6 vět, které nikdy nesmíte říct kulturistovi

Jan Caha
Jan Caha 6. 5. 2016
Uložit článek
6 vět, které nikdy nesmíte říct kulturistovi

Pokud čtete tyto stránky nebo naše příspěvky, pravděpodobně se v kulturistice či fitness sféře aktivně pohybujete. Tento svět má své specifické zákonitosti. Mezi ně patří i věty, jež by kulturista nikdy neměl slyšet a ani nikdy slyšet nechce. 

Mohl jsem přidat podtitul "o to více v dietě". Nicméně myslím, že všechny tyto věty můžete směle aplikovat i na běžný, nesoutěžní režim. Proč bychom to ale měli oddělovat? Mnoho z nás - fitness maniaků, kulturistů nebo bikinek žije prakticky celý rok stejně, jen jsou zkrátka v jednom období nervóznější, než v těch ostatních. Jaké jsou tedy zásadní a základní věty, které nikdy nesmíte kulturistovi říct? 

1/ Je ti něco? Vypadáš strašně vyhuble...

Jednou pro vždy si pamatujte, že kulturista může vypadat vyrýsovaně, vysekaně, "na prach", ale nikdy ne hubeně, pohuble, štíhle nebo nedejbože menší. To je to poslední, co chce kulturista slyšet. Celý život se snaží o to, aby nebyl hubeným klukem, ale aby na něm byla nalepena spousta svalů, aby byli vidět a všímalo si jich jejich okolí. Snaží se být tím monstrem, které si vysnil, a vy celý jeho sen rozprášíte označením, že je hubený. 

Jak větu upravit: Od minula jsi to skvěle vyrýsoval. Je to hezky vidět. 

2/ Pojď, dej si s náma. Jednou ti to neublíží...

No jednou možná ne, ale toto "jednou" se může opakovat celkem pravidelně, podobně jako se opakuje u běžných nesportovců, a kulturista rozhodně nechce vypadat jako běžný nesportovec. Právě proto se každý den dře ve fitku a nevidí smysl v tom, že by o své tréninkové úspěchy z daného dne měl přijít oním "jednou". Nelákejte ho tedy na svoje laskominy, na to, co vám chutná, na alkohol a podobně. Pravděpodobně mu to ani nic nebude říkat, a bude se pouze snažit zalíbit, aby vypadal o trochu méně divně. 

Jak větu upravit: Pojď, taky mám krabičky, tak je sníme spolu.

3/ Ukáááž, co to máš? To vypadá dost nechutně. 

V tomto bodě každý kulturista začne přemýšlet nad vaší pamětí, protože se tato scéna opakuje téměř každý den. Ano, je to velké překvapení, nicméně od minule se nic nezměnilo. Je to maso a zelenina. Opět, stejná jako posledně. Docela podobná té, která se objevuje běžně na talířích normálního konzumenta. Tak proč se neustále divit? A ano, nechutně to vypadat může, nám se to ale líbí a dokonce nám to chutná. 

Jak větu upravit: Tak co dnes máš? (sedíte v klidu opodál) Vypadá to dobře. Dobrou chuť. 

6 vět, které nikdy nesmíte říct kulturistovi
obrázek z strengthsensei.com

4/ Chystáš se do posilovny? Ted jsem šla okolo, byla plná lidí...

Motivace stoupá na maximum, už jen poslední věci do tašky a vyrážíte. Hodina H je tu, a už se těšíte do fitka. Nicméně v tom přichází přítelkyně a radostně vám oznamuje, že viděla, že je ve fitku plno. Veškerá motivace je pryč. Nechcete přeci slyšet, že ve vašem oblíbeném fitku se dnes prodávají už jen "lístky na stání". Takže i kdyby byla posilovna sebeplnější, kulturista to nesmí vědět dopředu. 

Jak větu upravit: Chystáš se do posilovny? Tak si hezky zacvič. Nebudu ti psát, ať se můžeš koncentrovat. Buď nejlepší. 

5/ Pojedeme na dovolenou, už jsem ji objednala, ale myslím že tam není posilovna. 

Úplně vidím sarkastický smích kulturisty, kterému toto přítelkyně oznámí. A hned v druhém sledu pomyšlení na to, kde sakra sežene ty nakládací činky, které už před třemi lety prodal. Ne, toto opravdu kulturista nechce slyšet, zvlášť když ho za 2 - 3 měsíce čeká soutěž. Týdenní výpadek z tréninku pro něj znamená výraznou čáru přes rozpočet, a to si nemůže jen tak dovolit. Takže dámy, když dovolenou, tak v blízkosti fitness centra. A ne, hotelové fitko s jedním prehistorickým multistrojem, pingpongovým stolem a osmikilovými jednoručkami opravdu nestačí. 

Jak větu upravit: Ráda bych jela do Kalifornie. Ty můžeš každý den chodit do Gold's gymu a já na tebe budu čekat na pláži.

6/ Nečekaně ubytovaný kamarád na jednu noc: "Kámo, snědl jsem ta poslední 3 vajíčka, co byla v lednici, dík, byla dobrá."

Až do chvíle, než kulturista slyšel tuto větu, měl celý den ideálně naplánovaný. Jen dolaďoval poslední detaily. Ted přichází ale doba temna. Dovolili jste si nabourat mu celý denní plán, a to se neodpouští. Počítejte s tím, že tady jste skončili a jen velmi těžko se budete dostávat opět do seznamu oblíbených přátel. Nikdy, a opakuji NIKDY, nesahejte kulturistovi na jeho jídlo, nejezte ho, vařte mu jen s jeho souhlasem, protože nevíte, jak má daný den naplánovaný, a co všechno si do svého denního plánu zařadil. Ostatně nesedejte ani na jeho židli, pokud se chystá snídat. Vše má svůj řád a rituál, který si chce člověk takového zatížení náležitě užít. Nebraňte mu v jeho radosti. 

Jak větu upravit: Kamaráde, mas v lednici jen 3 vajíčka, tak jsem pro jistotu zajel koupit celé další plato, kdyby ti to nestačilo. Jo a vzal jsem ti i půl kila hovězího masa, jako poděkování. 

Nyní tedy již víte,  jak s kulturisty nemluvit. Dávejte si pozor. Ne vždy je to jednoduché, o to více je to zábavné. 

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________