Aktin Protein Bar – 60 g

Aktin Protein Bar – 60 g

Balení: 60 g
  100 g 60 g 100 g 60 g
  nugát/lískový oříšek bílá čokoláda/mandle
Energetická hodnota 1386 kJ / 330 kcal 832 kJ / 198 kcal 1422 kJ / 338 kcal 853 kJ / 203 kcal
Tuky 14,5 g 8,7 g 15 g 9 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 3 g 1,8 g 3,3 g 2 g
Sacharidy 12,3 g 7,4 g 13,3 g 8 g
- z toho cukry 3,6 g 2,2 g 3,8 g 2,3 g
Vláknina 23,3 g 14 g 23,3 g 14 g
Bílkoviny 28,3 g 17 g 28,3 g 17 g
Sůl 0,2 g 0,14 g 0,2 g 0,14 g

 

  100 g 60 g 100 g 60 g
  borůvka/černý rybíz skořicová rolka
Energetická hodnota 1360 kJ / 327 kcal 816 kJ / 196 kcal 1368 kJ / 327 kcal 820 kJ / 196 kcal
Tuky 14,8 g 8,9 g 14,3 g 8,6 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 4,4 g 2,6 g 2,2 g 1,3 g
Sacharidy 22,5 g 13,5 g 14,7 g 8,8 g
- z toho cukry 4,9 g 2,9 g 2,1 g 1,3 g
Vláknina 20,5 g 12,3 g 23 g 13,8 g
Bílkoviny 29,2 g 17,5 g 28,9 g 17,3 g
Sůl 0,3 g 0,1 g 0,2 g 0,2 g

 

  100 g 60 g
  kokos
Energetická hodnota 1364 kJ / 326 kcal 816 kJ / 195 kcal
Tuky 10,6 g 6,4 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 6,3 g 3,8 g
Sacharidy 19,2 g 11,5 g
- z toho cukry 2,3 g 1,4 g
Vláknina 21,1 g 12,7 g
Bílkoviny 29,3 g 17,6 g
Sůl 0,1 g 0,1 g

Ingredience:

Příchuť nugát/lískový oříšek: syrovátkový proteinový izolát (mléko), mléčný proteinový izolát, lískové ořechy 20 %, prebiotická vláknina z kukuřice, prebiotická vláknina z čekanky, kakaové boby, erythritol, čokoládová poleva (kakaová hmota 56 %, erythritol, kakaové máslo 34 %, emulgátor (sojový lecitin), přírodní vanilka), extra panenský za studena lisovaný kokosový olej, kakaové máslo, kakao, glycerol, přírodní aroma, mořská sůl.

Příchuť bílá čokoláda/mandle: syrovátkový proteinový izolát (mléko), mléčný proteinový izolát, mandle 20%, prebiotická vláknina z kukuřice, prebiotická vláknina z čekanky, erythritol, poleva z bílé čokolády (kakaové máslo 40%, erythritol, mléčný proteinový izolát, mandlové máslo), kokos, extra panenský za studena lisovaný kokosový olej, kakaové máslo, glycerol, vanilka, přírodní aroma.

Příchuť borůvka/černý rybíz: mléčný proteinový izolát, sušený vaječný bílek, prebiotická vláknina z kukuřice, kešu ořechy, prebiotická vláknina z čekanky, erythritol, kokos, lyofilizované borůvky (3,5 %), lyofilizovaný černý rybíz (2 %), glycerol, kakaové máslo, steviol-glykosidy.

Příchuť skořicová rolka: mléčný proteinový izolát, vláknina z kukuřice, arašídy, vláknina z čekanky, eryhtritol, pekany, sušený vaječný bílek, glycerol, kakaové máslo, sušené mléko plnotučné, skořice.

Příchuť kokos: mléčný proteinový izolát, kukuřičná vláknina, proteinové crispies (mléčný proteinový izolát, rýžová mouka), kokos, vláknina z čekanky, vaječné bílky, erythritol, glycerol, sušené kokosové mléko, kakaové máslo.

Upozornění pro alergiky: Alergeny jsou zvýrazněny tučně ve složení produktu.

Správné dávkování je podmínkou účinnosti produktu

Obecné pravidlo

Obecně akceptované pravidlo je, abyste dlouhodobě nepřijímali více než 50 % bílkovin ve stravě prostřednictvím proteinových výrobků. Přestože se jedná o zdroj bílkovin nejvyšší kvality, pro celkové zdraví je třeba konzumovat pestrou pevnou stravu, kde stejně jako v případě doplňků stravy bys měl/a dbát na její kvalitu a původ.

Když chceš nabrat svalovou hmotu

Tvůj celkový denní příjem bílkovin ze všech zdrojů by měl být v rozmezí 1,4–2,0 g na kg celkové aktuální TH (tělesné hmotnosti) rozprostřený během dne, ideálně ve 4–5 porcích v množství 20–40 gramů na dávku [4]. 

Spalovat tuk

Tělo je třeba dostat do energetického deficitu omezením příjmu z tuků i sacharidů a naopak trochu přidat na bílkovinách, abys nepřicházel/a o svalovou hmotu. Pro aktivnější jedince a sportovce by denní příjem bílkovin měl být v rozmezí 1,6–2,4 g na kg TH [5]. Již štíhlí sportovci usilující o redukci posledních tukových zásob s cílem udržet maximální množství svalové hmoty si mohou dovolit až 2,3–3,1 g/kg beztukové tělesné hmotnosti [6].

Maximalizovat regeneraci a sílu

Bílkoviny pomáhají opravovat svalovou tkáň, která se vlivem fyzické aktivity, zejména silového tréninku, poškozuje. Při vyrovnané energetické bilanci je důležité dodržovat denní příjem bílkovin v rozmezí 1,6–2,2 g na kg aktuální TH [7].

Well-Being

Běžný nesportující člověk potřebuje 0,8–1 g bílkovin na kg TH [8]. Novější výzkumy ukazují, že pro běžnou populaci může být prospěšný o něco vyšší příjem bílkovin, a to až 1,2 g na kg TH [9]. Z rozmezí příjmu bílkovin 1,2–1,5 g na kg TH mohou těžit zejména starší lidé (50+), aby co nejvíce zpomalili přirozenou ztrátu svalové hmoty související se zvyšujícím se věkem [10]. V každém případě je důležité dbát na vhodnost aminokyselinového spektra bílkovin pro lidský organismus a BH - biologickou hodnotu určující využitelnost bílkovin pro člověka. Doporučujeme zároveň dbát na celkovou kvalitu tebou konzumované pevné stravy.

 

Upozornění

 • Potravina se sladidly.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Skladujte v suchu a chladu.
 • Upozornění pro alergiky: Alergeny jsou zvýrazněny tučně ve složení produktu.

Nejlepší proteinová
tyčinka na trhu?
Podle nás ano.

Aktin Protein Bar je přírodní nízkokalorická proteinová tyčinka z kvalitních a zdravých surovin plná vlákniny. Nenadýmá a můžeš si ji vzít kdykoliv a kamkoliv, budeš-li potřebovat zasytit nebo doplnit bílkoviny.

100% přírodní složení a minimum kalorií

01
Kvalitní bílkoviny

Tyčinka obsahuje 28 % vysoce kvalitních izolovaných bílkovin získávaných z mléka a vajec, které se pyšní nejvyšší biologickou hodnotou.

02
Zdravé tuky

Vysoce kvalitní tuky se v tyčince nachází v podobě ořechů a za studena lisovaném extra panenském kokosovém oleji.

03
Slazeno přírodně. Použili jsme erythritol a stévii.

Chtěli jsme přinést tyčinku bez umělých sladidel, ale stále s příjemně sladkou chutí. Toho jsme docílili použitím polyalkoholu erythritolu. Erythritol je látka podobná sacharidům, která se zcela přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce. Její výhodou je fakt, že obsahuje znatelně méně energie než běžný cukr nebo med a má naprosto zanedbatelný vliv na hladinu krevního cukru.

04
50% denního příjmu vlákniny z kukuřice a čekanky

V tyčince je ukryto až 14 gramů vlákniny z kukuřice a čekanky. Vláknina je důležitá pro zdravou funkci střev, podporuje příznivé složení našeho mikrobiomu a podílí se tak na našem celkovém zdraví.

Stop nadýmavému efektu a bolestí břicha

Ano, naše tyčinka je plná vlákniny - ale v takové formě a množství, že pomůže ke správnému zažívání bez nadýmání a dalších zažívacích potíží.

Aktin tyčinka je jednoznačně oblíbená

„Jako nutriční terapeut si u proteinových tyčinek všímám nejen chuti, ale i složení. Aktin Protein Bar je pro mě jednou z mála tyčinek, kde nemusím dělat žádné kompromisy. Skvělá chuť a minimum použitých surovin té nejlepší kvality z ní dělá pohotovou svačinu kdekoliv a kdykoliv.“

Tereza Havlínová

Nutriční specialistka

„Po běžných proteinových tyčinkách nesahám velice často, protože se snažím mít svůj příjem založený na opravdových a nezpracovaných potravinách, ale když už potřebuji nějakou rychlou svačinu třeba na cestách, padá moje volba většinou na Aktin Protein Bar. V těchto náhražkách stravy totiž hledám kvalitní složení, vyvážený poměr makroživin a samozřejmě taky opravdovou a super chuť a konzistenci. A to je něco, co právě Aktin Protein Bar s pouze přírodním složením a slušnou dávkou vlákniny nabízí. Na trhu proteinových tyčinek je to jednoznačně můj favorit.“

Lucie Minářová

Crossfiterka, vzpěračka, influencerka

V jednoduchosti je síla.

Bez umělých sladidel, dochucovadel a barviv

Umělé přísady? Zbytečnost. Aktin Protein Bar je slazen výhradně přírodně - erythritolem a stévií. Aromata jsou také přírodního původu a barvu tyčinky získávají pouze z použitých surovin.

Bez podřadných
ingrediencí

Žádné levné náhražky a nekvalitní ingredience nemají ve složení místo. Při výrobě tyčinky jsme použili pouze suroviny té nejvyšší kvality s co nejvyšší biologickou využitelností.

Bez přidaného
cukru

Cukr, jakožto jedno z nejlevnějších sladidel, asi není třeba představovat a ve složení Aktin Protein Bar ho rozhodně nenajdeš.

Bez nadýmavých
složek

Vynechali jsme sladidlo maltitol, které u spousty lidí způsobuje nadýmání. Do bitvy s nadýmáním místo toho nasazujeme kvalitní vlákninu z kukuřice a čekanky.

Bez nekvalitních
olejů

Palmový olej a další levné tuky nemají v kvalitní tyčince co dělat. Použili jsme za studena lisovaný extra panenský kokosový olej, který díky svému složení mastných kyselin vydrží proces výroby bez ztráty kvality.

Bez sóji
a kolagenu

Tyto složky bývají součástí nekvalitních tyčinek, které se tak snaží navýšit obsah bílkovin. Bohužel ani jeden z těchto zdrojů bílkovin není kvalitní a pro tělo má mnohem nižší využitelnost.

Pro koho je tyčinka určená a kdy si ji můžeš dát?

Pro kohokoliv, komu záleží na kvalitní stravě a potřebuje kvalitní potravinu, ať už jsou jeho stravovací cíle jakékoliv.

Na cestách

Protein Bar je praktická svačinka na cesty. Ať už jedeš autem, na kole či jdeš pěšky, tyčinka ti vždycky pomůže rychle a chutně doplnit energii z kvalitních surovin, bez zbytečného zdržování.

O přestávce

Že tě nebaví si každý den chystat svačinu? Zapomeň na rohlík s máslem. Svačina má být výživná, doplnit ti důležité živiny a máš si na ní pochutnat. Všechna tato kritéria splňuje tyčinka na 100 %.

Když prostě nestíháš

Už jsi dávno měl být někde jinde, ale začne ti kručet v břiše? Vždycky se hodí mít jednu, nebo dvě tyčinky po ruce přesně pro tyto případy. Zasytí tě a dodá ti energii třeba na pracovní schůzku.

Oblíbené alternativy

__________ __________ __________
__________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________ __________

Související produkty

 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________

Ostatní také nakoupili

 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________
 • _______
  __________ __________ __________ __________ __________