Čistíme sklady! Slevy až 50 % – TPW, Bodylab, Biotech, Go Nutrition, Nebbia, ...

Zavřít upozornění

Health Link Bio Extra panenský kokosový olej

Health Link Bio Extra panenský kokosový olej - diskuze k produktu

Kokosový olej

Health Link Bio Extra panenský kokosový olej - olej lisovaný za studena z ekologického zemědělství

Extra panenský kokosový olej je lisován za studena z dužniny zralých kokosů, pěstovaných v ekologickém zemědělství. Celý proces výroby trvá jen několik málo hodin, aby si olej zachoval svoji výbornou kvalitu. Nejsou do něj přidávány žádné konzervační látky ani barviva.

Kokosový olej chrání imunitní systém a je velmi ceněn pro svůj obsah kyseliny laurové, kaprylové, kaprinové nebo myristové. Kyselina laurová je v těle přeměněna na monoglycerid monolaurin, který má schopnost rozkládat buněčnou stěnu bakterií i virů, zároveň reguluje střevní mikroflóru. Vzhledem k protiplísňovým, antivirovým a antibakteriálním schopnostem je účinný proti infekcím nebo kvasinkám.

Kokosový olej se v našem těle rozkládá na glukózu a dodává tak tělu energii postupně. Neusazuje se v těle, a proto se doporučuje lidem, kteří potřebují regulovat hladinu cukru v krvi, snižuje také zátěž nadledvinek a nezatěžuje štítnou žlázu. Jeho užívání je příznivé i při redukční dietě, pár lžiček dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin a zamezí tak nárazovému přejídání, které způsobuje tzv. jo-jo efekt.

Užívání kokosového oleje má i jiné přednosti. Výborný je jako tělový olej pro suchou a citlivou pokožku. Má nádhernou jemnou vůni a snadno se vstřebává. Ošetřuje suchou kůži na loktech nebo patách, nehtová lůžka a účinný je i proti ekzémům a striím. Kojící ženy jej používají na popraskané bradavky. Velmi příjemný je jako masážní emulze. Díky vysokému obsahu vitaminů A, C a E působí jako antioxidant a zpomaluje stárnutí pokožky a napomáhá hojení ran a jizev. Kokosový olej můžete používat k obnově vlasové struktury a usnadňuje i rozčesávání. Kokosový olej je výbornou ingrediencí do zdravé studené i teplé kuchyně. Má lahodnou chuť a je perfektní náhradou veškerých tuků na pečení, vaření nebo smažení. Neobsahuje žádný cholesterol a nepřepaluje se. Lidé, trpící alergií na mléko jej můžou používat jako náhradu másla. Kokosový olej je snadno stravitelný. Panenský kokosový olej je velmi odolný proti oxidaci. Při pokojové teplotě zůstává v pevném, ale měkkém stavu, tekutým se stane až po zahřátí.

Health Link bio extra panenský kokosový olej v bodech:

  • lisován za studena
  • z kokosů pěstovaných v ekologickém zemědělství
  • bez konzervačních látek a barviv
  • cenný obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů
  • všestranné využití v kosmetice i kuchyni
Celkem dotazů Celkem dotazů
3
3 odpověď
Václav Potěšil
před 2 lety

Dobrý den, kdy bude výrobek zase na skladě? děkuji. :)

Marek Pastorek
Marek Pastorek
před 2 lety

Dobrý den, naskladníme začátkem příštího týdne, jako alternativu mohu prozatím doporučit: https://aktin.cz/wolfberry-panensky-kokosovy-olej-bio. Děkujeme za strpení.

Šárka Křivánková
před 2 lety

Dobrý den, je tento kokosový olej non-hydrogenovaný? děkuji :-)

Marek Pastorek
Marek Pastorek
před 2 lety

Dobrý den, samozřejmě ano, při výrobě tohoto oleje není využito hydrogenace. Hezký den.

Alžběta Kotrbová
před 2 lety

Dobrý den, bude tento kokosový olej někdy v blízké době skladem?

Marek Pastorek
Marek Pastorek
před 2 lety

Dobrý den, produkt naskladníme v začátku příštího týdne. Hezký den.