Detox skladu! Před 41 minutami jsme přidali do detoxu nový produkt s 31% slevou  

6 míst, kde (ne)randit s kulturistou

6 míst, kde (ne)randit s kulturistou

Jan Caha Jan Caha před 2 lety Aktualizováno 3. 2. 2017

Chystáte se na své první rande s někým, kdo je z fitness světa, věnuje se svému tělu a snaží se dostat do formy? To se připravte na něco, co jste ještě nezažili. Kulturisté a fitnessáci mají své zaběhlé rituály, přes které prostě nejede vlak, a to ani přes to, že jdete na rande. Popravdě mě k tomuto článku inspirovala vzpomínka na snímek "Dennis", který ve dvaceti minutách naprosto krásně, ale i tragikomicky popisuje jednoho z kulturistů v pro něj nezvyklé situaci. 

Zpátky ale k rande s kulturistou. No co vám budu nalhávat, nebude to žádná malina, budete se muset obrnit trochou nadhledu, snad také trochou shovívavosti a možná i lehké nadsázky, protože tohle všechno vás může potkat. 

1) Když jdete do kina...

Kino je skvělá zábava, to zcela bezesporu. Dávejte si ale pozor, aby se čas neshodoval s tím, kdy má zrovna běžnou "rutinu" ve fitku. V tom případě stojíte proti nepřemožitelnému soupeři, který vždycky má nějakých pár desítek kilo navíc. Fitko je jeho láska a pokud mu ho vezmete, bude jak malé díte bez hračky. Jedinou výjimku tvoří film s Arnoldem, v této chvíli jde vše stranou, tuhle legendu si přece žádný kulturista nemůže nechat ujít, co na tom, že zrovna hraje již téměř "polorozpadlý stroj" nebo "ochránce spravedlnosti z malé vesničky". I tak se to počítá. 

Pozor ale na druhý časový faktor. Takový kulturista je jak medvěd v předjaří, potřebuje spát a velmi těžko ho budete přemlouvat, že to jednou zvládne. Musíte přeci myslet na jeho regeneraci. Absolutně tedy zapomeňte na filmy, které končí po půlnoci, to je jeho chvíle, kdy si užívá záplavu růstového hormonu na své proleželé matraci. 

Stánek s popcornem? Tak ten obejděte velkým obloukem. To je pro vás zapovězené místo. Pokud něco, tak si připravte pořádné místo ve své kabelce, kam se vejde jeho krabička s masem, zeleninou a brambory, stejně jako pořádná lžíce nebo vidlička, kterou vás bude společně se svým loktem a rameny, které se nevejdou ani do jednoho z těch mrňavých křesel v sále, po celé promítání filmu dráždit při udlabování svých soust. 

2) Když jdete na večeři...

Možná máte pocit, že když je tolik zatížen na jídlo, tak bude pěkně vybíravý. Ani omylem, pouze při výběru vyselektujte vegetariánské restaurace, tradiční českou kuchyni, pizzerie, italské kuchyně nebo levná občerstvení. Jděte všude tam, kde uvidíte, že nabídka je zaměřena hlavně na podávání kvalitního masa a pořádných steaků. Kulturista nesní o ničem jiném, než se pořádně najíst dobrého hovězího masa nebo kvalitně připravené krůty či lososa. To je přesně to, co chce mít na talíři. I tak se ale připravte na jeho objednávku s dovětkem "prosím udělat na sucho" nebo "bez oleje" nebo snad "nesolte mi to". V každé restauraci to umí a i když vás popadne panika, že by mu snad nemuselo chutnat, tak se neděste. To je přesně to, co si vyžaduje. O to lépe, pokud jdete na večeři v jeho potréninkovém čase, v takovém případě se nedivte, že si objedná steak z hovězího, k tomu kopec rýže, následně ještě steak číslo dvě, salát s tuňákem a zapije to litrem vody. Vy byste praskla, pro něj je to jen jídlo číslo pět. 

Je dobře se připravit na všechny situace a věřte mi, že tato byla ta normálnější. Tou méně normální je, že dorazíte společně k restauraci, on si vytáhne krabičku se slovy: "Tam stejně nic nebudou mít" a ještě před tím, než vůbec vstoupíte, sní tolik jídla, kolik vy máte na celý týden. Nedivte se pak, že si objedná pouze salát a číšník s udivenou myšlenkou: "Asi bych měl jíst více saláty," odchází do kuchyně podat objednávku. 

Možná jste zvyklí dávat si po večeři dezert, víno nebo jakoukoliv jinou pochutinu. I tady zapomeňte na běžné konvence, on se přece najedl přesně tak jak měl spočítáno a jak předpokládal, proč by si dával ještě něco dalšího, vždyť hned jak dorazí domů, tak už na něj čeká hezky odstátý kasein s trochou ořechů a hupky šupky do hajan a růst.

3) Když jdete do divadla...

Nechci vám brát iluze, ale tohle se vám stane opravdu jen málokdy. Není to snad tím, že by kulturista automaticky znamenal kulturní barbar, ale jak se proboha má dostat do toho saka, které mu ještě před půl rokem tak hezky bylo. A bez obleku tam přeci nemůže vlézt. Je tu tedy jedna procesní překážka, tou je neustálá změna velikostí, která zcela znesnadňuje možnost pořídit si dražší a hezký oblek, nebo snad oblečení na míru. Jeho průměrná změna váhy je dle tréninkového období +-10 kg, a to už je někde znát. 

Možným řešením budou neformální divadla, kdy vám postačí džíny a košile. Když přežijete to, že v té košili má větší prsa než jste si vy kdy vysnila a jeho knoflíček je těsně před tím, než někomu vystřelí oko, tak si klidně návštěvu divadla riskněte. Zkuste ho přemluvit, ať na to tříhodinové divadlo nechá svoji FitMark tašku na sedadle zadního auta, že jistě nezkatabolizuje a poslední jídlo si sní těsně před vchodem do divadla.

1485780792_a_342.jpg

4) Když jdete do klubu nebo za přáteli...

Tohohle velkého chlapíka si přece nemůžete nechat pro sebe. Kamarádky už o něm slyšeli, viděli jeho polonahé fotky na instagramu a už se těší, až ho uvidí. Připravte se na to, že to pro něj nebude zcela běžná situace. Pokud se náhodou svolí k tomu, že jeden den půjde spát později, tak neočekávejte, že bude králem parketu nebo snad, že bude lámat jednoho panáka po druhém. To ani omylem. 

Připravte se také na to, že najednou nebude vás všude plno, ale bude to právě on, na koho se budou upírat zraky všech okolo. Co na tom, že jste si vzala nové šaty s pořádným výstřihem nebo snad nové naleštěné lodičky, tahle hrouda masa je v tomhle klubu nebo prostředí něco tak netypického, že ho najednou chtějí všichni znát, kamarádky budou chtít vidět jeho biceps, píchnout si do něj a trochu i popíchnout ty svoje protějšky se slovy: "Taky bys mohl začít něco dělat," aby měly něco podobného doma. 

5) Když jdete na nákupy...

Není to zcela typické rande, ale asi nepočítejte s tím, že by váš kulturistický protějšek jen tak se zájmem bloumal obchoďákem a pomáhal vám vybírat nové džíny nebo šaty. Jedinou výjimku tvoří nákup spodního prádla, zde zcela bez problému zaujmete jeho pozornost, vedle nešlápnete ani s výběrem suplementů. Než vyrazíte do terénu na nákupy, pořádně si zmapujte prostředí. Mají zde nějaký řetězec se suplementy? 

Zkuste ho nalákat na to, že s nimi potřebujete poradit a že byste se mohli potkat právě tam. Bude to pro něj naprosto přirozené místo, ba co více, bude na tom pravděpodobně lépe, než samotný prodavač a dokáže vám poradit. Klidně ho tam pak nechte, bude se prohrabovat jednotlivými lahvičkami a pixlami, zkoušet pozornost prodavače a za hodinku, až budete mít všechno vyřízené, si ho zase vyzvedněte. Jednoduše, jak ze školky...

6) Když jdete za sportem...

Nebudu vám lhát, kulturista je povětšinou pěkné dřevo. Chcete si dát rande na kolečkových bruslích, na horolezecké stěně nebo snad na squashi? Zapomeňte na to, maximem kulturistického sportovního umění mimo fitko je jízda na kole velmi pomalým tempem, Arnold přece také jezdí, nebo pak ještě chůze. Nesmí však být po tréninku nohou, to byste se možná tak podívali po okruhu svého domu nebo po ulici tam a zpět. Stejně by vám to trvalo docela dlouho. Pokud chcete za sportem, nechte se pozvat do fitka. Tam je naprosto doma, neprší tam, máte stálou teplotu a když se vyhnete primetimu, tak si docela i užijete jeden druhého. Ba co více – vy jste nyní ta žačka a on váš učitel. Dáváte mu pocit toho, že ho potřebujete, což přece každé mužské ego ocení. 

– malá odbočka: Když jdete za sportem na bazén / plovárnu / pláž...

Tak tohle rozhodnutí už chce opravdu hodně odvahy. Počítejte s tím, že váš rande partner strhne asi většinu pozornosti. Napumpované svaly, animální žilnatost a až groteskní tvary nezapadající do běžného standardu kompletně zastíní vaše krásné plavky, i kdyby byly pravděpodobně zcela průhledné. Budete se ale muset vyrovnat i s tím, že automaticky budete spadat do jednoho pytle s tímhle vysportovaným monstrem, co když ale nebudete zrovna ve své top kondici a nějaké to zimní a jarní kilečko tam ještě zůstalo? Máte alespoň jistotu, že ležet na slunku a chytat bronz ho velmi pravděpodobně bude bavit. Navíc má své "montérky", tedy plavky ve kterých se cítí (možná na rozdíl někdy od všech ostatních) poměrně dobře a jako doma. 

Vaše pozice na začátku rande s kulturistou jistě není jednoduchá. Věřím ale, že pokud necháte svoje konvenční zvyky stranou a budete naplno oddávat tomu, co vám zvyk kulturistů nebo fitnessáků přináší, tak se budete náramně bavit. 

  •