UFC 205 - největší večer v historii

Jan Caha
Jan Caha 11. 11. 2016
Uložit článek
UFC 205 - největší večer v historii

Mimo pátečního Fusion FN, které se koná v brněnském Boby centru, budou fanoušci fightu na nohách i díky galavečeru UFC. Ten nese název UFC 205 a utkají se v něm ti nejlepší, na které jsme se mohli v tomto roce těšit. A to včetně titulového zápasu Conora McGregora s Eddie Alvarezem. Conor nechce nechat nic náhodě a zvítězit i v těžší váhovce Uvidíme, jestli se mu to povede. 

UFC 205 - největší večer v historii

UFC 205 už klepe na dveře. Slavná Madison Square Garden bude vůbec poprvé hostit UFC večer zápasů a to již tuto sobotu (neděle ráno v ČR). Tento večer bude historický. Největší v historii UFC a smíšených bojových umění vůbec. UFC si pro svůj debut v New Yorku nachystala něco opravdu speciálního, o čemž se i vy brzy přesvědčíte, až uvidíte kartu zápasů pro celý večer.

 

Alvarez x McGregor

Poprvé od roku 2009, kdy se o titul v kategorii do 170 liber utkali GSP a BJ Penn, nám UFC nabídne souboj šampion vs šampion. Aktuální držitel pásu pro šampiona ve váhové kategorii do 155 liber Eddie Alvarez se pokusí ubránit svůj titul ve velkolepém zápase proti největší hvězdě, jakou kdy sport MMA měl. Jeho soupeřem bude The Notorious - nechvalně známý - Ir Conor McGregor. Conor se v tomto zápase pokusí stát vůbec prvním zápasníkem v historii UFC, kterému se podaří držet dva UFC tituly najednou. BJ Penn v zápase s Georges St. Pierre selhal, ale Conor je podle drtivé většiny sázkových kanceláří považován za favorita. Pokud Conor tento zápas vyhraje, tak budou létat rachejtle. Nikdo neví, co bude dál. Od Conora se po zápase očekává velké oznámení. Mluví se o tom, že si dá rok pauzu od sportu, aby se mohl věnovat své dlouholeté lásce, se kterou prý čekají miminko. Také se mluví o tom, že se chce Conor chvilku věnovat filmům a dát si tak trochu pauzu od médií, které po Conorovi touží víc a víc. Jsou i názory, že by se Conor rád utkal s Floydem Mayweatherem v zápase, který by se odehrával podle pravidel boxu, nebo jakéhosi mixu boxu a MMA. Nikdo neví, co bude dál. Reálnou možností je samozřejmě i to, že by se Conor po výhře mistrovského pásu v lehké fáze pokusil dobýt velterovou váhu, ve které v srpnu zvládl vyhrát odvetu proti Natu Diazovi. Nikdo neví, co bude po zápase. A ono je to vlastně jedno. Nejvíce vzrušující bude přeci samotný zápas proti Eddiemu, který je znám tvou tvrdostí a pevnou vůlí nikdy se nevzdat. Nikdo nikdy nedokázal Eddieho přejet takovým způsobem, jak Conor poráží své soupeře. Pokud chce Conor Eddieho porazit, tak bude muset ukázat tak silné srdce, jaké ukázal proti mladšímu z "Diaz brothers". Co musí udělat Eddie k tomu, aby porazil Conora? Experti to vidí tak, že musí Conora dostat těsně ke kleci, unavit ho a eventuálně ho dostat na zem, kde se mu podaří Conora ukončit formou dušení, nebo TKO. Ani to však nemusí být jasný recept na to, jak porazit Conora. Trefit Conora na zemi není snadné a jeho obranné brazilské jiu-jitsu je zřejmě na vyšší úrovni, než ofenzíva Eddie Alvareze. Pro Eddieho je tedy dost možná největší šancí, jak porazit Conora, vítězství na body. Má však na to přežít Conorovu levačku po dobu 25 minut? Já si to nemyslím. Bojím se, že Eddie půjde po Conorovi tak, jako šel po RDA (Rafael dos Anjos), což bude chyba, za kterou zaplatí velmi rychle.

Tip: McGregor – KO v prvním kole

Conor McGregor movie - I´m a future

 

Woodley x Thompson

Stephen Thompson vypadá v oktagonu jako někdo z Mortal Combat. Je až neuvěřitelné z jakých úhlů dokáže své soupeře bývalá hvězda kick-boxu trefovat. Jeho zápasy proti Rorymu Macdonaldovi a Johnny Hendricksovi nám také ukázaly, že je takřka nemožné dostat Stephena na zem, což má být jeho slabina. Experti a tvůrci kurzů tedy považují Thompsona za favorita a to i přes to, jak snadno si Woodley poradil s přechozím šampionem Robbie Lawlerem. Očekávat se dá v tomto zápase něco podobného, co předvedl Thompson proti Hendricksovi. Woodley se bude snažit dostat k Thompsonovi, ale Thompson na něj bude příliš rychlý a bude Woodleyho trefovat postupně víc a víc zatímco Woodleymu bude docházet fyzička, která je jeho velikou slabinou. Thompson však nesmí udělat jedinou chybu. Woodleymu stačí jedno jediné zaváhání Thompsona a zápas může být u konce. Fanoušci bojových sportů ví, že jedna přesná rána za ucho a je hotovo.

Tip: Thompson – TKO v půlce druhého kola

Jędrzejczyk x Kowalkiewicz

Polsko vs Polsko v New Yorku, který má svou velmi bohatou polskou komunitu. Joanně se splnilo velké přání, když ji UFC naplánovala její další zápas právě do New Yorku, což si moc přála a mluvila o tom ve všech možných rozhovorech. Soupeřem jí bude 31 letá Karolina Kowalkiewicz, kterou už Joanna jednou porazila. V amatérském zápase se ji povedlo Karolinu zadusit technikou rear naked choke, tedy škrcení zezadu. Od tohoto zápasu uplynuly již 4 roky a obě ženy jsou na úplně jiné úrovni. Joanna je však považována za velikou favoritku a na světě není vlastně vůbec nikdo, kdo se jí může aktuálně v kategorii do 115 liber vyrovnat. Karolina si sice titulový zápas s Karolinou zaslouží, ale její neschopnost ukončovat zápasy před časovým limitem je něčím, co je v souboji s Joannou problém. Joannu v pěti kolech neporazíte. Její kardio je na tak vysoké úrovni, že máte v podstatě jen dvě kola na to, abyste zápas ukončili. V opačném případě si z vás Joanna udělá pytel na okopávání a boxování a vy po zápase skončíte v nemocnici a bude vás čekat plastická operace a ani po té vás možná nejbližší nepoznají. Jessica Penne a její nos by o tom mohly vyprávět. Tento zápas tedy asi nenabízí moc napětí, ale opravdový fanoušek MMA nevynechá žádný zápas Joanny. Joanna šampión, jak si sama Joanna říká, dává do každého zápasu všechno a tohle bude show! Její show.

Tip:  Jędrzejczyk - TKO na konci druhého kola

Weidman x Romero

Domácí Chris Weidman je pod obrovským tlakem. Tento zápas nesmí prohrát! Pro Chrise je tento zápas prvním po ztrátě jeho mistrovského titulu, když musel z červnové odvety proti Luku Rockholdovi odstoupit z důvodu zranění zad. Vítězství mu zaručuje, podle jeho slov, titulový zápas proti Bispingovi. To mu prý slíbilo vedení UFC. Prohra bude znamenat to, že si v roce 2017 o mistrovský titul nejspíše nezazápasí. Jeho soupeřem je Kubánec Yoel Romero, který si musel odpykat půlroční trest za to, že užil kontaminovaný doplněk stravy, kvůli čemuž neprošel testem na doping. Nikdo pořádně neví, co od tohoto zápasu očekávat. Zápas může skončit vlastně kdykoliv formou KO. Chris dokázal knockoutovat Andersona Silvu, techniku i ránu na KO má. Yoel Romero je "zabiják". V kategorii do 185 liber není nikdo, kdo je tak výbušný, jako on. Pokud však Yoela dostanete do druhého kola, tak dostáváte nového soupeře. Yoela, který bude pomalejší a velmi zadýchaný. Chris Weidman je dost dobrý na to, aby Yoela do druhého kola dostal, zároveň je však znám tím, že hodně spoléhá na svou bradu, což může být proti Yoelovi velikánská chyba.

Tip: Romero – KO v prvním kole

Gastelum x Cerrone

Fanoušci bojových sportů jsou možná trošku zklamaní z toho, že soupeřem Cerroneho není Robbie Lawler, ale Gastelum, ale já to neřeším. Každý zápas Donalda Cerroneho je vzrušující a já se nemůžu dočkat, co předvede tentokrát. Motivovaný nevystrašený Cerrone dokáže věci, které vám na této kartě může ukázat snad už jen Stephen Thompson. Pro Gasteluma je tento zápas velkou šancí probojovat se do diskuze o to, kdo bude za Damianem Maiou dalším vyzyvatelem o trůn v kategorii do 170 liber. Prvním velikým úkolem pro Gasteluma však bude vážení. Kelvin Gastelum nedokázal navážit požadovaných 171 liber v UFC již dvakrát a jednou za to byl dokonce potrestán tak, že musel absolvovat zápas ve vyšší kategorii do 185 liber. Nedisciplinovanost Kelvina v jídelníčku je jeho velikým nepřítelem a já se bojím, že ovlivní i tento zápas. Průběh zápasu bude nejspíše hodně podobný tomu, jakým byl zápas Cerrone vs Story. Zápas však více ovlivní slabší kondice Gasteluma.

Tip: Cerrone – rear naked choke ve třetím kole

Tate x Pennington

Miesha Tate je stejně jako Chris Weidman pod obrovským tlakem. Pokud tento zápas prohraje, tak je dost možné, že už nikdy nenastoupí do zápasu o titul a její sen o třetím zápase s Rondou Rousey bude také fuč. Pro Raquel Pennington je tento zápas obrovskou příležitostí ukázat, že má na to být v konverzaci o titulový zápas. Vítězství proti Tate by pro ní znamenalo již 4. výhru v řadě (předtím prohrála 2:1 na body s Holm), což by pro ni bylo veliké! Motivovaná sebevědomá Tate je však dost dobrá na to, aby si Pennington pohlídala v postoji a dostala ji v každém kole alespoň jednou na zem, což by mělo naklonit rozhodčí na její stranu. Osobně moc nechápu otevření placené části přenosu tímto zápasem, protože si myslím, že bude zápas pro většinu diváků celkem nezáživný. Já si ale určitě přijdu na své!

Tip:  Tate - vítězství na body 3x 30-27

Doplňkové zápasy

Doplňkovými zápasy UFC 205 nejsou zápasy žádných ořezávátek. Posledním zápasem před placenou částí přenosu bude zápas Frankie Edgar vs. Jeremy Stephens, což je nesmírně důležitý zápas pro kariéru Frankieho Edgara. Prohra v tomto zápase by ho nejspíše donutila shazovat do nižší váhové kategorie, tedy do 135 liber, nebo ukončit kariéru. Stephens jde do zápasu s jasným cílem. Chce knockoutovat Frankieho a říct si tak o zápas proti Aldovi.

Tip: Stephens – TKO ve třetím kole

Khabib Nurmagomedov vs. Michael Johnson je zápasem dvou velikých talentů, kteří si mohou svým výkonem říct o zápas proti vítězovi hlavního taháku večera. Pokud vyhraje Alvarez a někdo v tomto zápase vyhraje před časovým limitem, tak máme nejspíše další titulový zápas jasný. Pokud má však zápas skončit před časovým limitem, tak bych, stejně jako většina odborníků, dával větší šanci Johnsonovi. Favoritem na vítězství, avšak pouze na body, je Khabib, jehož zápasnické schopnosti nemají v lehčích kategoriích konkurenta. Khabib by měl být schopný dostat Johnsona na zem a udržet ho tam celých 15 minut. Pro někoho možná nezajímavá představa, ale i tohle je MMA.

Tip: Nurmagomedov – vítězství na body 3x 30-26

Rafael Natal vs. Tim Boetsch

Velmi těžký zápas pro předpovědi. Boetsch dokáže prohrát s kýmkoliv a zároveň umí šokovat celý svět a porazí soupeře, se kterým by měl papírově prohrát. Natal je velmi komplexní fighter, který se pomalu ale jistě zlepšuje s každým zápasem. Pokud ho Boetsch netrefí něčím náhodným, tak by si měl výhru pohlídat.

Tip: Natal – vítězství na body 3x 29:28

Vicente Luque vs. Belal Muhammad

Zvláštní zápas pro kartu v New Yorku. Nikdo by se asi nezlobil, kdyby byl místo tohoto zápasu na UFC 205 zápas jiný s někým, kdo reprezentuje New York. Nezkušený Luque se utká s Muhammadem, který má velmi silnou vůli, ale technické dovednosti tam zatím nejsou. Já se během tohoto zápasu zkusím trošku vyspat a budu doufat, že zápas skončí formou dvojitého knockoutu, který pak uvidíme v opakovaných záběrech.

Tip: Luque – vítězství na body  3x 29x28

Jim Miller vs. Thiago Alves

Wow! Thiago Alves měl původně zápasit proti Al Iaquintovi, ale ten zápas nemohl přijmout, protože se mu nelíbilo, kolik mu za zápas chce UFC zaplatit. Jim Miller je vynikající náhradou! V tomhle zápase uvidíte nejspíše úplně všechno. Pravačky budou létat nalevo, levačky budou létat spodem, souboj se bude odehrávat jak v postoji, tak i na zemi a borci si šáhnou na dno svých sil. Jim Miller se po úspěšné léčbě boreliózy vrátil do UFC ve skvělé formě, kterou bude chtít ukázat proti nesmírně komplexnímu Thiagu Alvesovi, kterého čeká na konci jeho kariéry první start v kategorii do 155 liber. Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, co od tohoto zápasu očekávat. Alves však v jednom z posledních rozhovorů před UFC 205 řekl, že si stahování váhy do 155 liber nezkoušel a já mám strach z toho, aby to pro něj nebyl až moc náročný úkol, který mu sebere moc sil.

Tip: Miller – rear naked choke ve třetím kole a můj tip pro zápas večera

Liz Carmouche vs. Katlyn Chookagian

Liz Carmouche se vrací po více jak roce a půl do oktagonu a soupeřem jí bude žena, se kterou mají stejného posledního soupeře, kterého obě porazily na body. Dosud neporažená Katlyn Chookagian si bude chtít na Liz udělat jméno, ale já si myslím, že Liz bude při svém návratu do klece připravená na všechno a vítězství si pohlídá. Zápas bude kontrolovat na zemi a jen těsně se jí nepodaří ukončit jej před časovým limitem.

Tip: Carmouche - vítězství na body 3x 30:27

UFC 205 = historie, současnost a budoucnost. Historicky první profesionální MMA večer v New Yorku nám nabídne tři titulové zápasy. Ten poslední pak bude největším zápasem v historii UFC, protože největší hvězda sportu zkusí změnit dějiny tím, že se stane prvním zápasníkem, který bude držet dva světové mistrovské UFC pásy najednou. Tato obří událost je prvním velikánským krokem UFC do New Yorku, který by se v následujících letech měl stát pro smíšená bojová umění stejně tak významným městem, jako bylo doposud Las Vegas v Nevadě. UFC 205 nám napoví, jak bude vypadat budoucnost váhových kategorií do 155, 170 a 185 liber. UFC 205 by měla být skvělou fanouškovskou zkušeností pro každého, kdo se ji rozhodne sledovat. Já si UFC 205 utéct nenechám... a co vy?

UFC 205 můžete sledovat na Nova Sport 2 nebo na http://www.ufc.com/ Hlavní část začne ve 4 hodiny ráno našeho času.

Foto: https://www.instagram.com/bosslogic/

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________