Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Nakupujeme suplementy do školní tašky

Jan Caha
Jan Caha 29. 9. 2010
Nakupujeme suplementy do školní tašky

Nakupovat suplementy je hezká věc, ne však každý má na to, aby si koupil vše co chce. A zcela jistě mezi tyto lidi nepatří ani studenti. V dnešním článku Vám poradíme, které suplementy nakoupit, tak aby vaše peněženka nebyla prázdná a vaše tělo rostlo.

Každý školák ví, že svaly ke svému růstu potřebují živiny a speciální látky. Živiny vám zajistí pestrá strava, dostatek příloh, masa, tvarohů a vajec. Jednoduše vše, co máte doma po ruce a co vám vaše maminka do školy připraví. S naším internetovým magazínem se dnes podíváme právě na druhou zmiňovanou věc, a sice na doplňky stravy, které by ve vaší školní tašce neměly chybět.

Začněme nezvykle od konce a řekněme si, co pro svůj svalový růst nepotřebujete a čemu se tedy nebudeme věnovat. Chcete budovat svalovou hmotu, zapomeňte tedy na spalovače tuku, karnitiny a podobné věci pro lidi s nadváhou, kteří to opravdu nepotřebují.

Nevyhazujte ani peníze za nesmyslné směsky účinných látek, které v konečném důsledku jsou tak malé, že nemají na vaše tělo žádný vliv, a to si jen buduje rezistenci oproti nim. Zapomeňte také na futuristické produkty, které vám slibují zázračný růst během jednoho měsíce, dokonce s efektem hned při druhém tréninku. Je to hloupost, pokud by to takto fungovalo, stačilo by vám trénovat jen jednou týdně a jíst cokoliv a vypadali byste jak Ronnie Coleman. Takto to opravdu nechodí.

Vy musíte stavět na základech. Na těch základech, které přivedli k životu Arnolda, Doriana i Ronnieho a které postaví na nohy i vás. A věřte mi, budou to opravdu silné špalky, ze kterých vás nikdo jen tak neschodí. Shrneme si tyto základy do prostých a jednoduchých odstavců, s hlavními výhodami jednotlivých suplementů a s jejich účelem.

Proteiny

Kvalitní protein je základ každého budování svalstva. Pokud nemáte proteinový přípravek ve svém stravovacím plánu zařazen a dokonce nad jeho koupí ani neuvažujete, nemusíte chodit do posilovny. Nemá to cenu! Jak chcete po stavebnících, aby stavěli dům, když nemají cihly, maltu ani dřevo. Jednoduše to nejde a všechny tyto materiály jsou ve vašem případě protein. Proteinový přípravek je vhodný jako rychlá svačinka, jako jídlo mezi hlavními jídly i jako první a poslední strava dne. Nejlepší dobou pro jeho suplementaci je však doba po cvičení a před ním. Dodávka proteinu vám zajistí kvalitní zdroj bílkovin pro výstavbu svalové hmoty. Při suplementování proteinu podpoříte svalovou regeneraci, jejich růst a produkci hormonů. Vaše tělo bude ve stálem anabolickém stavu.

Rady, jak vybrat ten nejlepší protein naleznete v našem článku: PRŮŘEZ SYROVÁTKOVÝMI PROTEINY

 

Gainery

Tak jak potřebujete dostatek bílkovin, tak potřebujete i dostatek rychlé potréninkové energie. Gainery jsou nejlepším způsobem jak po tréninku započít anabolickou fázi. Obsažené jednoduché sacharidy vám dodají potřebnou energii a naplní vaše glykogenové zásoby, které budou opět připraveny absolvovat náročný trénink. Vyplavený inzulín taktéž doslova "nacpe" přijaté aminokyseliny do svalů, kde budou sloužit pro výstavbu svalové hmoty.

Jak vybrat nejlepší sacharidový gainer? Článek s touto problematikou naleznete zde: SACHARIDY A GAINERY

Kreatin

Kreatin se hned po svém objevení stal histem. A na vrcholu doplňkové výživy zůstává dodnes. Jedná se o sloučeninu aminkyselin. Kreatin slouží jako palivo pro svaly. Aktuálně tak zvedá váš silový výkon. Vy jste schopni podat v posilovně lepší a vyšší výkony, a to přece chcete. Nejen tyto výkony, ale i retence vody ve svalové buňce vedou k nárůstu svalové hmoty. A to nejvyšším možným tempem, jakého kdy bylo u suplementu dosaženo. Tento suplement je opravdu vhodný ke koupi, a to buď ve své surové formě - kreatin monohydrát nebo v některé novější kre-alkalyn, creatine ethyl ester nebo krea-genic.

 

Multivitamin a multiminerální doplňek

Asi se budu opakovat, ale opakování matka moudrosti. Doplňování vitaminů a minerálních látek je základem každého správného stravovacího plánu. Jak již víme, naše tělo bez vitaminů nemůže existovat. Vitamíny a minerální látky jsou katalizátory biochemických reakcí, účastní se tvorby hormonů a jsou mediátory trávení. Zařaďte je tedy do svého plánu.

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho na Facebooku     Sdílet

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________