Exkluzivní souboj crossfiterů! Nina Ladvenicová a Lucie Minářová vs. MadMan team

Aktin Redakce
Aktin Redakce 30. 5. 2018
3 min. 3 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Exkluzivní souboj crossfiterů! Nina Ladvenicová a Lucie Minářová vs. MadMan team

Dospívání bývá bouřlivým obdobím, ve kterém se často láme chleba a nejeden velkolepý sportovní talent byl zmařen kvůli upřednostňování zábavy v tomto vývojově kritickém stádiu lidského života. Vzpomenete si, co jste dělali v 15 letech? Někdo může trávit například hodiny před obrazovkou zrovna populární „onlajnovky“ a další třeba vybojuje úžasné 6. místo na proslulých zámořských CrossFit Games v kategorii teens jako Nina Ladvenicová. Jak si vedla ve společném workoutu s Luckou Minářovou proti mužským protivníkům z brněnského CrossFit MadMan? Michal "Mergi" Merganič a Dominik Strákoš holky v žádném případě nešetřili!


První česko‑slovenská atletka na proslulých CrossFit Games!

Nina Ladvenicová je mladá slovenská atletka, která se minulý rok jako první crossfiterka z Češka nebo Slovenka kvalifikovala na proslulé Crossfit Games a umístila se na skvělém 6. místě v kategori teens (14–15) téměř mezi samými 15letými děvčaty, zatímco Nině bylo v té době 14 let. Na celosvětové CrossFit Games je zapotřebí se probojovat a projít si několika kvalifikačními koly, což Nina zvládla na výbornou! V Aktinu jsme upřímně rádi, že můžeme podpořit takto mladou, nadanou a cílevědomou sportovkyni. Také máme obrovskou radost z toho, že se Nině povedlo dostat na Crossfit Games i v letošním roce – v kvalifikaci se umístila v top 10! A aby toho nebylo málo, tak v uplynulém víkendu se jí podařilo vyhrát Mistrovství Slovenska ve vzpírání juniorů ve své váhové kategorii.

Titul mistryně Slovenska, co dál?

Už od čtyř let se Nina věnovala sportovní gymnastice a ve dvanácti se stala mistryní Slovenska! Následně Ninu vzala maminka na crossfit a po dvou letech strávených u tohoto sportu to Nina dotáhla na již zmíněné Crossfit Games! Není divu, že ji crossfit, jak sama říká, naprosto pohltil, protože být v něčem nejlepší vždy vyžaduje tvrdou práci, tvrdou práci a tvrdou práci. 

„Ako 13ročná som súťažila v jednej kategórii s 18ročnými dievčatami. Po ťažkých súťažných workoutoch sa mi podarilo vyhrať!“ říká pro slovenský web Figurekeeper Nina.

Ve světě crossfitu zná Ninu naprosto každý a Lucka Minářová není výjimkou: „Obdivuji její píli, to, že v jejím věku mají děcka priority úplně jinde a že ona si jde za svým. Upřímně na mne Nina působila mnohem dospěleji. Je vidět, že sportovní disciplína člověka donutí vyspět, což dokládá i Ninino myšlení.“

„Dobré výkony bez pozitívneho zmýšľania nedosiahnete. Dokonca sa bez neho ani nedokopete na tréning.“ – Nina Ladvenicová
Bližší seznámení s Ninou a pořádnou dávku motivace ti přinese rozhovor Lucky Minářové s Ninou ve druhé části videa!

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
3 Líbí se mi Uložit článek