na trochu vyšší úrovni?

Ano, jsem v kontaktu s lidmi na Ukrajině. Ale spíše s rodinou a přáteli. Popravdě moc nevím, v jakém stavu se nachází tamní kulturistika. Pokaždé, když přijedu, tak se snažím od všeho odpočinout. Mladí však určitě mají své vzory a já jsem možná jedním z nich. Určitě o mně ví, protože se mnou už několik rozhovorů, které vyšly na Ukrajině, bylo.

Máš i ty nějaké své vzory nebo lidi, kterými se nejen ve světě kulturistiky inspiruješ? Je třeba někdo proti komu by sis jednou rád zasoutěžil?

Pro mě je vzorem ze světové kulturistiky stará éra, tedy lidé jako Arnold a další z této doby. Líbí se mi, že dbali na symetrii těla. V dnešní době je to Flex Lewis. Já to samozřejmě směřuji tak, abych já byl tím vzorem pro mládež.

Chci si zasoutěžit z Vojtou Koritenským nebo Marianem Čambalem. Hlavním cílem je dostat se do USA a tam si stoupnou mezi elitu v kategorii do 212 liber a ukázat to nejlepší!

Kulturistika na úrovni, na které se ty nacházíš, už není individuální sport. Je to o tom mít kolem sebe tým lidí, partnerů a sponzorů, kteří tě podporují.  Chtěl bys někoho zmínit a touto formou mu také poděkovat?

Já se nacházím na úplném začátku. Nemam žádného sponzora ani tým, a i tak dokážu porazit lidi, co mají opravdu silné sponzory a týmy lidí okolo sebe. Třeba se to brzy změní. Chtěl bych poděkovat hlavně mým přátelům, co ve mně vidí talent a vždy podpoří. Díky nim vím, že na to mám. Chci také poděkovat svému sparing partnerovi za to, že vždy jedem na 120 %. Lidem mohu říct to, že o mně ještě hodně uslyší.
 

Díky za rozhovor! Pokud bys chtěl závěrem něco vzkázat fanouškům a lidem, kteří tě sledují, tak máš prostor.


Děkuji za rozhovor. Touto formou bych chtěl poděkovat všem fanouškům za to, že mne sledují, fandí a motivují mne k tomu, abych se neustále zlepšoval. Rád bych také poděkoval rodině, přátelům a přítelkyni za to, že jsou vždy při mně. Za to jim patří velké díky.

Vladyho můžete sledovat na

FB https://www.facebook.com/Vladyslav-Kozerenko-805608062784388/?fref=ts

IG https://www.instagram.com/vladykozerenko/

Pro Aktin vyzpovídal Vladyho Kozerenka Honza Kavalír

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________