Ochutnáváme s Barčou - únorové novinky

Ochutnáváme s Barčou - únorové novinky

Lucie Minářová
Lucie Minářová před 2 lety

V posledních pár týdnech se na eshopu objevilo několik novinek, které jsme si vzali podrobněji do hledáčku v dnešním ochutnávkovém livestreamu i se speciálním hostem Barčou, kterou většina z vás určitě zná z Instagramu jako @baru_svobb. Jaké zajímavé novinky si zasloužily místo v našem dnešním živém vysílání?

 

Prom-IN Pentha Pro

Tento nový protein obsahuje pět různých zdrojů bílkovin. Díky tomu se budou bílkoviny z našeho trávicího traktu do krve uvolňovat postupně, proto je Pentha Pro vhodnou volbou jako svačina, nebo když po tréninku víme, že nějakou dobu nebudeme mít čas dát si plnohodnotné jídlo. Obsahuje také trávicí enzymy jako například laktázu, který usnadňuje trávení mléčného cukru. Podle složení se jedná o kvalitní protein, ale všichni víme, že velice důležitá je i chuť. Co na ni říkáme? Na to si počkejte do našeho ochutnávkového livestreamu.

 

 

Natu

Natu je mladá česká značka, která se na trhu ještě neohřála ani dva roky. Mottem značky je “Love nature, love yourself”, které je v souladu s myšlenkou čistého produktu, o který tato značka usiluje. V jejich nutričně nabitých produktech najdete přírodní a kvalitní ingredience.

My si pod lupu vzali více následující produkty:

  • Natunella - Hm, není těch lískooříškových pomazánek nějak moc? Možná ano, to ale neznamená, že bychom nebyli zvědaví, jak bude ta z továrny Natu chutnat. Už jen proto, že v ní najdeme celých 76 % lískových ořechů. Navíc je ochucená pouze medem, kakaovými boby a špetkou soli, která se běžně stará o zvýšení vnímání chutí.
  • Superkaše - Přidej horkou vodu a máš energií nabitou svačinu, která tě díky kombinaci komplexních a jednoduchých sacharidů s tuky zasytí na nějakou tu hodinku. Vločky + ovoce + ořechy nevyjdou nikdy z módy.
  • Lyofilizované ovoce - Od malin až po jahody, ovoce sušené mrazem za účelem zachování původních látek jako jsou vitaminy a antioxidanty, lyofilizované ovoce je skvělou volbou do jogurtů, kaší nebo jen tak na zobání.

 

 

Mars Xtra Bar

Limitovaná edice proteinových sester všem známých čokoládových tyčinek. Hledali jsme, jaké je porovnání s nám již známou proteinovou Mars. Kromě přidané čokoládové vrstvy, můžeme v této tyčince najít i lepší zdroje bílkovin a o 5 g méně cukru. Bohužel ale stále nemá na kvalitnější proteinové tyčinky, jako je třeba Superior od Bodylabu nebo ONE od Oh Yeah. Dorovná to alespoň superčokoládovou chutí?

 

Nutramino Nutra-GO

Narozdíl od většiny proteinových tyčinek nemá na prvním místě ve složení zdroj bílkovin, ale polevu, která se skládá z maltitolu, kakaového másla a dalších. Hlavním zdrojem bílkovin je zde mléčný protein (20 % syrovátkového proteinu a 80 % kaseinu), na druhém místě po něm je ale bohužel kolagen, který už žádná sláva není. V tabulce s makroživinami jsme u ní nedohledali obsah vlákniny, což je škoda, jelikož vláknina je u proteinových tyčinek celkem dost doceňovanou složkou. Pokud tedy jedete na kvalitu, doporučíme vám sáhnout spíše po jiných tyčinkách. Do našeho livestreamu ale určitě patří, jelikož zajímavé příchutě jako bílá čokoláda/citrón nebo osvědčené čokoláda/arašídové máslo nás vždy zajímají!

 

Nutrend EVOQ

Na nové tyčinky Nutrend jsme byli dost zvědaví a musíme říct, že nás složením příjemně překvapily! Na prvním místě najdeme kvalitní syrovátkový izolát a ten sojový, který je primárním zdrojem bílkovin u jejich známe Excelent tyčinky, se nachází až na místě třetím. Na druhém místě bohužel najdeme hydrolyzát kolagenu, neplnohodnotnou bílkovinu. Sacharidy jsou často u nízkosacharidových proteinových tyčinek tvořeny tzv. polyoly, z nichž nejčastěji maltitolem a Nutrend už v tomhle ohledu není výjimkou. V nových EVOQ tyčinkách jsou použity nepříliš pozitivně vnímané tuky, a to palmojádrový, palmový a bambucký. Jejich množství v jedné tyčince ale není žádná tragédie. Po vzoru zahraničních značek Nutrend do tyčinky přidal ještě něco, co se typicky jako živina nebere. O co se jedná? Tuto živinu ve složení tyčinky najdete pod názvem Actilight, což je rozpustná, částečně vstřebatelná vláknina, která poskytuje energii 2 kcal/g a disponuje relativní sladivostí vůči normálnímu cukru pouze 30 %. V jedné tyčince jí najdeme celých 10,5 gramu, takže více než 1/3 doporučeného denního příjmu vlákniny pro dospělého člověka. Nutrend se hodně snažil napravit svoji reputaci a docela pěkně se mu to podařilo. Vytvořil tyčinku, která je po stránce složení na docela vysoké úrovni. Proto bychom se určitě neměli bát tuhle tyčinku vyzkoušet.

 

 

Shake It

Celkem novou českou značku Shake It založili dva bráchové Honza a Pavel. Sportovci, kteří objevili kouzlo cereálních koktejlů, se rozhodli vytvořit komplexní produkt pro zdravý životní styl a dostat jej mezi širokou veřejnost. Dali dohromady ovesné vločky, chia semínka, rýžový protein, kokosový cukr, nějaké to sušené ovoce, k tomu přidali vlákninu a Shake It byl na světě! Doporučené dávkování bychom asi raději brali s rezervou, jelikož by nestačilo na svačinu ani drobné slečně.

 

Na stole se nám dneska sešly i dvě proteinové kávy, a to jedna od značky ProteinPro a druhá od starého známého Bodylabu. Pojďme se nyní podívat na tu první zmíněnou. Víceméně se jedná o mléčný protein s kávovým extraktem, sladidlem a zahušťovadlem, ve kterém najdeme kofeinu podobně jako v klasickém espressu. Oproti proteinové kávě od značky NOCCO, kterou jsme ochutnávali v minulém livestreamu, obsahuje o něco více sacharidů, tudíž i kalorií. A jak je na tom Bodylab? Jejich káva obsahuje ještě o gram více cukru než ta od ProteinPro. Obsah kofeinu jsme na jejich webu bohužel nebyli schopni dohledat, tak snad nám to vrátí alespoň tou nejlepší chutí!

 

 

The Protein Ball Co

Až z Velké Británie se k nám přikutálely malé kuličky na bázi datlí a ořechů, které mají v různých příchutích různé zdroje bílkovin - od rýžového proteinu přes sušené bílky až po syrovátkový prášek. Pod pojmem syrovátkový prášek si ale nepředstavujte syrovátkový protein, je totiž tvořen především laktózou, takže je to spíše zdroj jednoduchých cukrů, který zároveň obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Nutričně najdeme v sáčku kolem 180 kalorií, celkem vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků a doufejme, že i příjemný chuťový zážitek. To zjistíme v dnešním livestreamu.

 

Sense Coco chipsy

Sense Coco je společnost, která se zavázala přinášet lidem vysoce kvalitní BIO produkty z kokosu v čisté formě bez destruktivních výrobních procesů. Kokosový tuk jako takový je z více než 90 % je tvořen nasycenými mastnými kyselinami, které zvyšují “dobrý i zlý” cholesterol v krvi, takže neškodí ani nemá nějaký velký pozitivní vliv na zdraví srdce a cév. Neměl by primární zdroj tuků ve stravě, ideální je ho kombinovat s dalšími tuky, především těmi s obsahem nenasycených mastných kyselin. My si na talíř dnes vzali kokosové chipsy, u kterých se ve složení nalézá pouze kokos a javorový sirup v BIO kvalitě. A jelikož jsme velcí fanoušci kokosu, už jsme na tento produkt moc zvědaví!

 

 

Ořechová másla Sizeandsymmetry

Značka Sizeandsymmetry přichází na trh s novými ořechovými másly a jelikož je zbožňujeme nade vše, nesměla chybět ani v naší ochutnávce. Arašídové máslo dochutili včelím medem, kokosovým olejem a kakaem, mandlové zase bílou čokoládou a kokosem a my máme pocit, že z toho rozhodně nic špatného vzejít nemohlo. Necháme se překvapit!

 

 

My jsme už moc zvědaví, jak nám bude chutnat! Příbory do ruky, prázdné žaludky, mlsné jazyky a jde se ochutnávat! Jste ready? 

Ochutnáváme živě s Barčou najdete již na našem Facebooku!

Diskuze

Diskuze prozatím neobsahuje žádné příspěvky.