Kapr v sezamu - FIT recepty

Jan Caha
Jan Caha před 9 lety
3 minuty čtení
Kapr v sezamu - FIT recepty

Zbyl vám kapr po Vánocích a nechcete již dále podporovat svoje tukové buňky a jíst kapří řízky? Na stůl se podává "kapr v sezamu". Tento recept je vhodný jak na Vánoční stůl, tak i jako vhodná rybí pochoutka v průběhu roku. Můžeme ji připravit v každém ročním období s libovolnou rybou.

fit recepty

 

 

 

 

 

 

Kapr v sezamu

Suroviny

  • 1 kg kapra (vyvrhnutý a bez šupin)
  • 100 g sezamu
  • hladká mouka
  • 4 vejce
  • olivový olej
  • sůl

Kapr v sezamu

Kapra vyvrhneme a zbavíme šupin. Rozporcujeme si ho na půl podkovy v celkové váze 1 kg (6-8 půl podkov). Pečlivě ho omyjeme pod tekoucí vovdou a osušíme. Připravíme si trojobal v pořadí hladká mouka, vejce (můžeme použít pouze bílky), sezam. Na pánev kápneme trošku olivového oleje a rozetřeme ho po celé ploše pánve. Rozpálíme pánev. Kapra obalujeme v trojobalu a poté zprudka osmahneme na pánvi. Osmahnuté kousky dáme do pekáče, přikryjeme a dáme na 20 min. dopéct do trouby na 180 °C. Po 20 min. je vše hotovo. Můžeme podávat s vařeným bramborem.
 


 

Obsah živin na půl podkovu (130 g)

Energie Bílkoviny Sacharidy Tuky
770 kJ 21 g 3 g 9 g


Co je SEZAM?

Sezam (Sesamum indicum) je kvetoucí rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četní divoce rostoucí příbuzní se nacházejí v Africe a menší množství v Indii. Je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v luscích. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Sezam se široce používá v kuchyni - buď přímo sezamová semena nebo z nich vyrobená sezamová pasta (tahina) či sezamový olej.

Semena mohou mít různou barvu - od krémově bílé po černou. Obsahují asi 50 % rostlinných olejů a 20 % bílkovin. Používají se jako posyp na sladkém i slaném pečivu. Ze sezamové pasty se připravují například cukrovinky baklava a chalva.

Aktin.cz dodává k receptu:

Kapří maso je bohaté na bílkoviny a pokud odtraníte kůži je i chudé na obsažený tuk. V kombinaci se sezamem se výborně hodí jako obědové menu nebo jako lehká večeře. Sezam navíc podporu ještě více pozitivní vliv na zdraví. Tento recept je vhodný do diety.

 

 

 

Další recepty :


SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ
HOVĚZÍ ROLKA SE ŠPENÁTEM NÍZKOKALORICKÉ PALAČINKY

LETNÍ TUŇÁKOVÝ SALÁT

PLNĚNÁ DÝNĚ
ASPIKOVÉ KUŘE


  RYBIČKOVÁ POMAZÁNKA

RYBIČKOVÁ POMAZÁNKA

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho na Facebooku     Sdílet

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku