Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Jak trénuje nohy Jay Cutler?

Jan Caha
Jan Caha 3. 12. 2010
Jak trénuje nohy Jay Cutler?

Letos v září získal Jay Cutler svoji čtvrtou sošku Sandowa a již se uvažuje, zda bude schopen ohrozit rekord v zisku osmi titulů Mr. Olympia, které drží Ronnie Coleman a Lee Haney. Pro mnohé je to možná nepravděpodobná varianta, ale vezměme v úvahu, že Jay přichází na soutěže stále ve vynikající formě a vždy předvede něco nového. Jednou z jeho předností na pódiu byly vždy stehení svaly a celá oblast dolních končetin.

Jay CutlerRozvojem svých kvadricepsů udivoval již v juniorském věku, kdy s kulturistikou začínal. Během jeho kariéry však došlo ke zranění stehních svalů, a zejména tkáň na pravé noze byla znatelně poškozená a nedosahovala rozvoje levé nohy. V posledních dvou letech však Jay Cutler pracoval s fyzioterapeuty na rozvolnění této tkáně a na obě poslední Olympie přišel se steheními svaly, které dominovaly soutěži. V dnešním článku se můžeme podívat na to, co musel Jay Cutler změnit na svém přístupu k tréninku spodních končetin.

Cutler hovoří o nohách

"Největší změnou mého tréninku v posledních letech bylo prodloužení doby odpočinku. Dříve jsem využíval pauzy o 45 sekundách, nyní dávám svým nohám 2 minuty odpočinku. Jsem tak schopen trénovat s těžšími a těžšími váhami. Nechal jsem spalování kalorií a tuku na kardio aktivitách. Další změnou bylo zařazení tréninku s partnery, kteří trénují stejně tvrdě jako já a vždy mi v tréninku vyjdou vstříc. Navíc trénink s více partnery a ve více posilovnách mi umožnil udržet tréninkovou intenzitu."

Jay Cutler - trénink kvadricepsů

Cvik
Série
Opakování
předkopávání 4 10
45° leg press 3 15-20
hacken dřepy 3 8-10
dřepy na smithově stroji 4 8-10
výpady 2 8 každou nohou

Jay Cutler

Narozen: 3. srpna 1973

Váha mimosoutěžní: 140 kg

Váha soutěžní: 125 kg

Výška: 179 cm


Paže: 57 cm

Lýtka:  50 cm

Stehna: 79 cm

Jay Cutler se narodil 3. srpna 1973 ve Worcesteru, Massachusetts. Worcester je položen centrálně v Massachusetts. Vyrůstal v malém městě s názvem Euro, což je předměstí Worcester County. Narodil se jako nejmladší ze sedmi dětí, Jay má 3 bratry a 3 sestry. Jayův táta byl dozorce dálničního oddělení a jeho matka pracovala v oblasti financí na vojenské základně.

Jay CutlerJay byl v mládí velmi aktivní. Užíval si jízdu na kole a hrál v sousedství hry s dětmi. Jako mladý muž pracoval na rodinné farmě, kde choval prasata, kozy, slepice, a krávy. Již v této době měl jasnou představu o své postavě. Tato postava byla základem pro jeho kariéru kulturisty.

Na střední škole hrál Cutler americký fotbal. Měl obrovskou skupinu přátel a byl oblíbený u všech. Když vystudoval vysokou školu v roce 1991, šel do školy na Quinsigamond Community College. Získal titul v trestní justici na Quinsigamond Community College v roce 1993. Na tomto místě také objevil kulturistiku. Se kterou začal na svoje 18. narozeniny v roce 1991.

Na začátku trénoval jen pro to, aby vypadat lépe, ale jeho trénink vedl ke stálému zlepšení. Začal tedy přemýšlet o soutěžení a v 19. letech startoval na Teen Nationals v Raleigh, NC. Umístil se na prvním místě. To byl začátek jeho lásky ke kulturistice.

Jay a jeho přítelkyně Kerry a se nastěhovali spolu do Worcesteru. Jay začal trénovat pro profesionální kartu. Jay pracoval na různých pracovních místech, zatímco Kerry byla ošetřovatelkou. V roce 1994 potkal osobu, která mu dala radu a kterou potřeboval, aby se stal nejlepším kulturistou.

Bruce Vartanian byl místní kulturista a majitel posilovny. Bruce vzal Jaye pod svá křídla a učil ho specifika kulturistiky. Naučil ho, co má udělat, aby byl nejlepší. Trénovali společně i s Jayovým poradcem pro výživu, Chrisem Acetem. Společně vybudovali nového Jaye, který získal v roce 1996 profesionální kartu. Jay byl bombardován smlouvami, nakonec podepsal s tím nejznámějším - Joe Weiderem.

Od roku 1997 Jay soutěží v profesionální divizi IFBB. Vždy hovořil o tom, že ve svých 34 letech odejde ze scény. Dnes je mu 37, je čtyřnásobným držitelem titulu Mr. Olympia z roku 2006, 2007, 2009 a 2010.

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho na Facebooku      Sdílet

zdroj: flexonline.com, musculardevelopment.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________