Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 48/2016

Do you even Youtube - 48/2016

V pondělí jste si na našich stránkách mohli užít článek o fruktóze. Proto se dnes podívejme na to, co nás povětšinou v pondělí čeká, a sice "Do you even Youtube" s tím nejlepším, co jsme mohli v posledním týdnu na Youtube sledovat!

Do you even Youtube - 48/2016

Cokoliv se dá vylepšit. Vždy se dá na něčem najít něco, co může být ještě lepší. Ve světě kulturistiky je tím nejlepším seriálem videí projekt kanadské společnosti Mutant, který všichni známe jako Mutant on a Mission. Ron Partlow nás ve svém youtube seriálu videí bere po celém světě a ukazuje nám ty nejlepší a nejzajímavější posilovny na světě. Tenhle seriál se však neustále vyvíjí. Tvůrci nejsou nikdy spokojeni tak, aby si řekli, že hotovo, konec. Tenhle formát je nejlepší a tak to bude napořád. Ne. Mutant na misi je s každým dílem lepší a lepší. Poslední epizoda nás bere do amerického státu Pensylvánie, ve kterém se nachází sídlo společnosti Prime Fitness, která vyrábí vybavení do posilovny – tyhle stroje jsou opravdu prime! Ron a jeho průvodce nás berou do továrny, kde máme možnost nahlédnout do zákulisí výroby těch nejlepších strojů do posiloven. V továrně mě osobně nejvíc zaujaly asi ty lasery. S těmi bych si zkusil pohrát. Vždy mě zajímalo, co vlastně takový laser dokáže. Ve videu uvidíte segment zaměřený na výrobu jednotlivých částí, dále skladiště ve kterém se všechno dává dohromady a chybět samozřejmě nebude trénink, bez kterého by Mutant na misi nemohl existovat. Trénink je výjimečný tím, že tým Mutantů je první skupinkou lidí, kromě zaměstnanců Prime Fitness, kteří si zatrénovali v novém fitku, které teprve čeká na své oficiální velkolepé otevření. Ron si zacvičil prsa a trénink na jedinečných strojích si rozhodně užil. Kdy vyjde další díl Mutanta na misi vám bohužel nepovím. Nové díly se nějakou dobu točit nebudou z toho důvodu, že si Ron Partlow utrhl kvadriceps a ani on sám neví, jak dlouho bude mimo hru. Dobrou zprávou je to, že se díky svému statusu kanadské celebrity Ron vyhnul čekání na operaci a absolvoval ji pár dnů poté, co se zranil. Operace proběhla úspěšně a svou rekonvalescenci konzultuje například i s Branchem Warrenem, který měl stejné zranění. Ron využije všech dostupných prostředků, aby byl 100% zdraví co nejdřív. Už teď je schopný limitovaně odcvičit vršek těla.

Dr. Ryan DeBell si pomalu, ale jistě, buduje reputaci člověka, kterého byste měli sledovat, pokud se zajímáte o silové sporty, nebo například crossfit. Jeho youtube kanál se snaží pomoct všem, kteří chtějí pracovat na efektivitě pohybů ať už v posilovně, nebo v běžném životě. Na jeho kanálu se pravidelně objevují videa, která radí například závodníkům v crossfitu, jak se nejlépe rozcvičit na nějaké konkrétní WODko, nebo určitý cvik. Jeho poslední video se zaměřuje na klasický "zadní" dřep a hlavní roli v něm hraje Dr. Dan Pope. Ve videu absolvuje rozcvičku před dřepy, která je zaměřená na mobilitu všech potřebných kloubů, které u dřepů zapojíte. Pokud nejste dost flexibilní, tak při této rozcvičce zaručeně ucítíte i svaly. Mě z ní tahala má problémová partie lýtek, které sice vůbec nemám, ale i tak jsou extrémně zkrácená. Líbí se mí důraz, který ve videu doktoři aplikovali na kotníky. Ty jsou, z toho co vidím v posilovnách, velkým problémem pro možná většinu lidí, kteří se pokouší dřepovat. Video by mělo plno problémů vyřešit, ale nechtějte to hned. Pokud vám vše nepůjde napoprvé, tak vytrvejte a postupně se k tomu dostanete. Videu se dá vyčíst snad jen práce kameramana. Ten byl všude, jen ne tam, kde měl být.

Strength Wars se v poslední době v Do you even Youtube tolik neobjevují z jednoho prostého důvodu. Viděli jsme toho už dost a do budoucna to chce přidávat jen ty opravdu nejlepší souboje, nebo války, které jsou něčím zajímavé. Já v minulém týdnu narazil na souboj, který je pro mě zajímavý tím, že by jej nebyla většina z nás schopna dokončit ani kdybychom na něj trénoval čtvrt roku. Jak je to možné? Jde o zařazení shybů na jedné ruce, které jsou nesmírně těžké a dopracovat se k nim chce veliké odhodlání, dostatek času a trošku nižší tělesnou hmotnost. Nevím, jak vy, ale já neznám 95kg lidi, kteří dokáží shybovat na jedné ruce. Pátý souboj Bar Wars nám představuje Vadyma Oleynika a Ievgene Shcherbynu a já musím říct, že mě tenhle souboj moc bavil. Je to opravdu něco trošku jiného, než Strength Wars.

Jaký byl úkol závodníků tentokrát? Musel co nejrychleji absolvovat následující cviky

  • 5 shybů na jedné ruce, pro obě ruce
  • 15 vteřin ve front leveru
  • 5 muscle upů
  • 30 kliků
  • 30 kliků na bradlech
  • 20 shyby a la lukostřelec (uvidíte ve videu)

Tihle kluci absolvovali workout jen se svou hmotností, ale každému bude po shlédnutí jasné, že jsou oba ve formě a mají sakra velikou sílu! U Sovětů budují korbičky.

Videa Jeffa Nipparda se vám moc líbí, a proto přidávám video od tohoto vzrůstem maličkého kulturisty i tento týden. Po videích zaměřených na vědecká poznání o tréninku zad a přejídání se zde máme další video, které se zaměřuje na vědu v tréninku lýtkových svalů. Lýtka jsou spolu se zadními deltami tou nejméně rozvinutou svalovou partií, dívám-li se kolem sebe v posilovně. Málokdo je cvičí, skoro nikdo je necvičí dobře a drtivé většině vlastně chybí. Já je také nemám a jako výmluvu používám to s genetikou. Zatím to funguje, tedy na většinu lidí. Někdy se ale stává, že se mi přeci jen někdo směje. Já jsem však rád, že nejsem v #teamnocalves sám, protože mi dělají společnost lidé jako jsou Nikča, Mára, Nikča, Mára nebo Sotík. Kdo chce k nám do týmu lidí bez lýtek, tak není problém. Pošlete mi fotky vašich lýtek a pokud žádná neuvidím, tak se ihned stanete členy klubu. Podmínky? Cvičit můžete lýtka jak chcete, ale nesmí vám narůst. Pro ty, kteří v klubu být nechcete a vašim cílem jsou lýtka větší, tak mám tohle video od Jeffa. Jeff v něm vysvětluje vědecká poznání spojená s lýtkovými svaly a jejich tréninkem. Mluví o tom, jestli jsou lýtka opravdu ovlivněna genetikou víc, než jiné partie, a jestli je jejich růst ovlivněn jejich paličatostí. Jeff se věnuje ve svých odpovědí také typu vláken, které najdeme ve svalech lýtek. I to má vliv na jejich hypertrofii. Ve videu od Jeffa dostáváme tipy na cviky a jejich provedení, ve kterém se zaměřuje buď na sval gastrocnemius, nebo jeho menšího bráchu sval soleus. Já myslím, že vás video bude bavit. Hlavně si nic nedělejte z toho, že má Jeffův tréninkový parťák (ano, ta slečna) větší lýtka, než vy. O lýtkách Jeffa radši nic neříkám. Ty jsou z jiného světa.

Poslední video pro tento týden je motivační video od CTho Fletchera, kterého nedávno navštívil v kalifornské Iron Addicts Gym Islam Badurgov, což je borec, který se věnuje kalistenice a má na instagramu 100 tisíc fanoušků, což je asi docela dobrý na někoho s jeho zaměřením. V posilovně u CTho Fletchera předváděl Islam neuvěřitelné kousky jakými bezpochyby byla například vlajka s přidanou zátěží okolo jeho pasu nebo superman kliky na bradlech se zátěží navíc. Tihle borci jsou opravdu jako z jiného světa, kteří za sebou mají dlouhé roky dřiny třeba jen venkovních tréninků na trubkách, kteří udrží jejich hmotnost a neprasknou. V posilovně jsou pak jako blázni, kteří si užívají každou šílenost, jakou můžou předvést. Parádní show a pro změnu i jedna dobrá motivačka bez jednoruček, strojů a olympijské osy.

zdroj: youtube.com

  •