Barebells tyčinky, kde jste byly celý můj život?

Barebells tyčinky, kde jste byly celý můj život?

Agáta Szturcová Agáta Szturcová před 2 lety

Člověk, který se dobrovolně označuje za milovníka proteinových tyčinek, už je u nich zvyklý na vše. Bolavá čelist po dvou soustech, nahořklá chuť ze sladidel, rozkousaná proteinová masa nalepená za zuby a na zubech, regulátory kyselosti, které toho moc nezregulovaly, a tak dále. Je to případ Barebellsek? Ha, ani zdaleka!

 

 

Tyhle tyčinky zaujaly už jen obalem. Jakožto typický konzument, snadno oklamatelný reklamou, mám spojený pěkný obal = dobrý obsah, proto jsem po nich ihned sáhla a doufala, že tentokrát low carb nebude znamenat odmítavé rozhodnutí dojíst prapodivný tuhý útvar. Ten pěkný obal mimo jiné hlásal ve složení mléčnou bílkovinu, isomaltooligosacharidy, sukralózu, nějakou sóju a trochu kolagenu, no tak jí říkám, buď prosímtě dobrá, když už tolik stojíš.

 

Po otevření kokosové příchutě se na mně z čokoládou polité tyčinky vysypal strouhaný kokos. Milé překvápko, asi tam kokos opravdu bude! První plusový bod. Po zakousnutí jsem chvíli zamyšleně přežvykovala, odborně analyzovala, načež zbytek skončil v útrobách mého zažívacího traktu dřív, než bys řekl Aktin. „Mňam! Nejoblíbenější tyčinka!“ zajásalo mé proteinovými tyčinkami posedlé já.

 

 

Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil, říká se. Přišly totiž na řadu cookies/cream a karamel/kešu. Co je ještě lepší než kokos? Bude to bohatá krémová náplň s křupavými kuličkami nebo lehký, táhnoucí se karamel se slušnými kousky kešu ořechů? Souboj to byl napínavý, volba byla těžká.

 

 

 

Všechny varianty jsou výrazně sladké a vláčné. Nadýchaná náplň politá tenkou čokoládovou polevou velmi jemné a sladké chuti, která skvostně doplňuje celkový dojem. Oceňuji chuťovou reálnost a bohatost, jeden aby raději zkontroloval, jestli opravdu nejí nějakou tyčinku s nebetyčným obsahem cukru. Karamel, kešu, kokos i cookies křupinky chutnají, jako kdyby neviděly umělé sladidlo. Na druhou stranu věřím, že pro někoho můžou být trochu moc sladké. Prstem v ústech štráchat nemusíte, nikde se nic nenalepí ani nezasekne #třikráthurá a tyčinku si vyloženě vychutnáte. Povedly se všechny tři příchutě, jednotlivé složky se vzájemně příjemně doplňují a podporují.

 

Za mě osobně předčily tyhle švédské krásky o pár setin v mém sofistikovaném bodovacím systému i ty tolik zbožňované ONE bars či CarbKilly. Možná je to tím, že ingredience samy o sobě jsou vynálezy přímo božské, a pokud jsou navíc polité čokoládou, už se jedná o něco až ďábelského. Možná tím, že zkombinováním jednotlivých složek dokázali vykouzlit tak výjimečné a vyladěné příchutě, jimž bych dokázala podléhat i pětkrát denně, 7 dní v týdnu a vůbec by mi to nevadilo. 

 

 

Nové Barebell Protein Bars obsahují průměrně na 1 tyčinku 199 kcal, 8 g tuků, 15 g sacharidů a 20 g bílkovin a můžete je omrknout ZDE.

Diskuze

Diskuze prozatím neobsahuje žádné příspěvky.