Psychická pohoda
Sekce
- Zdraví (102)
- Trénink (8)
- Výživa (6)
- Hubnutí (1)
Téma
- Psychická pohoda (105) Reset Psychická pohoda
- Běhání (31)
- Diety (71)
- Domácí cvičení (28)
- Doplňky stravy (81)
- Láska a sex (13)
- Mýty ve stravování (17)
- Posilování (31)
- Psychická pohoda (105) Reset Psychická pohoda
- Běhání (31)
- Diety (71)
- Domácí cvičení (28)
- Doplňky stravy (81)
- Láska a sex (13)
- Mýty ve stravování (17)
- Posilování (31)
- Příprava jídla (29)
- Regenerace (36)
- Spánek (44)
- Volnočasový pohyb (33)
- Zdravé stravování (121)
- Zdraví a krása (52)
- Zdravý životní styl (170)
- Žena (43)
Overthinking: 5 tipů, jak s ním konečně skoncovat
Tzv. "overthinkeři" až příliš detailně analyzují události v minulosti, a vytváří si nespočet scénářů směřujících do budoucna. Vtíravé myšlenky jsou ale často zdrojem stresu, který na lidské tělo působí jak z krátkodobého, tak i dlouhodobého hlediska. Jak tedy s nadměrným přemýšlením konečně skoncovat?
Jak funguje dopaminový detox?
Dopaminové detoxy zahrnují omezení spouštěčů produkce "levného dopaminu", například přejídání se či nadměrný čas na sociálních sítích. Jak přesně tento půst funguje a jsou jeho potenciální benefity podpořeny výzkumy? Odpovědi se dozvíte v tomto článku!
Tinnitus: co to je, příčiny a jak se jej zbavit
Zažili jste někdy všudypřítomný a nepříjemný zvuk pískání, šumění či hučení v uších? Tinnitus je poměrně rozšířený problém – proč ale vzniká, a lze se jej zbavit?
Záchvatovité přejídání: příznaky, léčba a další pomoc
Občasné přecpání je tak nějak normální, problém však nastává, pokud jídlem zaháníme negativní emoce a pak se za to nenávidíme. Jak rozpoznat záchvatovité přejídání a jak s ním bojovat?
Toxické vztahy: proč jsou nebezpečné a čeho si všímat?
Dobré vztahy s okolním světem jsou pro člověka jedním z předpokladů optimální duševní pohody – co si však počít v případě, když vám některé vztahy energii spíše berou? Jak poznat rizikové chování ve vztahu a jak jej nejlépe řešit?
Ashwagandha: co to je, účinky a dávkování
Ashwagandha je bylina používaná pro své pozitivní účinky, pohybující se od podpory duševního zdraví po energický a vitalitní boost, v tradičním lékařství východních kultur po tisíce let. Tento článek prozkoumává její benefity, stejně jako rizika a možné dávkování.
Dechová cvičení proti stresu i úzkosti
Dech je odjakživa spjatý s vaším životem – věděli jste však, že prostřednicvím dechu můžete ovlivnit některé pochody ve vašem těle i mysli? Jak na to, se dozvíte v novém článku.
L-Theanin: účinky, benefity a vhodné dávkování
L‑Theanin se přirozeně vyskytuje v listech pravého čaje. Díky svým relaxačním účinkům je čím dál tím populárnější také mezi doplňky stravy. Jaké má účinky a z jakých zdrojů je vhodné jej užívat?
Akupresurní podložka a její účinky na zdraví
Akupresurní podložky v poslední době zažívají velký boom – jsou však slibované benefity skutečně podložené studiemi? A kdo by se měl této metodě raději vyhnout?
Mozková mlha neboli brain fog: jaké jsou příčiny a existují léčebné metody?
Mozková mlha je soubor nespecifických příznaků, který negativně ovlivňuje kvalitu života jedince – jaké symptomy konkrétně zahrnuje, a kdy riziko jejího rozvoje stoupá?
7 tipů, jak si zvýšit sebevědomí
Boj se sebevědomím prožívá ve svém životě mnoho z nás. Přitom ale patří mezi důležité pocity jistoty ve vlastní schopnosti a hodnotu. Tento článek se věnuje sebevědomí jako takovému společně s tipy, jak jej jednoduše a efektivně zvýšit!
Úzkostná porucha: jak se projevuje a jak ji efektivně léčit?
Úzkost je v poslední době často skloňována mezi profesionály i širokou veřejností – je ale vždy jen na obtíž, nebo může být člověku prospěšná? A jak tedy poznat, kdy máte problém? Vše se dozvíte v článku.
Mentální trénink
Psychika hraje pro dosažení výkonů stěžejní roli, ať už hovoříme přímo o sportu a nebo o každodenním životě všech z nás. Konkrétně při sportování však tvoří důležitou pomyslnou “polovinu”, bez které nelze docílit svého maxima. Je však v aktuální době věnována dostatečná část tréninku i psychické přípravě? A jakými způsoby ji lze zdokonalovat?
Perfekcionismus: jak škodí psychice, zdraví, i fyzickému výkonu?
Leckdo by si mohl myslet, že perfekcionismus vlastně vybízí k vyšší produktivitě – opak je ale pravdou. Proč vám tato osobnostní dispozice může bránit v dosažení cíle a jak se s perfekcionismem vypořádat, se dozvíte v článku.
Meditace: jak dosáhnout pozitivních účinků, a který typ zvolit?
Přijde vám meditace jako z jiného světa? Dnešní článek vám představí studiemi potvrzené benefity této relaxační techniky a ukáže vám, že meditovat můžete třeba i na procházce.
Jak zlepšit paměť: 4 účinné tipy
Jaké jsou nejúčinnější strategie pro podporu paměti? Pomůže pestrá a vyvážená strava, odpočinek i doplňky stravy.
Co je prokrastinace a jak s ní přestat?
Prokrastinace, neboli tendence k odkládání důležitých úkolů, je skutečně metlou dnešní doby. Jaké typy prokrastinátorů existují, a co udělat pro to, abyste pracovali skutečně efektivně?
Účinky zeleného čaje: pomůže s hubnutím i učením
Zelený čaj nemusí být jen nudný sáček ze supermarketu. Vyzkoušejte kvalitní sypané zelené čaje a poznejte jeho účinky na naše tělo.
Korejský ženšen: účinky a vhodné dávkování
Korejský ženšen patří mezi nejoblíbenější rostlinné extrakty východní medicíny. Jak ovlivňuje imunitní systém, mozek a sexuální funkce?
Generační traumata: jak vás mohou ovlivnit události, které jste nezažili?
Je všeobecně známo, že prožití traumatické události může daného člověka poznamenat po psychické i fyzické stránce. Věděli jste ale, že tyto události nemusíte vždy zažít pouze na vlastní kůži? Do jisté míry vás totiž mohou ovlivnit i prožitky předchozích generací...
Porucha pozornosti: co to je a jak se s ní vypořádat?
Dnešní společnost se často shoduje v tom, že porucha pozornosti se týká pouze dětí, které z ní postupem času “vyrostou”. Je tomu ale opravdu tak? A co to porucha pozornosti přesně je a jaké jsou její symptomy? To vše se dočtete v našem článku!
Nootropika: 5 bylinek pro podporu funkce mozku
Některé rostlinné výtažky jsou pro své pozitivní účinky na mozek užívané po staletí. Vybrali jsme 5 nejúčinnějších extraktů, jejichž působení na kognitivní funkce se studují i ve vědeckých experimentech. Jaké to jsou?
Vliv alkoholu na lidské zdraví
O alkoholu se někdy říká, že v malém množství neškodí. Jsou však tato tvrzení založena na vědeckých studiích?