Ochutnáváme s americkým fotbalistou

Ochutnáváme s americkým fotbalistou

Lucie Minářová
Lucie Minářová před rokem

Kategorie zdravé i sportovní výživy se na našem e-shopu rozrůstají o nové produkty rychlostí blesku. Každý den se v sekci "Novinky" objeví několik pochoutek, a proto pro nás bylo ohromně těžké vybrat, co vyzkoušíme a zrecenzujeme v dalším livestreamu. Dali jsme hlavy dohromady a vybrali následující produkty.

 

Clif tyčinky

První Nut Butter Filled plněná ořechovým máslem, druhá Energy Bar v nejrozmanitějších a opravdu lákavých příchutích od mrkvového dortu až po křupavé arašídové máslo a třetí Luna - bezlepková. To jsou tři nové tyčinky z dílny Clif Bar. Ve složení těchto amerických tyčinek najdeme opravdu široké spektrum ingrediencí, ty hlavní ale mají víceméně všechny dost podobné.

Na prvních místech najdeme ovesné vločky a hnědý rýžový sirup, které nám společně poskytnou skvělý zdroj jednoduchých i komplexních sacharidů. Jako zdroj bílkovin je u nich použit hrachový, rýžový nebo sójový protein v ne zcela vysokém množství - na jednu tyčinku vychází okolo 7 - 9 g bílkovin. Mezi ingrediencemi se zpravidla nachází i slunečnicový a palmový olej, které jsou zdroji omega 6 mastných kyselin. Těchto tuků máme ale ve stravě dostatek a měli bychom proto hledat spíše zdroje omega 3. Pouze v tyčince Nut Butter Filled jsou primárním zdrojem tuků ořechy, rovnou několik druhů! A to se cení, jelikož pestrost zdroje tuků je vždy žádoucí.

Už jen výběr několika lákavých příchutí do ochutnávky bylo nehorázně těžké. Co teprve výběr té nejlepší?! Slyšeli jsme na ně zatím samé pozitivní ohlasy, takže se už nemůžeme dočkat!

 

 

AminoPro

Energetický nápoj obohacený kofeinem, “bcaačkami”, taurinem a vitamíny slibuje okamžitý přísun energie do vašeho tréninku či pracovního dne. Jeho složení je prakticky totožné se sesterskými drinky NOCCO či Nutramino. Všechny tři jsou bez cukru, slazené sukralózou a jediné Nutramino také acesulfamem-K.

Co se týče funkčních látek, jsou na tom drinky opravdu velice podobně, liší se vždy jen o pár miligramů.​ Nejvíc jsme zvědaví, která z příchutí si nás nejvíc získá. Že by limetka? Nebo snad vodní meloun? Necháme se překvapit.

 

 

Sinister Labs

Už jen název značky zní hustě, že? A taky že ano! Tato americká značka si zakládá nejen na drsňáckých obalech, ale věřme, že i na drsně dobré chuti. Na talíři dnes máme dva druhy dobrot od Sinister Labs, a to jejich proteinové tyčinky a oříškové máslo.

Tahle tyčinka zažene veškerou konkurenci s typicky 60g tyčinkami do kouta už jen svou velikostí - 85 gramů tyčinky se syrovátkovým koncentrátem a izolátem na prvním místě? Palec nahoru! Na dalším místě jsou tuky (16 g) ze zdrojů palmového, palmojádrového a sojového oleje, což nejsou úplně ideální zdroje. Nutné podotknout, že je běžně v tyčinkách používají i ty nejlepší značky. Sacharidů najdeme v jedné tyčce 28 gramů, takže to žádná “lowcarbovka” není. Obsahuje 8 g cukru, zbytek tvoří maltitol a komplexní sacharidy z hnědé rýže.

Oříškové máslo s arašídovým základem se syrovátkovým a rýžovým proteinem nás zaujalo především přidaným obsahem kofeinu. Ano, čtete správě. Na jednu porci (2 lžíce, tj. 34 gramů) obsahují tato ořechová másla 40 mg kofeinu. Určitě je to zajímavý nápad, ale zkušený uživatel kofeinu na sobě s největší pravděpodobností tuto dávku nepozná.

 

 

Mountain Chips Muscle Moose 

My Muscle Moose máme rádi, co vy? Jejich drinky i kaseinový večerní dezert si naše srdce získali, takže na další novinku z této továrny jsme dost zvědaví. Proteinové chipsy ve dvou celkem obvyklých příchutích - barbeque a chilli, se nabízí jako alternativa večerního nezdravého mlsání.

Pojďme se podívat na složení a makra tohoto 23g balení. Jako hlavní zdroj 13 g sacharidů jsou zde použity brambory, což už samo o sobě docela vypovídá o tom, že by tam podobnost s klasickými brambůrkami opravdu mohla být. Za symbolickými 5 gramy bílkovin na jedno balení stojí především sójová bílkovina, kterou (jak asi víte) ve složení moc rádi nevidíme, jelikož to není plnohodnotný zdroj bílkovin. Dva gramy tuku připíšeme slunečnicovému oleji, který sice není úplně skvělým zdrojem, ale dva gramy určitě ještě nikomu nikdy neublížily.

Tak co, bude i jejich chuť za těch 93 kalorií stát?

 

Bitters Jerky

Kofein. Všude kofein. Je to námi, že jsme si dnes vybrali tolik věcí s přidaným obsahem tohoto zdroje energie, nebo je to nyní trend, se kterým se výrobci snaží svézt? Tentokrát si do parády vzali sušené hovězí maso v továrně Bitters, přidali do něj guaranu, čímž vzniklo sušené maso s bonusovými 100 mg kofeinu.

Upřímně nemáme zdání, proč by si někdo dával sušené maso s kofeinem, když si může dát steak a pak ještě kávu jako bonus. Každopádně si dokážeme představit situace, kdy může taková bílkovinami nabitá svačinka přijít vhod. Tak schválně, jak moc nás kofeinové jerky nakopne?

 

 

Bodylab Crispies

Malé slané kuličky od Bodylabu jsme měli na livestreamovém talíři nedávno. Nyní přichází tato dánská značka s jejich sladkou verzí - malými křupinkami z mléčného proteinového izolátu obalenými v čokoládě. Na výběr máme mezi hořkou, mléčnou a bílou čokoládou, takže na své si přijde každý čokoholik. Čokoládu se v Bodylabu ošidit nesnažili, ve složení najdeme kakaové máslo, kakaovou hmotu a sladidlo maltitol.

Na 100 gramů vychází kolem 446 kalorií, 21 g tuků, 44 g sacharidů (z toho 6 g cukrů a 23 g polyolů ve formě maltitolu) a 26 bílkovin. A jelikož už moc dobře víme, že s Bodylabem jeden špatně nesáhne, nesměly dnes na talíři za žádnou cenu chybět.

 

 

Přidejte se k nám a hostovi Filipovi Ondráškovi již příští týden živě na našem Facebooku a vše si společně zrecenzujeme! 

 

Diskuze

Diskuze prozatím neobsahuje žádné příspěvky.