Kapr v sezamu - FIT recepty

Jan Caha
Jan Caha před 9 lety
Kapr v sezamu - FIT recepty

Zbyl vám kapr po Vánocích a nechcete již dále podporovat svoje tukové buňky a jíst kapří řízky? Na stůl se podává "kapr v sezamu". Tento recept je vhodný jak na Vánoční stůl, tak i jako vhodná rybí pochoutka v průběhu roku. Můžeme ji připravit v každém ročním období s libovolnou rybou.

fit recepty

 

 

 

 

 

 

Kapr v sezamu

Suroviny

 • 1 kg kapra (vyvrhnutý a bez šupin)
 • 100 g sezamu
 • hladká mouka
 • 4 vejce
 • olivový olej
 • sůl

Kapr v sezamu

Kapra vyvrhneme a zbavíme šupin. Rozporcujeme si ho na půl podkovy v celkové váze 1 kg (6-8 půl podkov). Pečlivě ho omyjeme pod tekoucí vovdou a osušíme. Připravíme si trojobal v pořadí hladká mouka, vejce (můžeme použít pouze bílky), sezam. Na pánev kápneme trošku olivového oleje a rozetřeme ho po celé ploše pánve. Rozpálíme pánev. Kapra obalujeme v trojobalu a poté zprudka osmahneme na pánvi. Osmahnuté kousky dáme do pekáče, přikryjeme a dáme na 20 min. dopéct do trouby na 180 °C. Po 20 min. je vše hotovo. Můžeme podávat s vařeným bramborem.
 


 

Obsah živin na půl podkovu (130 g)

Energie Bílkoviny Sacharidy Tuky
770 kJ 21 g 3 g 9 g


Co je SEZAM?

Sezam (Sesamum indicum) je kvetoucí rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četní divoce rostoucí příbuzní se nacházejí v Africe a menší množství v Indii. Je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v luscích. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Sezam se široce používá v kuchyni - buď přímo sezamová semena nebo z nich vyrobená sezamová pasta (tahina) či sezamový olej.

Semena mohou mít různou barvu - od krémově bílé po černou. Obsahují asi 50 % rostlinných olejů a 20 % bílkovin. Používají se jako posyp na sladkém i slaném pečivu. Ze sezamové pasty se připravují například cukrovinky baklava a chalva.

Aktin.cz dodává k receptu:

Kapří maso je bohaté na bílkoviny a pokud odtraníte kůži je i chudé na obsažený tuk. V kombinaci se sezamem se výborně hodí jako obědové menu nebo jako lehká večeře. Sezam navíc podporu ještě více pozitivní vliv na zdraví. Tento recept je vhodný do diety.

 

 

 

Další recepty :


SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ
HOVĚZÍ ROLKA SE ŠPENÁTEM NÍZKOKALORICKÉ PALAČINKY

LETNÍ TUŇÁKOVÝ SALÁT

PLNĚNÁ DÝNĚ
ASPIKOVÉ KUŘE


  RYBIČKOVÁ POMAZÁNKA

RYBIČKOVÁ POMAZÁNKA

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho na Facebooku     Sdílet

 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________

Diskuze k článku