Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 45/2016

Do you even Youtube - 45/2016

Už jsme se zmínili na Facebooku o tom, že nové "Do you even Youtube" bude hezky našlapané. No a nespletli jsme se. Je tu, a s ním i porce těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, ale také toho, co se v kulturistice odehrálo v posledním týdnu. Celkem se na našich stránkách jedná již o 150. díl. To je opravdu slušná porce zábavy. 

Do you even Youtube - 45/2016

Jubilejní 150. díl Do you even Youtube je tady a místo 5 videí se tentokrát dočkáte hned 6 kousků a každý bude trošku jiný. Začínáme hodinovým videem od německého kulturistického estéta Davida Hoffmanna. Tohle video přesně splňuje to, co jsem zamýšlel s DYEY už od začátku. Ta nejlepší videa za poslední týden, ale zároveň videa, která by většina z vás nijak nenašla. Prostě to nejlepší, co sami nikde nenajdete. Taková videa se mi podaří nalézt jen občas, ale o to lepší pocit je to i pro mě, protože já ty videa sleduji také. Baví mě! A tohle video mě bavilo hodně a snad bude bavit i vás. Bavilo mě i přes to, že nesnáším německý jazyk. Němci jsou vlastně jediný národ, proti kterému mám předsudky. Němčinu tedy neumím a nepřeložím vám, co ve videu David říká. O videu vím to, že je to kompletní trénink stehen Davida Hoffmanna v mimosoutěžní fázi přípravy. Trénink absolvoval v posilovně Stahlwerk a během tréninku David využíval tipy a techniky, které mu při jejich společném tréninku v Kalifornii předala legenda kulturistiky Tom Platz. Toho si všimnete vlastně u všech cviků předkopáváním počínaje. Snad vás bude trénink bavit. Mě tyhle RAW tréninky baví ze všech nejvíc!

Na sledování vlogů nezbývá čas asi hodně lidem a i já sám mám vytipovaných několik málo lidí, u kterých vím, že ten videolog za shlédnutí opravdu stojí. Vždy je pak příjemným překvapením, když nějaký náhodný vlog stojí za to. To můžu říct o vlogu crossfitterky Brooke Ence, která nám zdokumentovala svůj výlet do Dubaie. Do Dubaie jela Brooke pracovně. Měla tam nejen v rámci expa svůj workshop. Navštívila poušť a podívala se do Burj Khalifa, což je taková lehce slavná výšková budova v Dubaii. Brooke se nám pochlubila se svým velkolepým plánem. Byla by moc ráda, kdyby každé velké letiště mělo svůj crossfit box. Život pro sportovce by pak byl mnohem snadnější. Já tenhle nápad podporuji. Když máte dvě hodiny čekání na letišti, tak byste si klidně mohli zaskočit na trénink. Minimálně kardio by šlo. Není taková možnost na letištích? Já nevím, ale říkám si, že určitě musí být k dispozici rotopedy, schody nebo běhací pásy. Pokud byste měli mezeru mezi lety třeba 9 hodin, tak byste stihli možná i trojfázový trénink. To by byl docela sen. Ve videu samozřejmě nechybí ani tréninkové záběry. Já si ale nejvíc užíval záběry na město. To je jako z budoucnosti. Nebo ze science fiction filmu. Dubai je prostě trošku jinde. A jaký byl Brooke Ence - ExperiENCE Dubai? Já myslím, že sakra dobrý!

I u tréninků platí, že jsou lidé, kteří nemívají nudný a lehký trénink. A pokud už něco dají do videa, tak to stojí za to. Jedním z kulturistů, kteří cvičí tvrdě, je Dusty Hanshaw. Dusty je jedním ze svěřenců Dantyho Trudela. Tohoto pána můžete znát díky jeho tréninku Doggcrapp, což je jeden z nejbrutálnějších tréninkových systémů, jaké si můžete vyzkoušet. Zvedají se v něm velké váhy, ale také si přijdete na vyšší počty opakování. Rozpis je plný shazovaných sérií, nebo rest-pauz, ve kterých máte čas na několik málo nádechů a vaše série pokračuje dál. Pokud máte pořádného sparinga a vaše technika je precizní, tak to stojí za vyzkoušení. I naturální cvičenec si při dodržování určitých zásad parádně zacvičí a nabere svaly a sílu. V tomto videu cvičí Dusty záda a já mám takový pocit, že ve videu uvidíme buď těžké přítahy v předklonu, nebo hodně těžké mrtvé tahy. Pokud bude Dusty bláznit, tak uvidíme oba cviky. Přítahy jezdívá díky lepšímu procítění Dusty také na multipressu, takže očekávám tento cvik i ve videu. Stejně tak od Dustyho očekávám nepřeberné množství tipů, které se budou věnovat všemu, jen ne tréninku. Tak uvidíme, jestli se nepletu. Já si video pouštím a doufám, že i vy si jej pustíte a bude vás bavit. O tom, že by nemělo bavit mě, vůbec nepřemýšlím. Videa Mutanta Dustyho mě nikdy nezklamaly. Nejlepší jsou ale stejně jeho videa z kuchyně.

Vůbec nevím, co si myslet o následujícím videu. Bradley Martyn nás často trolluje a i mě určitě několikrát trolloval úspěšně a já mu to baštil, i když celý svět okolo mě věděl, že to není pravda. On je v tom vážně dobrý. A my mu to žereme, protože fakt nevíme. No každopádně v následujícím videu navštívil Bradley Martyn svého kamaráda, kterým není nikdo jiný, než chiropraktik z americké show The Biggest Loser doktor Ray DiBartolomeo. Já toho asi ani moc psát nebudu, protože vážně nevím, jestli to takhle funguje a je to tak zázračné, nebo jestli si z nás oba dělají srandu. Tohle video je však to nejvtipnější video od Bradleyho Martyna, jaké jsem kdy viděl. A pokud to opravdu funguje, tak snad i jedno z nejvíce naučných videí, jaké kdy nabídl. Vy si video užijte a pokud víte o někom, kdo umí podobné zázraky s klouby a dokáže mi takhle moc zlepšit mobilitu v kyčlích, tak mi o té osobě prosím řekněte. Chci být její pacient!

I William Bonac dostává prostor ve 150. díle Do you even Youtube. Tentokrát se na něj podíváme v motivačním videu od NickVisionMotivation, což je podle mě v současnosti ten nejlepší tvůrce motivačních kompilačních videí. V tomto videu nás čekají záběry z posledních přibližně 18 měsíců života Williama Bonaca. Záběry z jeho kulturistického života, který vyvrcholil letos na Olympii a následně i v Praze. William v letošním roce jasně potvrdil, že patří mezi špičku. Já tvrdím, že je zde reálná šance pro Williama, aby se stal Mr. Olympia. Je v podobné pozici v jaké byl Dexter v roce 2008. Pokud borci na úplném vrcholu jakkoliv zaváhají, tak to může být disciplinovaný a vždy připravený William, kdo převezme sošku Sandowa. Videu, které vás čeká, nechybí vážně nic. Záběry ze života, ze soutěží, ze zákulisí a hlavně záběry z tréninků jsou kvalitní, mají nějaký svůj smysl a video je díky nim strhující. Moc pěkná práce a já jsem moc rád, že William získává pozornost více a více lidí!

150. Díl DYEY si zaslouží také šesté video. Nechci vás však obírat o moc času, a tak volím velmi krátké avšak parádní video od Antha Bailese. Ten se chystá v prosinci vypustit svůj dokument 100% Nasty do světa a já vám mohu říct, že se máte na co těšit. Jak to můžu říct, když jsem dokument neviděl a on ještě ani není online? Zaprvé: Anth Bailes. Tenhle anglický profík je pro mě osobně kulturistou, který v Evropě nemá soupeře, pokud jde o trénink v posilovně. Cvičí chytře, ale také nesmírně tvrdě. Cvičí tak tvrdě, že byste s ním nepřežili týden. Záruka kvality, pokud jde napínavý trénink. Zadruhé: Leroy Davis. Bývalý sparing partner Doriana Yatese a současný sparing Antha Bailese. Pokud na vás tenhle borec řve, tak žádný set neošulíte. To prostě nejde. Propadli byste se hanbou. Tréninky budou šílené. Zatřetí: James Grealish. Nejlepší režisér a tvůrce videí ve světě kulturistiky. Tečka. Však uvidíte. A tohle video? To je jen další z teaserů, které vás mají na 100% Nasty nalákat. Opravdu je tohle scéna z filmu? Není. Film bude přesným opakem toho, co vidíte ve videu.

Varování: Pokud jste fanoušky men's bikini, nebo v této kategorii dokonce závodíte, tak o tomhle filmu ani nepřemýšlejte. Kategorii mužských bikin po vypuštění tohoto filmu zruší, protože v ní už nikdo nebude chtít soutěžit.

zdroj: youtube.com
  •