Spalovač tuků Grenade Thermo Detonator - Recenze 1

Michal Hubík
Michal Hubík před 8 lety
20 minut čtení
Spalovač tuků Grenade Thermo Detonator - Recenze 1
2

„Spalovač tuků je podvod a nemá cenu do něj investovat ani korunu.“

Tohle je typický názor většiny lidí, se kterým jste se již pravděpodobně setkali i vy, nebo jej sami podporujete. Je tomu skutečně tak? Podpůrné prostředky k hubnutí - spalování tuků jsou nedílnou součástí doplňků sportovní výživy už roky a využívají je i vrcholový sportovci, obzvlášť v situacích, kdy se potřebují dostat na určitou hmotnost, například v přípravě na zápas v určité váhové kategorii, nebo závodníci ve fitness, kulturistice ať už profesionální, nebo amatérské, kde je ve finální fázi přípravy, potřeba tuky minimalizovat až do extrémně nízkých hodnot.

Fungují tedy skutečně tyto "prostředky na hubnutí", nebo jde jenom o placebo efekt s nulovou vazbou na vědecké studie podtrhující funkčnost látek, jež spalovače tuků obsahují?spalovač tuků grenade thermo fire po otevření

Tohle byla hlavní otázka, na kterou jsem hledal odpověď a zároveň důvod proč jsem do „nepopulárního“ testu této novinky v segmentu spalovačů šel. Respektive chtěl jsem si sám pro sebe, ale hlavně pro vás, naše čtenáře zjistit, do jaké míry mi je spalovač tuků schopen pomoci při snaze o snížení tělesné hmotnosti – zejména podkožního tuku, při užívání jednoho balení v souladu s doporučeným dávkováním po dobu jednoho měsíce.

Pro koho je vůbec produkt určen?

Jako u každého masově prodávaného veřejně dostupného doplňku stravy, který je v souladu se zákony legislativy ČR, je hlavní cílovou skupinou běžný člověk. Prostě kdokoliv chce shodit nějaké to kilo dolů. Nemusíte být vrcholový sportovec, či sportovkyně. Stačí, když vám není prostředí posilovny, nebo fitcentra úplně cizí. Jezdíte občas na kole, sem tam si zaběháte, hrajete nějaký sport... Jednoduše žijete alespoň trochu pohybově aktivním životním stylem.

Všichni známe nesmyslné reklamy v časopisech, na internetu či v televizi, které nám nalhávajhí, že stačí papat jednu zelenou tabletku denně s obsahem drceného kamení z Rakouska, případně nějaké rostlinky z deštných pralesů a zázračně vám začnou mizet tukové polštáře, jež jste si takovou dobu pečlivě pěstovali, a to vše bez potřeby se jakkoliv omezit v jídle! Jednodušší už to být nemůže! Bohužel takhle to ale nefunguje a v případě spalovače Grenade, vám ani nikdo nic podobného (naštěstí) neslibuje.

Na světě neexistuje látka, která by vám sama o sobě spalovala tuky, aniž byste ji vy sami podpořili. Grenade thermo detonator je TERMOGENNÍ spalovač tuků. Termogenní je právě to důležité slovo. Znamená, že abyste funkci spalovače využili v plném rozsahu, je potřeba pravidelně vyvíjet fyzickou aktivitu, při které vaše tělo zahřejte a v důsledku toho přivedete do stavu, ve kterém si pak bere potřebnou energii z tukových zásob, což má za důsledek jejich postupný úbytek.

Grenade Thermo detonator - obal spalovače - již bez obsahu :-)

„K tomu abych zhubl/a, pak přece nepotřebuji za nic platit. Stačí, když budu sportovat, změním svoje stravovací návyky a kila půjdou dolů sama.“

Takhle to teoreticky samozřejmě funguje, ale realita života je občas daleko složitější. Problémů je hned několik. Když hubnete – máte nižší energetický příjem, než energetický výdej. Jednoduše musíte více energie vydat, než přijmete z potravy. Laicky řečeno, jdete s energií do mínusu, abyste donutili tělo si energii brát z tukových zásob, což na sobě budete pociťovat a bývá to často hlavní příčinou, proč tolik lidí „sekne“ s dietu ještě před tím, než se mu podaří dosáhnout cílených výsledků. Minimálně budete mít hlad a budete unavení. Další „levely“ problémů v dietě jsou pak obvyklé: zvýšená podrážděnost, nechuť do práce, rezignace na složitější pracovní úkony apod.. Což si v současné době může dovolit jen málokdo. V případě těchto problému je právě spalovač Grenade neocenitelným pomocníkem.

Kdo a jakým způsobem spalovač testoval?

Na produkt jsme byli tak zvědaví, že jsme si jej okamžitě zabavili já spolu s Honzou Kernem (jeho recenzi si budete moci přečíst v nejbližších dnech). Tedy dva muži. Já ve věku 21let a Honza Kern o dva roky starší. Oba dva už pár let chodíme do posilovny, ale s pravidelností naší docházky je to z důvodu zvýšené pracovní vytíženosti na pováženou.

"Nepředcházela žádná příprava, nebo cokoliv jiného, co by mohlo ovlivnit výsledek."

Samotný test probíhal následovně. Jakmile jsme obdrželi produkt k testu, začali jsme jej ještě ten den užívat. Nepředcházela tedy žádná příprava, nebo cokoliv jiného, co by mohlo ovlivnit výsledek. Prostě jsme se snažili o imitaci běžného schémata, kdy si člověk produkt objedná/zakoupí, přečte si etiketu s doporučeným dávkováním a začne s jeho užíváním.

Testovací období bylo jeden měsíc. Dodržoval jsem dávkování dle etikety. Pro muže je na jednu dávku doporučeno brát dvě kapsle a pro ženy jednu. Něžnějšímu pohlaví tedy spalovač vydrží až dvakrát déle než mužům, což je pochopitelné, jelikož ženy bývají k podobným stimulačním účinkům více citlivé než muži, není tedy potřeba brát takové množství, avšak i zde platí, že někomu stačí vzít jednu kapsli a někdo potřebuje k dostavení správného účinku kapsle dvě. Záleží také samozřejmě na tělesné hmotnosti uživatele.

Suma sumárum jsem bral dvě kapsle ráno na lačno a dvě kapsle cca půl hodiny před tréninkem. V den volna pak dvě kapsle ráno, nebo jsem si je rozložil do dávek dvou. Jednu ráno a jednu odpoledne.Kejchal cvičí pod "vlivem" spalovače Grenade Thermo Detonatoru

Jelikož jsem chtěl, aby byly výsledky viditelné, lehce jsem tomu přizpůsobil i životosprávu. Snažil jsem se snížit denní příjem sacharidů a tuků, při zachování dostatku bílkovin, abych v důsledku úbytku na váze ztratil co možná nejméně svalové hmoty. Hlavně se stravovat pravidelně, několikrát denně a postupně si zvyknout na nižší příjem sacharidů a tuků, aniž bych to nějakým zásadním způsobem poznal na energii, jež potřebuji k bezproblémové „denní“ funkčnosti – kterou je většinou práce společně se školou. Plán to byl sice hezký, ale na rovinu se vám přiznám, že jsem ho moc pečlivě nedodržoval. Na vině je svým způosobem i testovaný produkt – spalovač Grenade Thermo Detonator. O tom však později v části článku, ve kterém si probereme účinky spalovače – tedy to, co během jeho úžívání pociťujete, jak na vás působí.

Měření podkožního tuku

Na začátku testu (v den kdy jsme začali Grenade užívat) jsme si já i Honza Kern nechali změřit procentuální poměr podkožního tuku, svalstva a vody v těle, abychom to měli černé na bílém. I nás samotné to samořejmě zajímalo, jak na tom jsme, ale hlavně jak na tom budeme po měsíční kůře užívání spalovače Grenade.

Druhé měření tedy proběhlo zhruba po měsíci užívání.

Výsledek mého měření v den začátku a na konci testování
mereni tuku  - dne 16.2..2011 - kejchal mereni tuku na konci - dne 24.3.2011 - kejchal
Měření na začátku: 16.2.2011 Měření na konci testu: 24.3.2011

Pocity, účinky a nálady, aneb Granát je skutečně příznačný název…

První účinky Granátu v praxi vypadají asi takto. Dáte si (v mém případě dvě kapsle) jednu dávku. Zapijete vodou a nic se neděje, jste v klidu, v pohodě a dali byste si klidně i třeba hodinku zdravého spánku. Po zhruba dvaceti minutách začnete cítit, že se s vámi něco děje. Pořád je to však v pohodě. Po cca po půl hodině se vám začne trochu motat hlava, zvýší se tepová frekvence, dostaví se doslova nával energie, který budete mít obrovskou chuť jít někam využít. V prvních zhruba deseti minutách prvotních účinků se mi skutečně docela motala hlava a občas jsem hleděl s notnou dávkou demence ve výrazu obličeje, ale zároveň jsem byl do tréninku nabuzen v neobvykle vysoké míře a šel jsem do něj s obrovskou chutí, což u mě není zdaleka obvyklé.

"Po tréningu jsem si byl občas ještě zaběhat. Byl jsem schopen se učit, pracovat a jít spát třeba až ve 3 ráno, aniž bych další den pociťoval sebemenší známky únavy."


Po cca 20ti minutách neaerobního tréningu, jsem se začal poměrně dost potit - u mě dost raritní záležitost, pokud neběžím třeba 30 minut v kuse, málokdy se tolik zapotím. Trénink jsem si prodloužil zhruba o 20 minut oproti normálu. To je klasický účinek stimulačních prostředků. Jednoduše se vám nechce s posilovny jen tak odejít, jelikož máte energie na rozdávání a chcete si na závěr třeba ještě zajezdit na kole, i když to běžně vůbec neděláte, jelikož jste po náročném tréningu rádi, že se vůbec dobelháte do šatny. To však v případě užívání Greande neplatí. Po tréningu jsem si byl občas ještě zaběhat. Byl jsem schopen se učit, pracovat a jít spát třeba až ve 3 ráno, aniž bych další den pociťoval sebemenší známky únavy. Tohle není fikce, to jen Granát odvádí svoji práci.

Účinky zhruba v polovině testu tzn. po cca 14ti dnech pravidelného užívání

Už se mi netočí hlava při prvních tréninkových sériích a účinek Granátu se trochu ustálil. Avšak zdaleka nevymizel. Dokonce bych řekl, že je příjemnější než na začátku. Energii spolehlivě dodává pozvolna po dlouhou dobu. Po celou dobu testu se mi stalo asi pouze 3krát, že na mě trochu dolehla únava (chuť se pořádně vyspat) a Grenade jsem na jeden den vysadil (většinou víkend). Spal jsem o něco déle jak normálně a další den se jelo dál.

Jelikož jde o stimulační prostředek s opravdu vysokou účinností, tak jsem se například několikrát za den přistihl, že se musím do jídla doslova nutit. Prostě jsem byl tak plný energie i chuti do jakékoliv práce, tréninku, prakticky jakékoliv aktivity, že jsem neměl na jídlo ani pomyšlení. Můj energetický příjem se pak některé dny Kejchal pod vlivem Grenade thermo detonatoru - spalovače tukůpohyboval opravdu na nízkých hodnotách, ale já si toho vůbec nevšímal. Granát mi jednoduše dodal tolik energie, že jsem neměl na jídlo ani pomyšlení. Přesto jsem se snažil co nejpravidelněji jíst, idkyž v malých dávkách, ale je fakt, že občas jsem jídla vynechával, převážně z časových důvodů, což je samozřejmě špatně a je to i hlavním důvodem, proč jsem ztratil poměrně dost svalové hmoty. Je na tom však dobře vidět, jak jsou stimulační účinky Granátu vysoké. Obecně jsem jeho působení na sobě cítil minimálně 8 až 10 hodin po požití jedné dávky, což je opravdu napdrůměr, přičemž u jiných přípravků mám zkušenosti s maximálně 4-5 hodinami citelných účinků. V tomto směru je Grenade skutečně král ve svém oboru.

"Ranní (zejména potréninková) únava v mém případě prakticky vymizela a kvalita spánku znatelně vzrostla."

Jsem unavený, už musím jít spát… Ne tak docela!

Význam slova spánek se při užívání spalovače Grenade diametrálně mění. V průběhu jeho testování, při kterém moje veškerá pohybová aktivita spočívala v návštěvě posilovny 4x až 5x týdně (na cca 45-60min), se moje průměrná doba spánku snížila na 4 až 6 hodin denně, aniž bych pociťoval známky únavy, právě naopak. Pro představu, běžně spím 7-8 hodin. V tréninkové dny i 9. V případě Grenade bylo jedno, jestli jsem cvičil nebo ne. Déle jak 6 hodiny mě spát jednoduše nenechal. Další zajímavou věcí je, jakým způsobem probíhalo ranní probuzení. Bude to znít trochu jako sci-fi, ale toto je moje reálná zkušenost. Těch 6 hodin spánku je skutečně poctivých, to znamená, že spíte doslova jako „dudek“, pak se ale najednou probudíte s neobvyklou dávkou energie a vitality. Říkám to proto, že moje běžné ranní probuzení trvá v průměru asi 10-15 minut, než se vůbec z postele vykodrcám, ale v období „Granátové kůry“, je všechno jinak. Do minuty od otevření očí vstávám a jsem připraven dělat cokoliv si jen zamanu. Samo tohle mi hned po ránu zvedne náladu, protože víme všichni, jak mohou být ranní vstávání těžká. Bez nadsázky za sebe mohu říci, že ranní (zejména potréninková) únava v mém případě prakticky vymizela a kvalita spánku znatelně vzrostla.

Tohle jsou opravdu pocity, které jsem při užívání Grenade měl. Stimulační účinky, eliminace pocitu hladu, zvýšení kvality spánku a chuť do jakékoliv práce čí tréninku jsou největší devízy tohoto produktu, pro které samo o sobě se jej oplatí minimálně vyzkoušet. Nemohu vám s jistotou tvrdit, že právě Grenade je TO, proč hubnete, ale dovolím si tvrdit, že vám celý ten balík nepopulárních věcí, jež je potřeba dělat, abychom tuk spalovali a tím pádem hubli, minimálně dost usnadní. Pro lidi co si nemohou/nechtějí dovolit ovlivnění dietou při zaměstnání, chtějí zhubnout rychleji, nebo se jim to prostě jenom nedaří, bych produkt jednoznačně doporučil. Moje zkušenost je taková, že mě hubnutí se spalovačem Grenade bavilo a neměl jsem problém s dodržováním snížených energetických příjmů, jež bylo potřeba při snaze o snížení mé tělesné hmotnosti dodržovat.

Jak se na Grenade dívá naturální kulturista a odborník na výživu Bc. Jenda Caha?

Grenade Thermo Detonator je spalovač tuku s vysokým obsahem termogenně působících látek, ty mají vliv na spalování tuku. Hlavní obsaženou látkou je zelený čaj v dávce 250 mg/cps. Je významným zdrojem polyfenolů, látek s antioxidačními účinky, které se řadí mezi katechiny. Nejdůležitějším z nich je EGCG (epigallokatechingallát) s antioxidačními vlastnostmi. EGCG působí na oxidační schopnosti organismu a působí termogenně, má tedy přímý i nepřímý vliv na spalování tuku. Další velmi významnou látkou v produktu je hořká pomerančová kůra (Citrus Aurantium). Bohužel, zde výrobce neuvádí standardizovaný obsah synefrinu. Jeho obsah je však zřejmý. Synefrin má stejně jako zelený čaj termogenní účinek. Zrychluje metabolismus a lipotropické pochody v organismu po jejím příjmu, a to bez nutné návaznosti na trénink.

Kofein obsažení v Grenade Thermo Detonator je silným centrálním stimulantem. Stejně tak podporuje spalování tukové hmoty, a sice zrychlením tepové frekvence v klidu i při zátěži. Zvyšuje schopnost organismu využívat tuk, jak zdroj energie pro pracující svalové buňky. Kajenský pepř v dávce 100 mg/cps. je zvláštní odrůda mleté červené chilli papričky. Hlavní účinnou látkou je kapsaicin. Kajanský pepř je užitečný při stimulaci sekrece trávicích šťáv a může podporovat trávící funkce.  Poslední významnou látkou je zelená káva. Obsahuje fenoly. Ty se v přírodě nachází především ve slupkách ovoce a působí blahodárně například na srdce a krevní oběh. Jednou z nejcennějších kávových fenolických kyselin je kyselina chlorogenová. Zelená káva podporuje funkci trávící soustavy.

Jídelníček během testování spalovače Grenade Thermo Detonator

Snídaně: 4 bílky + 2 žloutky, dva plátky pšenično-žitného chleba, zelený čaj s citrónem

1. Svačina: 50g – 70g ovesných vloček, trochu sojového mléka, někdy skořici navíc, nebo jenom nějaké ovoce dohromady se zeleninou a k tomu jogurt bez cukru, nebo cottage sýr, taktéž bez přidaného cukru

Oběd: cca 100 – 150g libového masa (treska, pangasius, kuřecí prsa, krůti prsa, libové hovězí apod.), zhruba 100g rýže (basmati, nebo jasmínová) – nejvhodnější je však hnědá, zelenina (hrášek, kukuřice, baby karotka, fazolové lusky, brokolice, paprika aj.)

2. Svačina: proteinová tyčinka (Low carb Weider, Oh Yeah!, nebo Dymatize Elite Gourmet Bar), pokud není v odhledu tyčinka, tak proteinový shake + malou misku nepražených müsli, většinou jde o jídlo zhruba hodinu před tréninkem.

1. Večeře (po tréninku): syrovátkový proteinový nápoj

2. Večeře: většinou hodně podobná obědu (prakticky stejné makro hodnoty, maximálně jiný druh masa, nebo zeleniny)

3. Večeře (před spaním): Myofusion - proteinový nápoj, tvaroh, nebo Cottage cheese - podle chuti

spalovač tuků - grenade thermo detonator - promo foto

Suplementace během kůry Grenade Thermo Detonator

Proteiny:

Gaspari Myofusion (80% vícesložkový protein - albumin, kasein, syrovátka, hydro) – v příchuti jahoda, pak banán, jde o mix proteinů s postupným uvolňováním, který zásobuje svaly zhruba 3 hodiny, pro mě tedy ideální volba, navíc výborně chutná.

Smartlabs Chow Protein (70% syrovátkový CFM koncentrát) – vanilka, nebo oříšková čoko, obě dvě tyto příchutě jsou prostě geniální, dobrá stravitelnost, ikdyž jde jenom o koncentrát, mám s ním výborné zkušenosti.

Suplementace je uznávám docela bídná (příležitostně pouze proteinové nápoje), ale nechtěl jsem účinek Grenade ovlivňovat jinými doplňky, proto jsou zde pouze běžné a cenově dostupné proteinové přípravky.

Verdikt

Grenade Thermo Detonator skutečně funguje. Jde o extrémně účinný stimulační termogenní spalovač tuků, jež je navíc doslova zábava používat - dalo by se přirovnat ke kontrolovanému "tripu". Od rána do večera jste nabytí energií, nemáte potřebu neustále myslet na jídlo, cvičíte jak křeček v kolečku, přičemž nálada je paradoxně nadstandardně dobrá. Minimálně za vyzkoušení tedy Granát rozhodně stojí, i když jeho cena je oproti konkurenci daleko vyšší. Konkurenční produkty, kterých je na trhu nespočet, se dají koupit o řádově 300-400 Kč levněji. Většinou ale platí, že jejich účinek je oproti Grenade daleko nižší.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Grenade Thermo Detonator
Složení: Těžko v současnosti najdete jiný, takhle účinný (legální) stimulační spalovač tuků. 9/10
Účinnost: Krom počátečního motání hlavy, jež časem odeznělo (pak se už neprojevovalo vůbec), jsem nepozoroval žádné negativní účinky. Naopak kladné dopady na psychiku - pocit radosti, zlepšení nálady a chuti do práce. Skutečně citelné omezení chuti k jídlu, zvýšení potivosti a energie. 9/10
Efektivita: Dle výsledku je patrné, že Grenade funguje velmi dobře. Nebýt mojí nepravidelné a nekvalitní stravy, úbytek svalové hmoty mohl být minimální. 10/10
Poměr cena/užitná hodnota: Za kvalitu se zde platí.
8/10
Celkem 9/10

Grenade thermo detonator - spalovač tuků - logo

VÝHODY A NEVÝHODY
Grenade Thermo Detonator
Klady [ + ] Zápory [ - ]
- funguje - občasné motání hlavy při počátečním užívání
- zvýšení energie - snížení doby spánku
- zlepšení nálady a chuti do práce - cena
- je možné vykonávat běžnou aktivitu i v případě minimálního energetického příjmu - vypadá jak hračka ze hračkářství
- výrazné omzení pocitu hladu - obal jde docela těžko otevřít (je třeba si najít způsob)
- zvýšení potivosti při pohybové aktivitě  
- snížení doby spánku a zvýšení jeho kvality  
Doporučená MOC je 1099,- Kč. Bežná cena na internetu je 1040,-Kč.

aktin.cz golden award - doporučuje

Redakce Aktin.cz uděluje produktu - spalovači tuků - Grenade Thermo Detonator ocenění Aktin.cz - Doporučuje - GOLDEN AWARD, za velmi kvalitní a funkční spalovač tuků, který těžko hledá na současném tuzemském trhu konkurenci. Gratulujeme!

Závěrem bychom rádi poděkovali společnosti ForActiv.cz za poskytnutí produktu Grenade Thermo Detonator k našemu testu a p. Marku Šimáčkovi za měření podkožního tuku na systému inBody v brněnskému BigOne Fitness.

Oficiální web produktu: zde:

Komerční sdělení:

aktin.cz - proteiny, gainery, spalovače, grenade thermo detonator - akce - banner

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku