Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 46/2016

Do you even Youtube - 46/2016

Do you even Youtube nesmí chybět žádní pondělí. Nejinak tomu bude i dnes. Již 151. pokračování tohoto nejdelšího seriálu na našich stránkách je zde. No a co v něm najdete. Nesmí chybět Eddy Ung nebo Calum von Moger. Co se událo ve světě fitness v posledním týdnu? 

Do you even Youtube - 46/2016

Do you even Youtube 151 je tady, což znamená, že je tento online týdeník blíže číslu 200, než 100, za což vám všem patří velký dík. Dnešní díl začneme borcem z druhé půlky světa. Naturálního Mr. Olympia Eddyho Unga z Austrálie sleduje hodně lidí i u nás a na Slovensku. Na instagram story jsem si všiml toho, že ho sleduje například slovenský kulturista s klasickými tvary Rado Filip, se kterým bych rád ještě letos udělal pro Aktin rozhovor. Čekám ještě na jedno jeho soutěžní představení a pak bude mít snad rozhovor zelenou. Eddy mi Rada hodně připomíná. Oba mají moc líbivé svaly, které se mě osobně v kulturistice líbí. Eddyho videa jsou povětšinou formou youtube videologů, ve kterých nás Eddy vezme do svého života plného jídla, tréninků v posilovně, jídla, nových zážitků a jídla. V tomto vlogu čekalo na Eddyho například nasazování nové SPZky na jeho nový Mercedes. Ve videu uvidíte také Eddyho slavnou a krásnou ženu @badasscassfit_. A co se bude cvičit? Ramena. Proužky se budou pod světly v posilovně drásat ven! Eddy totiž natáčet umí a vždy si stoupne pod to nejlepší světlo a záběry jsou v těch nejlepších úhlech. Spolu s Christianem Guzmanem to je fitnessák, jehož tréninkové záběry bývají nejkvalitnější.

Po Eddy Ungovi uvidíte v dalším videu toho kluka, o kterém jsem mluvil ve spojitosti s kvalitou tréninkových záběrů. A vlastně celkově i kvalitou videí, kterou mívají Christianova videa sakra vysokou. V jeho posledním videu, jehož cílem je představit nám nové autíčko v Christianově garáži, uvidíte samozřejmě i něco z posilovny. Hlavním bodem jsou asi bradavky, které vykukují do světa vedle tílka. Achjo, borci, když už chcete cvičit v tílku, tak si aspoň kupte něco, z čehož vám ty bradavky ven nepolezou. Co bude dál? Kulky vypadávající z mini kraťásků? Takového dne se vážně dočkat nechci. Co se mi ale líbí je to, že Christian si plně užívá svou roli úspěšného fitnessáka. To znamená, že si na šílené peníze, které má z Alphalete, kupuje to, co se mu líbí. Novinkou je však to, že už i jeho zaměstnanci vydělávají takové peníze, že si mohou dovolit koupit například nové 2016 Porsche Cayman GT4. A to je sen!  Nás samozřejmě čeká testovací jízda, kterou si snad všichni, v rámci možností, užijete. V dalších záběrech nás například čekají záběry z zákulisí společnosti Alphalete nebo trénink stehen, ve kterém samozřejmě u Christiana nechybí dřepy, ve kterých se již dostal přes 200kg. Ve videu jede pracovní série se 160 kg.

V minulém týdnu, přesněji v pátek, se na youtube objevilo nové video Caluma von Mogera, které ho zachycovalo den před jeho soutěžním debutem v IFBB, respektive v americké NPC, což je jakousi amatérskou americkou verzí federace IFBB. Calum si pro svůj soutěžní NPC debut vybral soutěž 2016 NPC Iron Games, kde se představil v kategorii physique. Classic physique. Pro Caluma je tento významný krok jasným potvrzením toho, že to myslí se soutěžením vážně a chce uspět v té největší federaci na světě, kterou IFBB bez pochyby je. Soutěž vyhrál. Vypadal parádně! Vypadal jako profík a podle mého názoru vypadal také líp, než Sadik Hadzovic na letošní Olympii. Jak to bude mít s profi kartou není jasné. Calum je stále Australan, takže v NPC profi kartu, nejspíše, získat nemůže. Bude se tedy muset zúčastnit nějaké soutěže typu Arnold Classic amateur, nebo MS, nebo možná zahraje roli politika a svaz mu profi kartu udělí na základě výsledků na amerických soutěžích. Uvidíme. Tohle video mě baví kvůli tomu, jak se vyvíjí charakter Caluma von Mogera. Syn Arnolda je v každém videu vtipnější a vtipnější a díky tomu se postupně stává jedním z mých nejoblíbenějších youtuberů. Rozhodně je to můj nejoblíbenější youtuber trénující v Gold's gym Venice.

Vtipného Caluma vystřídá vtipné video od jednoho z nejsilnějších mužů na světě. Pete Rubish je jedním z mých oblíbených trojbojařů, který má za sebou výkony jako 350kg+ ve dřepu a aktuálně se snaží o 1000 liber v mrtvém tahu, což je něco přes 450kg. V rámci odpočinkové fáze po soutěži si pro video Pete zatrénoval se svou bikini kamarádkou. Odjeli trénink spodní poloviny těla zaměřený na hýžďové svaly a Pete o tomto tréninku řekl, že to byl jeden z nejtěžších tréninků, jaký kdy absolvoval. Pokud si pamatuji dobře, tak se jelo celkem 16 pracovních sérií o 20 opakováních a poslední cvik, legpress, byl ve 4 sériích po 45 opakováních. Trénink pak Pete začal jako klasicky svými mrtvými tahy, které jel těžce. Nejlepším bodem videa byly dost možná výpady. Ty si Pete rozhodně neužíval. Trpěl u nich asi o dost víc, než by si před tréninkem pomyslel. Hodně originální video. 20ky u cviků na nohy, které nemáte zažité, bývají větší peklo, než 4 série dřepů po 20 opakováních se 180kg, které už 20 let jezdívá americký profík Stan Efferding.

A další výzva v podobně přejídání se jeden den formou snězení 10 tisíc kcal. Tentokrát ve videu od amerického estetického 75kg kulturisty Jeffa Nipparda, který sní většinu kalorií formou sladkostí a "špatných jídel". Jeff video pojme i trošku vědecký a pokusí se nám vysvětlit i nějaká ta negativa, která může mít 10 tisíc kcal za den pro někoho, kdo mívá normální denní energetický příjem někde okolo 3000 kcal. Ve videu samozřejmě nebudete ochuzeni o záběry formy před a po samotné výzvě. I informace i energetickém přijmu bude podána v pěkné tabulce, což se mě osobně moc líbilo. Je to zajímavý přehled. Právě vědecký pohled, který ve videu Jeff prezentuje, dělá z tohoto videa mé vůbec nejoblíbenější 10k kcal challenge video, jaké jsem kdy viděl. Pokud vás tedy zajímá spíše to chytré povídání, než jídla samotná, která ale také Jeff ukazuje, tak si video užijete tak moc, jako já. Za mě obrovský palec nahoru!

zdroj: youtube.com
  •