Aktin Sušené hovězí maso biltong

4,2
99 hodnocení

Doporučuji všem, kdo mají rádi sušené maso – Vynikající sušené maso. Znám jen klasické jerky, toto biltong je oproti tomu krájené přes vlákna, takže výsledek je něco jak sušená šunka - absolutně bez tuhých částí, které je těžké rozžvýkat. Miluju sušené maso a tohle je rozhodně jedno z nejlepších, co jsem kdy měl. Pro mě i ideálně ochucené. I když nějakou ostřejší variantou bych nepohrdnul :).

3

Na mě příliš slané :/ – Maso má super strukturu 💪Je nakrájené na tenoučké plátky, které jdou od sebe bez problému odlepit. Maso se rozpadá na jazyku. Ale - koupila jsem si 25g balení a nemohla ho dojíst jak bylo slané.(Rozuměj, že já jsem schopna sníst 100g jerky jiných značek bez problému na posezení) . Měla jsem pocit že bylo obalené v ultra jemné soli a těžko jsem to dojídala. Musela jsem to hrozně moc zapijet vodou. Možná jsem měla jen vadný kus, ale i tak nejspíš zůstanu u jiných značek. :)

2
Musím souhlasit s Kristýnou. Maso je chutné a jemné, ale opravdu dost slané. Porovnávala jsem chuťově i s jinou značkou, která uvádí 5g soli na 100g, a toto je slanější. Tak se musím zeptat, zda jsou 2g soli opravdu správný údaj. Kdyby nebylo tolik slané, tak je to určitě nejlepší (neslazené) sušené hovězí maso co jsem zatím ochutnala.
1
Ahoj Kristýno, díky za feedback. Ono se zdá, že maso je slané, ale reálně obsahuje o cca 50 % méně soli jak jiná sušená masa nebo šunky. Sůl musí být v receptuře zahrnuta kvůli jejím přirozeným konzervačním vlastnostem - dehydratuje. I přestože je balení prakticky bez vzduchu, mohly by v mase při nižším podílu probíhat nežádoucí degradační procesy. Výrazná plná chuť je však dána především vhodně vybranému koření a zejména přípravou v podobě několikaměsíčního zrání, jež dá ve výsledku vyniknout intenzivní chuti opravdu kvalitního hovězího masa z lokálních chovů.

Top struktura – Maso je krásně měkké a přímo se rozplývá na jazyku. Žádná žvýkačka, na které bych si vylámal zuby. Cenim taky super clean složení bez cukru a dalších zbytečností, díky kterýmu má maso pěkný nutriční hodnoty. Chuťově mi přišlo trochu míň výrazné, ale dobré. Třeba taková chilli příchuť by byla skvělá :)

2

Nechutná – Tak toto maso mě opravdu nenadchlo. Raději si koupím Jerky.

1

Jerky – Výborná svačinka. Rozplývá sa na jazyku. Možno by to chcelo trochu pikantnejšiu chuť. Snáď bude aj sušené kruti. Mňam

1
Ahoj Michale, chystáme ostřejší variaci i další druhy mas 😌

Zvláštní chuť, ale zvykla jsem si a nakonec mi to i chutnalo😅. Osobně mi více chutná sušené maso od Jerky

Nejlepší sušené maso co jsem kdy jedla.

Šťavnaté kousky sušeného masa, není to taková ta suchá tříska, opravdu výborný.

Nejlepší sušené maso. A to složení? Pecka!

Jako plus hodnotím že je maso krásně měkké ...jako svačinka určitě ok...jen na mě bylo trošku nasládlé...možná je to kořením...ale to je asi individuální...příteli ale chutnalo 😊