Crossfit, trampolíny a tajemství jejich jídelníčků. Gregorová, Minářová a Ladvenicová na tripu s Red Bullem

Lu Gregorová
Lu Gregorová 5. 10. 2018
Uložit článek
Crossfit, trampolíny a tajemství jejich jídelníčků. Gregorová, Minářová a Ladvenicová na tripu s Red Bullem

Je tady další sezóna a my jsme se vydali na další "Lu&Roadtrips". Projekt, který odstartoval minulý rok, kdy jsem do něj byla vlastně trošku hozená jako neplavec rovnou do vody. Vznikl pod hlavičkou Red Bull jako možnost ukázat lidem, které zajímá sport, co se skrývá za pojmem funkční fitness, jak vypadá česká a slovenská scéna, kdo zajímavý se na ní pohybuje a také jako možnost přinést dobré tipy a zkušenosti od těch nejlepších. Myslíte si, že cvičení a aktivní životní styl nemůžou být zábava? Vyvedeme vás z omylu a ukážeme vám, že to je zábava. Nebojíme se ničeho: extrémního běhu, síly, objevování nových míst ani holčičích výletů!

Co se v dnešním Lu&Roadtrips dočtete?

 • S kým si dnes uděláme výlet do Trnavy a koho tam potkáme.
 • Jak se stravuje Lucka Minářová a že je doslova chodící nutriční kalkulačkou.
 • Jak jsme zvládli workout z letošních crossfit games.
 • Že je potřeba se občas jen hýbat, bavit se a... prostě jen být.
 • Jak celé naše dobrodružství s přední slovenskou crossfiterkou a atletkou Luckou Minářovou vypadalo.

V prvním díle "Lu&Roadtrips" jste si mohli se mnou, s Kubou Bínou a Ondrou Fejfarem vyběhnout na Ještěd a zjistit, že to fakt není žádná sranda. Dozvědět jste se také mohli opět něco o jídle a jak se na takovou šílenost jako je výběh na Ještěd připravit.

Druhý díl naší série se nesl v duchu návštěvy Berlína s předními crossfit závodníky, jako je Ondrej Tencer a Jojo Porubský. Zacvičili jsme si v punkovém industriálním gymu Berlin Strength a soutěžili jsme o to, kdo zvládne udělat nejlepší palačinky!

A co nás čeká dnes? Girl Power! 

Další díl je tady, od posledního natáčení uběhly dva týdny. Trochu jsme si po tom cestování s klukama od sebe odpočinuli a je čas vyrazit zase na cesty. Tohle bude trošku unikátní, protože doteď jsem to vždycky byla já a samí kluci (no, vážně, všimli jste si?) a teď konečně vyrážím na pořádný “girlie trip”. To, že miluju podporovat "strong girls" se o mě ví, a když jsem přemýšlela nad dalším dílem, byla moje volba jasná. 

Nina Ladvenicová je taková malá hrdinka. Tichá holka, která si jen tak "by the way" už dvakrát střihla CrossFit Games a já se s ní vždycky chtěla osobně poznat a trošičku blíž se podívat, jak trénuje a jí (více se o Nině dozvíte třeba zde). No, a protože jsem chtěla, aby to byl pořádný výlet a další holkou, se kterou jsem vždy chtěla něco podniknout, je Lucka Minářová, tak byla volba jasná. Všechno to do sebe hezky zapadlo, protože holky už se potkaly při natáčení videa o tréninku, kde si změřily síly s crossfiťáky z MadManu. 

[Instagram]

Intuitivní stravování může být vrcholem výživářského umění

Ve chvíli, kdy jsem věděla, že Lucku budu mít pro sebe dvě hodiny v autě, mi bylo jasný, že si na ni musím přichystat pořádnou výživovou challenge. Hodně o jídle píše a podle mě i o jídle hodně ví, a tak jsem si říkala: "Ok, trošičku ji otestujeme", vytvořila jsem pořádný batůžek, ve kterém jsem nakombinovala její oblíbený dobroty z Aktinu, jako Barebells tyčky nebo TPW Protein Nutty, společně s naprosto náhodnými věcmi, který si prostě dáte na benzínce, když se nedá nic dělat. Musím říct, že Lucka se toho nezalekla. Taky bych takhle moc chtěla mít kalorie v merku. 

Crossfit, trampolíny a tajemství jejich jídelníčků. Gregorová, Minářová a Ladvenicová na tripu s Red Bullem

Vede k němu však dlouhá a postupná cesta sebepoznávání a vzdělávání

Hodně jsme se totiž bavily o intuitivním stravování. Je to totiž něco, co jsem sama pro sebe zjistila jako nejideálnější cestu. Jenže moc dobře vím, jak dlouhá a postupná trasa vedla k tomuto bodu: vážení jídla, počítání maker, všemožné diety, hlídání pravidelnosti a další. S Luckou jsme se shodly právě na tom, že tahle cesta není pro každého a každou, a že člověk musí strávit relativně hodně času hledáním své cesty, posloucháním vlastního těla a nacházením toho, co vážně funguje nejlépe. 

Možná v tom pro sebe taky najdete nějakou inspiraci. Kluci se celkem bavili tím, že veškeré naše hovory jsou vlastně o jídle, kilech na ose, trénování a ideálním životním stylu. Ale stejně jsme je pak zabavili vším tím jídlem, které zbylo v batůžku na odhadování kalorií. I když si myslím, že ten perníček mám pořád ještě doma ve skříni.

V trnavském crossfitovém paláci si pro nás Nina připravila workout 

Lukyn nás vzal okružní cestou po Slovenských silničkách a zavezl nás… No, někam do Trnavy, kde jsme naivně začali hledat Different Athletics. Místo, kde trénuje Nina a kde se odehrává celá její příprava. Po pár telefonátech jsme na místě a můžeme se na to vrhnout. Vedle Niny na místě potkáváme i trenéra Rada, je ještě ukecanější než já, takže je skoro nemožné se utrhnout k samotnému natáčení. 

Ale tenhle rok jsme zkušenější a vždycky si na začátku natáčecího dne určíme, kdo z našeho týmu bude "prudič", to znamená člověk, který bude hlídat časové schéma natáčení. Takže Lukyn klepe na hodinky a my tedy místo povídání jdeme na to. 

Ninka si na nás připravuje první workout z letošních games. 5-4-3-2 Clean a mezitím 50 dvojskoků přes švihadlo. Když slyším, že finální váha je daleko přes to, co jsem kdy po operaci měla na ose, trochu se orosím. Jenže upřímně, co by to bylo za natáčení, kdybych nemohla dělat žádné cviky, a tak si říkám, že co mě nezabije, to mě posílí, no ne? A nakonec to docela jde, takže moje nové pooperační PR je tady.

Přiznám vám, že ten jeden workout je to jediné, co jdeme. Pak už se těšíme na jídlo, já si jako obvykle po tréninku dávám svůj oblíbený Sun Warrior, Nina chroupe protein bar a Lucka? Ta se radši jen polévá vodou.

Crossfit, trampolíny a tajemství jejich jídelníčků. Gregorová, Minářová a Ladvenicová na tripu s Red Bullem

Salta, přemety a skoky mohou být i fajn aktivním odpočinkem

Když jsem plánovala tohle natáčení, byl můj hlavní cíl holky trochu vytáhnout pryč z toho, co běžně dělají. Z toho, co o nich běžně víte. A tak jsem se rozhodla, že nejlepší věc bude je prostě vytáhnout do Jump Areny, inspirovalo mne k tomu to, že Lucka dělala aerobik a Nina gymnastiku. A docela dost to vyšlo, protože jakmile jsme se vrhly na první trampolínu, děly se šílené věci. Salta, přemety, skoky a já jsem nestačila žasnout. 

[Instagram]

Nejvtipnější částí bylo, když jsme se snažily naučit velmi jednoduchou sestavu. Na to, že v CF se dost často cvičí synchronizovaně, tak tohle vážně nešlo. A raději jsme to do videa ani nezařadily. Vypadnout takhle z gymu může být super formou aktivního odpočinku a myslím, že každý to potřebuje. Že i když děláte jen jeden sport, je potřeba občas dělat něco úplně jiného a jen se hýbat a bavit se. Zrovna skákání je třeba pořádné kardio, ale na druhou stranu se budete bavit jako malé děti. 

Tři blondýnky v Jump Aréně? O zábavu je postaráno!

Myslím, že jsme tam byly trošičku jako úkaz, kdy tři blondýnky naprosto zběsile lítají po celé aréně a chtějí si zkoušet prostě naprosto vše, co jde. Po naší skákací hodince už nás čeká jediné, a to najíst se a rozloučit se. 

Měli byste vědět, že Nina je největší konzumentka proteinových tyčinek, co znám, Lukyn zase snědl všechny Groksi a Martin je blázen do R3ptile másel a nejraději by si domů pořídil 10 kousků od každého. Tak, a to je naše holčičí dobrodružství, plné pozitivní energie, skákání, cvičení a smíchu.

[Instagram]

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
2 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________