Aktin Sušené hovězí maso biltong

4,4
11 hodnocení

Top struktura

Maso je krásně měkké a přímo se rozplývá na jazyku. Žádná žvýkačka, na které bych si vylámal zuby. Cenim taky super clean složení bez cukru a dalších zbytečností, díky kterýmu má maso pěkný nutriční hodnoty. Chuťově mi přišlo trochu míň výrazné, ale dobré. Třeba taková chilli příchuť by byla skvělá :)

2

Doporučuji všem, kdo mají rádi sušené maso

Vynikající sušené maso. Znám jen klasické jerky, toto biltong je oproti tomu krájené přes vlákna, takže výsledek je něco jak sušená šunka - absolutně bez tuhých částí, které je těžké rozžvýkat. Miluju sušené maso a tohle je rozhodně jedno z nejlepších, co jsem kdy měl. Pro mě i ideálně ochucené. I když nějakou ostřejší variantou bych nepohrdnul :).

1

Na mě příliš slané :/

Maso má super strukturu 💪Je nakrájené na tenoučké plátky, které jdou od sebe bez problému odlepit. Maso se rozpadá na jazyku. Ale - koupila jsem si 25g balení a nemohla ho dojíst jak bylo slané.(Rozuměj, že já jsem schopna sníst 100g jerky jiných značek bez problému na posezení) . Měla jsem pocit že bylo obalené v ultra jemné soli a těžko jsem to dojídala. Musela jsem to hrozně moc zapijet vodou. Možná jsem měla jen vadný kus, ale i tak nejspíš zůstanu u jiných značek. :)

1
Ahoj Kristýno, díky za feedback. Ono se zdá, že maso je slané, ale reálně obsahuje o cca 50 % méně soli jak jiná sušená masa nebo šunky. Sůl musí být v receptuře zahrnuta kvůli jejím přirozeným konzervačním vlastnostem - dehydratuje. I přestože je balení prakticky bez vzduchu, mohly by v mase při nižším podílu probíhat nežádoucí degradační procesy. Výrazná plná chuť je však dána především vhodně vybranému koření a zejména přípravou v podobě několikaměsíčního zrání, jež dá ve výsledku vyniknout intenzivní chuti opravdu kvalitního hovězího masa z lokálních chovů.

Jerky

Výborná svačinka. Rozplývá sa na jazyku. Možno by to chcelo trochu pikantnejšiu chuť. Snáď bude aj sušené kruti. Mňam

1
Ahoj Michale, chystáme ostřejší variaci i další druhy mas 😌