Aktin Sušené hovězí maso biltong

4
54 hodnocení

Doporučuji všem, kdo mají rádi sušené maso

Vynikající sušené maso. Znám jen klasické jerky, toto biltong je oproti tomu krájené přes vlákna, takže výsledek je něco jak sušená šunka - absolutně bez tuhých částí, které je těžké rozžvýkat. Miluju sušené maso a tohle je rozhodně jedno z nejlepších, co jsem kdy měl. Pro mě i ideálně ochucené. I když nějakou ostřejší variantou bych nepohrdnul :).

3

Na mě příliš slané :/

Maso má super strukturu 💪Je nakrájené na tenoučké plátky, které jdou od sebe bez problému odlepit. Maso se rozpadá na jazyku. Ale - koupila jsem si 25g balení a nemohla ho dojíst jak bylo slané.(Rozuměj, že já jsem schopna sníst 100g jerky jiných značek bez problému na posezení) . Měla jsem pocit že bylo obalené v ultra jemné soli a těžko jsem to dojídala. Musela jsem to hrozně moc zapijet vodou. Možná jsem měla jen vadný kus, ale i tak nejspíš zůstanu u jiných značek. :)

2
Musím souhlasit s Kristýnou. Maso je chutné a jemné, ale opravdu dost slané. Porovnávala jsem chuťově i s jinou značkou, která uvádí 5g soli na 100g, a toto je slanější. Tak se musím zeptat, zda jsou 2g soli opravdu správný údaj. Kdyby nebylo tolik slané, tak je to určitě nejlepší (neslazené) sušené hovězí maso co jsem zatím ochutnala.
1
Ahoj Kristýno, díky za feedback. Ono se zdá, že maso je slané, ale reálně obsahuje o cca 50 % méně soli jak jiná sušená masa nebo šunky. Sůl musí být v receptuře zahrnuta kvůli jejím přirozeným konzervačním vlastnostem - dehydratuje. I přestože je balení prakticky bez vzduchu, mohly by v mase při nižším podílu probíhat nežádoucí degradační procesy. Výrazná plná chuť je však dána především vhodně vybranému koření a zejména přípravou v podobě několikaměsíčního zrání, jež dá ve výsledku vyniknout intenzivní chuti opravdu kvalitního hovězího masa z lokálních chovů.

Top struktura

Maso je krásně měkké a přímo se rozplývá na jazyku. Žádná žvýkačka, na které bych si vylámal zuby. Cenim taky super clean složení bez cukru a dalších zbytečností, díky kterýmu má maso pěkný nutriční hodnoty. Chuťově mi přišlo trochu míň výrazné, ale dobré. Třeba taková chilli příchuť by byla skvělá :)

2

Nechutná

Tak toto maso mě opravdu nenadchlo. Raději si koupím Jerky.

1

Jerky

Výborná svačinka. Rozplývá sa na jazyku. Možno by to chcelo trochu pikantnejšiu chuť. Snáď bude aj sušené kruti. Mňam

1
Ahoj Michale, chystáme ostřejší variaci i další druhy mas 😌

Výborný! :)

Vyzkoušela jsem hodně sušených mas a tohle je první, které je krásně měkké a dá se snadno rozžvýkat. Skvělá chuť a složení produktu už je jen třešnička na dortu. Je sice trošku víc solené, ale celková chuť je skvělá. Za mě 10z10! :)

Super konzistence, ale moc slané

Maso je naprosto dokonalé co se týče konzistence - není příliš vysušené, ale ani vláčné, takže nechutná jako párek. Zatím asi nejlepší, co jsem ochutnala. Co mi ale vadí je ochucení - maso je tak slané, že po několika málo soustech mám na jazyku strašně divný pocit, jako bych jedla písek (stejný pocit měl i přítel). Takže bohužel už znova nenakoupím :/

Měkké, vynikající chuť, prvotřídní kvalita

Slaná chuť

Velmi příjemná textura, sušené maso miluji, na mě bohužel, jak píšou lidé dole, velmi slané. Vysvětlení je níže také, bohužel se přes tu chuť nemůžu přenést :)

Nejlepší sušené maso

Tohle maso byla láska na první ochutnání. Jerky mi chutnají, ale vadila mi ta "gumová" struktura. Aktin maso je ale zpracováno jinak a složení je bezkonkurenční. Je pravda, že je hodně slané, ale i tak mi moc chutnalo. Fakt, že se rozplývalo na jazyku je jen bonus navíc :)