Extrémní běhy, činky a cestování! Red Bull roadtrips s Lu Gregorovou startují výběhem na Ještěd

Lu Gregorová
Lu Gregorová 13. 9. 2018
Uložit článek
Extrémní běhy, činky a cestování! Red Bull roadtrips s Lu Gregorovou startují výběhem na Ještěd

Je tady další sezóna a my jsme se vydali na další "Lu&Roadtrips". Projekt, který odstartoval minulý rok, kdy jsem do něj byla vlastně trošku hozená jako neplavec rovnou do vody. Vznikl pod hlavičkou Red Bull jako možnost ukázat lidem, které zajímá sport, co se skrývá za pojmem funkční fitness, jak vypadá česká a slovenská scéna, kdo zajímavý se na ní pohybuje a také jako možnost přinést dobré tipy a zkušenosti od těch nejlepších. Myslíte si, že cvičení a aktivní životní styl nemůžou být zábava? Vyvedeme vás z omylu a ukážeme vám, že to je zábava. Nebojíme se ničeho: extrémního běhu, síly, objevování nových míst ani holčičích výletů!

Co se v dnešním Lu&Roadtrips dočtete?

 • Že vám chceme ukázat, jak to na těch cestách a výzvách chodí s výživou.
 • Jak jsme si s Jacobem Bínou vymysleli výběh na Ještěd a kdo se k nám ještě přidal.
 • Avokádo, fíky, semínka, ořechy a co dalšího jsme si na výběh připravili za jídlo. 
 • Jak vypadal očistec v podobě výběhu na Ještěd a kde jsem nechala plíce.

Další sezóna Lu&Roadtrips právě začíná!

Slovo dalo slovo a my se rozhodli poučit se z toho, co se nám povedlo a nepovedlo a vydat se do další sezóny. Tentokrát i s podporou Aktinu - možná si všimli, že kluci minulý rok moc nejedli (a já vlastně taky ne), možná prostě jen chtěli být hodní a ukázat nám, že nemusíme na cestách hladovět a že nám budou krýt záda. Dalším důvodem také bylo, že jsme vám chtěli ukázat, jak se vážně stravujeme. Nejen nějaké zábavné věcí, na které se právě hodí dělat reklamu, ale odkrýt trochu reálný obrázek toho, jak to na těch cestách vypadá. No a ten reálný obrázek, takové malé "perličky ze zákulisí", si ukážeme právě tady, t těchto zápiscích z natáčení, které jinde nenajdete! Jste připraveni?

Když si tak trochu naběhnete... tak vyběhnete třeba Ještěd

A to platí doslova. S Jacobem Bínou jsme dobří kamarádi a vím, jaký je blázen. A tak když jsme seděli na obědě v Modrém zubu a plánovali jsme, co podnikneme, bylo jasný, že to nebude nic s prstem v nose. Kubu můžete znát z online show ZPÁTKY NA VRCHOL, která ho celkem proslavila jako trenéra, nebo jako jednoho z frontmanů kapely SKYLINE. Vedle toho všeho je to především neutuchající zdroj energie. Nonstop. Netuším kde ji bere. I když kouzlo je prý v silných vývarech, jednoduché stravě a bulletproof coffee. Jako první padlo si společně vyběhnout Ještěd. No, dobře pojďme na to. Jenže u toho nesmí chybět někdo, kdo je naprostý profesionál a nebude to jen o tom, že já budu vlát v pozadí za Kubou. A tak přichází na scénu vítěz v závodu extrémních štafet Red Bull Dolomitenman, Ondřej Fejfar.

Pokud nejste nadšení běžci-vrchaři, asi vám to jméno nic neřekne. Ale mělo by. Tenhle kluk je totiž aktuálně náš nejlepší běžec do vrchu a v kopcích se pohybuje doslova jako laňka. No, dobrá tedy. Plán je jasný, obsazení taky a mně začíná docházet, že to možná byl celkem dost ambiciózní nápad.

Extrémní běhy, činky a cestování! Red Bull roadtrips s Lu Gregorovou startují výběhem na Ještěd

Jak jsme vyřešili výživu aneb Co jsou to energetické kuličky?

Zabalit si na běh není moje silná stránka, a tak do batohu házím Clif Bar, Jerky z mladého kokosu a pro jistotu ještě RX Bar, no prostě jako když se jede na závody. Když dorazím ke Kubovi do Transformárny, je jasné, že mi to neprojde. Kuba je totiž ready mi ukázat, že na to jde úplně jinak a vytahuje ingredience na své legendární "energy balls".

Avokádo, oříšky a semínka, fíky, kakao a pohankové lupínky na obalení. Proč? Vysvětluje mi, že při delších bězích (což nás tedy nečeká, ale obrazně, chápete), potřebuji získat energii především z kvalitního tuku v kombinaci se sacharidy. Takže lepší než proteinové tyčinky jsou spíše RAW tyčinky a RAW kuličky, které vám dodají energii na delší čas. Pokud bychom zabrousili trochu hlouběji do tajů výživy v rámci delších a náročných běhů, tak skvělou inspirací je v tomhle z mého pohledu Scott Jurek, který je jeden z nejlepších ultratrailových běžců. Napsal knížku Jez a běhej, ve které je popsaný jeho život s tréninky, jídlem a každým malým detailem. 

Inspirovat se můžete také článkem na Aktin magazínu s názvem Jak správně doplňovat energii během vytrvalostního tréninku?

Extrémní běhy, činky a cestování! Red Bull roadtrips s Lu Gregorovou startují výběhem na Ještěd

Jak jsem málem umřela při zdolávání libereckého "kopečku"

Kuličky jsou ready, batohy zabaleny a my se vážně vydáváme vstříc Ještědu. Zatím si moc neuvědomuji, do čeho vlastně jdu. Mám tohle místo ráda, ale ono být turistka je trochu jiný zážitek. Když přijíždíme a Ondra nám ukazuje trasu je mi jasný, že to nebude jen tak. Ptám se na Ondrovu výživu a v podstatě potvrzuje to co říká Kuba, tuk a rychlé sacharidy, nějaký sladší drink a jde se na to. 

Prozradím vám tady, proč jsme zvolili zrovna Ještěd: odehrává se tady totiž MČR ve Skyrunningu, což je právě běh v kopcích a Ondra ho tady taky poslední dva roky s přehledem vyhrál. Okruh, který se běhá, má 24 km a nepřekvapí vás, že vede přes kamenná pole a ta nejstrmější místa, která tady najdete. Nejprudší sklon má 52 % a věřte tomu, že to už se pěkně plazíte. Ondra nám vybral sice jen 2,4 km, ale za to tu největší chuťovku a v podstatě jenom drápání se. No jasně, proč si to neužít pořádně, že?

Plíce neexistují a moje stehna, co dřepnou skvělé váhy, jsou teď spíš přítěží 

Je čas vyběhnout, kluky neopouští humor, náš fotograf Lukyn a kameraman Martin vypadají, jako kdyby si ten běh už dali. Nás čeká už jen vyrazit! Měli byste vidět ten start, Ondrovy záda vidím asi tak prvních 5 vteřin, běží jako nic, a navíc tak 3x rychleji než já. V prvním kamenném poli ho vidím jen matně, jak si velmi zlehka šplhá po kamenech, Kuba se nechce nechat zahanbit a já? Snažím se z mysli vytáhnout všechno co mě baví na lezení po horách. Kluci mi mizí z dohledu velmi rychle, takže teď už to bude jen já versus Ještěd. Vůbec nevím, proč jsem si tohle vymyslela. Proč jsem si vymyslela díl, ve kterém se totálně ztrapním, a ještě pravděpodobně skoro umřu?

Sbíhání lesem je fajn, jenže pak přichází asi kilometr stoupání, jsem docela známá tím, že mě moc nebaví běhat, ale zase mě baví chodit po horách. Ale to mi tady moc nepomáhá. Kluci jsou dávno v cíli. Ondra někde lehce přes 15 minut, Kuba dobíhal o skoro 7 minut později a já? Se smrtí v očích se plazím skoro o čtvrt hodinu později za Ondrou, a to tak, že vážně nemůžu. Plíce neexistují, moje stehna, co dřepnou skvělé váhy, jsou teď spíš přítěž a fandící kluci mi chtě-nechtě otevírají kudlu v kapse. Nemůžu někde bez povšimnutí prostě trpět, ale hlavně už především nemuset pokračovat? 

Silou vůle cíle dosáhnu, ale řeknu vám, že se mi to vůbec nelíbilo. Nelíbilo se mi to ještě asi ani hodinu po tom. Obzvlášť, když mne po doběhu ještě Lukyn nutil pořád vybíhat jeden kámen a fotit boty. A řeknu vám, že se mi to nelíbilo především den po Ještědu, kdy jsem prostě úplně regulérně odpadla. Možná tím výkonem, možná i tím, že bylo přes 30 stupňů, a to vám taky nepřidá.

No, ta natáčení nejsou vždycky úplná procházka růžovou zahradou, ale vy se na to všechno můžete podívat ve videu na redbull.com: Vyběhni na vrchol Ještědu s Lu Gregorovou a Jakubem Bínou!

V příštím díle se vydáme s Jojem Porubským a Ondrejem Tencerem do Berlína, což bude taky jízda, a já jen budu doufat, že se mimo svou komfortní zónu dostanu o trošku méně.

Extrémní běhy, činky a cestování! Red Bull roadtrips s Lu Gregorovou startují výběhem na Ještěd

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________