Aktin Sušené hovězí maso biltong

4,2
25 hodnocení

Top struktura

Maso je krásně měkké a přímo se rozplývá na jazyku. Žádná žvýkačka, na které bych si vylámal zuby. Cenim taky super clean složení bez cukru a dalších zbytečností, díky kterýmu má maso pěkný nutriční hodnoty. Chuťově mi přišlo trochu míň výrazné, ale dobré. Třeba taková chilli příchuť by byla skvělá :)

2

Doporučuji všem, kdo mají rádi sušené maso

Vynikající sušené maso. Znám jen klasické jerky, toto biltong je oproti tomu krájené přes vlákna, takže výsledek je něco jak sušená šunka - absolutně bez tuhých částí, které je těžké rozžvýkat. Miluju sušené maso a tohle je rozhodně jedno z nejlepších, co jsem kdy měl. Pro mě i ideálně ochucené. I když nějakou ostřejší variantou bych nepohrdnul :).

1

Na mě příliš slané :/

Maso má super strukturu 💪Je nakrájené na tenoučké plátky, které jdou od sebe bez problému odlepit. Maso se rozpadá na jazyku. Ale - koupila jsem si 25g balení a nemohla ho dojíst jak bylo slané.(Rozuměj, že já jsem schopna sníst 100g jerky jiných značek bez problému na posezení) . Měla jsem pocit že bylo obalené v ultra jemné soli a těžko jsem to dojídala. Musela jsem to hrozně moc zapijet vodou. Možná jsem měla jen vadný kus, ale i tak nejspíš zůstanu u jiných značek. :)

1
Ahoj Kristýno, díky za feedback. Ono se zdá, že maso je slané, ale reálně obsahuje o cca 50 % méně soli jak jiná sušená masa nebo šunky. Sůl musí být v receptuře zahrnuta kvůli jejím přirozeným konzervačním vlastnostem - dehydratuje. I přestože je balení prakticky bez vzduchu, mohly by v mase při nižším podílu probíhat nežádoucí degradační procesy. Výrazná plná chuť je však dána především vhodně vybranému koření a zejména přípravou v podobě několikaměsíčního zrání, jež dá ve výsledku vyniknout intenzivní chuti opravdu kvalitního hovězího masa z lokálních chovů.

Jerky

Výborná svačinka. Rozplývá sa na jazyku. Možno by to chcelo trochu pikantnejšiu chuť. Snáď bude aj sušené kruti. Mňam

1
Ahoj Michale, chystáme ostřejší variaci i další druhy mas 😌

Slané masíčko

Maso je opravdu dobré a já oceňuji především skvělé složení, oproti jiným Jerky (co koupíte v obchodech). Ale bylo na mě celkem dost slané. Neumím si představit ho jíst ve větším množství. Ale jako sváča super. Určitě ještě koupím :)

Maso

Moc nám nechutnalo.

Super!

Skvělá chuť, nevysušené, akorát slané!

Nechutná

Tak toto maso mě opravdu nenadchlo. Raději si koupím Jerky.

Struktura v topu

Nejkřehčí sušené maso, co jsem kdy měla, žvýkat prakticky nemusíte vůbec. Hodně oceňuju 0 g cukru a složení celkově. Raději mám masa s příchutí - např. BBQ nebo hořčice&med, tak doufám, že přibudou.