Gregorová, Tencer a Porubský předvádí, jak cvičí a jí crossfitová špička v Berlíně

Lu Gregorová
Lu Gregorová 27. 9. 2018
Uložit článek
Gregorová, Tencer a Porubský předvádí, jak cvičí a jí crossfitová špička v Berlíně

Je tady další sezóna a my jsme se vydali na další "Lu & Roadtrips". Projekt, který odstartoval minulý rok, kdy jsem do něj byla vlastně trošku hozená jako neplavec rovnou do vody. Vznikl pod hlavičkou Red Bullu jako možnost ukázat lidem, které zajímá sport, co se skrývá za pojmem funkční fitness, jak vypadá česká a slovenská scéna, kdo zajímavý se na ní pohybuje a také jako možnost přinést dobré tipy a zkušenosti od těch nejlepších. Myslíte si, že cvičení a aktivní životní styl nemůžou být zábava? Vyvedeme vás z omylu a ukážeme vám, že to je zábava. Nebojíme se ničeho: extrémního běhu, síly, objevování nových míst ani holčičích výletů!

Co se v dnešním Lu&Roadtrips dočtete?

 • S kým a proč jedeme na roadtrip do Berlína
 • Jaké vymazlené svačinky si rozhodně nesmíte zapomenout na cestu autem, abyste se vyhnuli benzínkovým dobrotám
 • Jak si jednoduše sestavit venkovní workout třeba na benzínce
 • Kde se dá v Berlíně skvěle najíst a že v jedné punkové berlínské čtvrti leží unikátní gym, kde si musíme zacvičit
 • Kdo vyhrál soutěž v přípravě palačinek a jaká směs je na přípravu ta nejlepší

V prvním díle "Lu&Roadtrips" jste si mohli se mnou, s Kubou Bínou a Ondrou Fejfarem vyběhnout na Ještěd a zjistit, že to fakt není žádná sranda. Dozvědět jste se také mohli opět něco o jídle a jak se na takovou šílenost jako je výběh na Ještěd připravit. Dnes nás čekají další workouty, výzvy a samozřejmě dobré jídlo. A kam, že to tentokrát jedeme? Nach Berlin!

Se špičkou slovenské crosffit scény bereme Berlín útokem

Berlín je místo, které mám vážně hodně ráda a můj sen byl vyrazit na  Berlin Throwdown a vzít to jako velký sportovní trip, kam by se kvalifikovali všichni koho mám ráda. Jenže vy občas něco plánujete a život to chce úplně jinak. A tak místo úspěšného sportovního roku a závodů mě čeká leda tak rekonvalescence. Jenže dobří kamarádi jsou od toho, že vás nenechají se litovat a jednají. A tak mě Ondra Tencer a Jojo Porubský vzali natáčet další díl “Roadtrips” kam jinam než do Berlína. 

Tihle dva kluci nejsou jen tak někdo. Ondrej Tencer i přes svojí skromnost drží pozici jednoho z nejlepších slovenských crossfiterů a dva roky po sobě mu regionálky utekly doslova o prsa. Jojo Porubský je zase legenda, také velmi dobrý crossfitter jehož jméno v Evropě nazapadá, ale v dnešní době především majitel značky Momentum, pod kterou spadá oblečení, tréninkové plány a gym. 

[Instagram]

Po čem se i na kratší čtyřhodinové cestě autem doslova slehne zem?

A tak se stalo, v tomhle složení se scházíme jednoho sobotního rána v Praze a plán zní jasně, užít si víkend v Berlíně a ukázat vám ho tak, jak baví nás. Kluci se hnedka vrhají po jídle. Snažím se je oproti minulému roku trochu rozmazlovat a je jasný, že na 4-hodinovou cestu musí být pořádné “snacks”. V naší partě to vyhrává následující "svatá" trojice.

 1. GROKSI, těch se ujímá především náš fotograf Lukyn a mizí tak, že vlastně ani nevíme, že jsme je se sebou měli.
 2. RXBARS, na benzínce si všímám, že Ondrej má nějaké nacpané kapsy a on tam má od každé příchutě jednu! :D
 3. TREC NUTRITION PEANUTS PROTEIN BITS, tohle je moje závislost, pamatujete si takové ty cereální polštářky, které už vám vaše svědomí nedovolí jíst? Tak tady jsou ve své lepší, proteinové, verzi.

Na cestu je lepší se připravit než skončit s pusou od čokolády a prázdným obalem od bagety v ruce 

Pamatuju si jak jsem kdysi ještě mívala pocit, že delší cesta autem je taková legitimní vstupenka do světa všech benzínkových dobrot, čokoládiček a chipsů. Naštěstí jsem se už naučila balit si dobré snacks, které tuhle touhu překonají. Takže jediné co bere naše crew na benzínkách útokem je káva.

Jak si protáhnout tělo třeba na parkovišti u benzinky?

Je super vyrazit v partě ve které se dobře známe a já vím, že kluky přemluvím na cokoliv. První sranda samozřejmě začíná během první zastávky, kde se hecujeme k nějakému společnému cvičení. Měli byste totiž vědět jednu věc: hodně atletů je ve volném čase vlastně docela líných a vy jim to nemůžete mít za zlé. Ještě když se dozvídáme, že Jojo spal asi tak 3 hodiny kvůli cestě na sraz a já ho hecuju chodit na parkovišti po rukou. Zase ale na druhou stranu ten pohyb máme rádi a tak stejně ta chuť hýbat se vždycky zvítězí. My se pouštíme do vymýšlení benzinkových workouts, kombinujeme štafety, běhy, chození, protahovačky a energie jde nahoru. Kluci z týmu nestačí koukat a dávají si u toho proteinové chipsy jak v kině. Jenže já je varovala, že jsme trochu utržení ze řetězu. 

[Instagram]

Po Berlíně se motáme na kolách jako Šest medvědů s cibulkou a hledáme něco na zub

To se samozřejmě projevuje i v Berlíně, kde hned po příjezdu vyrážíme do ulic. Bereme kola, na kterých kluci vypadají jako 6 medvědů s cibulkou a vyrážíme objevovat a jak jinak než: jíst. Našim cílem není jiné místo než Dolores Berlin, které je podle mého (a taky podle místních legend) asi nejlepší tex-mex jídlo (jídlo vycházející z americké a mexické kuchyně - oblast na jihozápadě USA, kolem Texasu), které si můžete dát mimo Kalifornii. Co byste měli vědět je, že tady berou jenom cash a taky byste měli vědět, že (ačkoliv to bylo vystřiženo z videa) Jojo je pěkný pohádkář a daří se mu mne napálit na to, že existuje speciální mexický druh zelené rýže a jak strašně dobré je, že ho v Dolores používají. 

Proč zrovna mexické jídlo? Myslím, že to je jedna ze skvělých kombinací, pokud máte rádi na svém talíři všechny živiny. Rýže, maso, zelenina, luštěniny. Pokud půjdete po burrito bowl a ne klasickém burritu, máte kvalitní jídlo raz dva. První den tímto končí, večerní boj o zbylé GROKSI začíná :)

Překvapivý výherce titulu krále palačinek a druhá rodina v Berlin Strength

Tenhle díl je vážně víc o jídle než kterýkoliv jiný, z nějakého důvodu si totiž myslím, že Jojo velmi rád dělá palačinky (ach, ty instagramy) a tak se s klukama domlouváme na malé palačinkové soutěži. Nečekala bych jak seriózně to vezmou, dělíme si podle sympatií palačinkové směsi, nakupují se suroviny na vlastní “signiture dish”. Jojo klasicky sahá po Nutrend, který je jeho domácí značkou. Ondrej bere Flapjacked směs a já si vybírám BodyLab. 

Gregorová, Tencer a Porubský předvádí, jak cvičí a jí crossfitová špička v Berlíně

Z jaké směsi dokáže naprosto každý připravit dokonalé palačinky?

Naprosto jednoznačně jsou nejdokonalejší palačinky ze směsi Flapjacked, buď je to fakt skvělý výrobek anebo je Ondrej skrytý talent. Protože vážně vypadají jako z magazínu, já se raději prezentuji trhancem (což je vlastně skvělá varianta toho, kdy fakt pokazíte palačinku). Nevím čím to je, ale palačinky mi nikdy moc nešly (pozn. ta směs flapjacked, ale vážně funguje a hezký palačinky jsem s ní zvládla i já). Dílo je dokonáno a já se stávám závislá na BodyLab Zero Toping Slaný Karamel. Vážně, děkuji :). 

Gregorová, Tencer a Porubský předvádí, jak cvičí a jí crossfitová špička v Berlíně

Úžasný Berlin Stregth v industriálu dává tušit, že to bude makačka

Soutěž je nelítostná a my nakonec nejsme skoro schopni ani všechny naše výtvory sníst a to nás ještě čeká workout v Berlin Strength. Pokud byste chtěli vyrazit do Berlin Strength, tak si to rozhodně naplánujte co nejdříve, protože po lukrativních pozemcích je "hlad" a tak industriální prostory, které se v mnohém podobají londýnské čtvrti Camden, skupují developeři k výstavbě moderních prostor. Workout v Berlin Strength je takovým zlatým hřebem našeho výletu a pokud vás zajímá jak náš trénink vypadal a kdo vyhrál palačinkovou soutež, tak už laďte Roadtrips!

[Instagram]

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________