Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Jak to dopadlo, když se v ringu utkali dva nejsilnější muži planety?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný 23. 3. 2022
Jak to dopadlo, když se v ringu utkali dva nejsilnější muži planety?
obrázek z fitnessvolt.com

Nejtěžší zápas boxu v historii, i tak se mluvilo o názvu akce, která se v sobotu 19. března 2022 uskutečnila v Dubaji. Do boxerského ringu proti sobě nastoupili Eddie Hall a Hafthor Bjornsson, pravděpodobně největší světové ikony silových sportů. Pro Eddieho Halla šlo o boxerskou premiéru, Hafthor Bjornsson už 3 zápasy absolvoval. Jak se s přípravou poprali a kdo odjel z Dubaje jako vítěz? 

Eddie Hall a Hafthor Bjornsson: dva rivalové z řady strongmanů

Eddie Hall je britský strongman, který ve svých nejlepších letech vážil téměř 200 kg. V roce 2016 se mu podařilo stanovit novou hodnotu světového rekordu v mrtvém tahu na rovných 500 kg. O rok později se stal vítězem soutěže World's Strongest Man

Hafthor “The Mountain” Bjornsson je islandský rodák, který je vedle vrcholového sportu známý také jako herec. Měří 205 cm a ve svých aktivních letech vážil až 205 kg. Soutěž World's Strongest Man vyhrál v roce 2018, světový rekord Eddie Halla v mrtvém tahu se mu podařilo ukrást v roce 2020, kdy pozvedl 501 kg. 

Hall s Bjornssonem se už na pohled zcela nesnáší. Doteď se dokáží hodiny hádatohledně regulérnosti světového rekordu Thora Bjornssona či ohledně svých úspěchů na poli soutěže World's Strongest Man. Že to myslí opravdu vážně potvrdili svým dlouho očekávaným zápasem v boxerském ringu. Ten se měl původně uskutečnit už v roce 2021, ale vinou zranění Eddie Halla se zápas odložil. Odhodlání ale nevychladlo, o čemž svědčí už jen to, že Thor ze své strongmanské hmotnosti 205 kg zhubnul o 53 kg, Eddie dokonce 55 kg (z původní hmotnosti 197 kg).

obrázek ze stránky muscleandfitness.com – původní zdroje: @eddiehallwsm/@thorbjornsson/Instagram

Kdo ovládl boxerský zápas v Dubaji? 

Pro Eddie Halla šlo o boxerskou premiéru. V jeho podání to bylo spíše čekání na jeden povedený úder,který by Thora vyřadil ze hry. Ten však bohužel nepřišel, a tak toho Eddie z boxerského umění zas tak mnoho nepředvedl. Hafthor Bjornsson předvedl podstatně techničtější boxerské umění a průběžnou dominancí v celém zápasu se mu podařilo Halla několikrát slušně zasáhnout. 

Celý zápas tak na body vyhrál islandský rodák Hafthor Bjornsson, pro kterého šlo již o čtvrtý boxerský zápas v nedávné době. Jelikož ani hned po skončení zápasu nevyloučil možnost odvety, je možné, že si “nejtěžší boxerský zápas na světě” ještě někdy zopakujeme. Naopak poražený Eddie si ze zápasu odnáší vedle porážky také nemilou povinnost. S Thorem se totiž před zápasem vsadili, že poražený si nechá vytetovat jméno vítěze na své tělo. Jestli se to ale ve skutečnosti stane je zatím nejasné, sám Thor na tiskové konferenci uvedl, že se nebude zlobit, pokud to Eddie neudělá. 

Co si z toho vzít?

Zápas dvou fenomenálních strongmanů dopadl ve prospěch islandského siláka Hafthora Bjornssona. Ten předvedl vyrovnanější a techničtější zápas oproti Eddiemu, který sázel především na sílu. Důležité ovšem je, že oba borci přežili 6 kol v ringu ve zdraví, protože pravdou je, že už jeden povedený úder od jednoho z nich mohl znamenat rychlý přesun směrem do nemocnice.

Přidej se k 36 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________