Fitness Authority Beta Alanine

Fitness Authority Beta Alanine - uživatelské recenze a hodnocení

Beta Alanin

FA Beta Alanin - předtréninkový přípravek s obsahem beta-alaninu, L-histidinu a vitamínu B6

FA Beta-alanin je složkou dipeptidu karnosinu (β-alanyl-L-histidin), přirozeně se vyskytující v kosterním svalstvu, zejména rychle kontraktujících svalových vláknech (vlákna typu II). V přirozených podmínkách je karnosin zodpovědný za regulaci pH a tvorbu kyseliny mléčné během fyzické námahy, čímž brání předčasné svalové únavě a prodlužuje tak trénink. Množství vyprodukovaného karnosinu je přímo závislé na odpovídajícím množství dostupného beta-alaninu, proto je žádoucí jeho suplementace.

Výzkumy prokázaly, že beta-alanin nejen brání proti únavě, ale také zvyšuje sílu a pevnost svalstva. L-histidin patří do skupiny neesenciálních aminokyselin – tělo jej není schopno syntetizovat samo a proto musí být přijímán ve stravě. Podílí se na syntéze proteinů a spolu s beta-alaninem je prekurzorem karnosinu, čímž také přispívá ke zkvalitnění práce svalstva. Vitamin B6 je vitamín zvláště důležitý pro fyzicky aktivní osoby. Má významnou roli v těchto procesech: pomáhá udržovat energeticky vyvážený metabolismus, pomáhá při správném fungování nervového systému, pomáhá udržovat správný metabolismus bílkovin a glykogenu, napomáhá pravidelné tvorbě červených krvinek a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.

FA Beta Alanin v bodech:

  • proti únavě a vyčerpání
  • zvyšuje sílu a pevnost svalstva
  • neesenciální aminokyselina l-histidin
  • spolu s beta-alaninem se podílí na syntéze protienů
  • vitamin B6 pro vyvážený metabolismus
Hodnocení celkem
3.4 / 5
4 hodnocení
Doporučuje
75 %
3 z 4 uživatelů
Roman Slejška   Ověřený nákup
před 2 lety Publikováno dne 3. 12. 2016
Hodnocení celkem:

BA

Po delším užívání způsobuje nevolnost

Jan Bartošek
před 4 lety Publikováno dne 1. 4. 2015
Hodnocení celkem:

Dobra cena, nemam zadny problem jako p.Řičař. Kdyztak se mi ozvete na bartosekjan@seznam.cz, vezmu ho od Vas.

Michal Řičař
před 4 lety Publikováno dne 31. 3. 2015
Hodnocení celkem:

Sice jsem produkt ohodnotil 10/10, ovšem to bylo z počátku užívání...již třetí den jsem začal mít závrať, pocit mdloby...dejte si pozor a nepřekračujte z počátku dávku 1g/dne a max bych to viděl na 3g/den, ideálně rozdělené do několika, neboť při větší jednorázové dávce opravdu štípe tělo... Za mě půjde asi Beta Alanin do toalety...přijde mi to příliš nebezpečná hračka...kdybych měl v tomto stavu řídit, tak jsem jak odjištěný granát..!!

Michal Řičař
před 4 lety Publikováno dne 28. 3. 2015
Hodnocení celkem:

opravdu silny a funkcni produkt! Omylem jsem si dal 6g naraz -myslel jsem, ze odmerka ma jinou gramaz - a dve hodiny stipani a pocit jak na kofeinu.. :-D cili berte obezretne -idealne vicekrat denne á 1g..