Jirka Tkadličík s Valerií Mirić jsou asi nejsilnějším párem v Česku. Jak vypadá jejich neobyčejný život?

Lu Gregorová
Lu Gregorová 19. 10. 2018
Uložit článek
Jirka Tkadličík s Valerií Mirić jsou asi nejsilnějším párem v Česku. Jak vypadá jejich neobyčejný život?
obrázek z Red Bull Content Pool

Je tady další sezóna a my jsme se vydali na další "Lu&Roadtrips". Projekt, který odstartoval minulý rok, kdy jsem do něj byla vlastně trošku hozená jako neplavec rovnou do vody. Vznikl pod hlavičkou Red Bull jako možnost ukázat lidem, které zajímá sport, co se skrývá za pojmem funkční fitness, jak vypadá česká a slovenská scéna, kdo zajímavý se na ní pohybuje a také jako možnost přinést dobré tipy a zkušenosti od těch nejlepších. Myslíte si, že cvičení a aktivní životní styl nemůžou být zábava? Vyvedeme vás z omylu a ukážeme vám, že to je zábava. Nebojíme se ničeho: extrémního běhu, síly, objevování nových míst ani holčičích výletů!

Co se v dnešním Lu&Roadtrips dočtete?

 • Že se bude zvedat vše možné i nemožné.
 • Proč je Jirka Tkadlčík je prototypem moderního šampiona a co se skrývá v Chrámu síly.
 • Jak může být příroda lékem na duši i na tělo a jak Jirka vnímá svůj sport.
 • Že Jirkova Val je taková superžena, která stíhá zdánlivě nemožné.

V prvním díle "Lu&Roadtrips" jste si mohli se mnou, s Kubou Bínou a Ondrou Fejfarem vyběhnout na Ještěd a zjistit, že to fakt není žádná sranda. Dozvědět jste se také mohli opět něco o jídle a jak se na takovou šílenost, jako je výběh na Ještěd, připravit.

Druhý díl naší série se nesl v duchu návštěvy Berlína s předními crossfit závodníky, jako je Ondrej Tencer a Jojo Porubský. Zacvičili jsme si v punkovém industriálním gymu Berlin Strength a soutěžili jsme o to, kdo zvládne udělat nejlepší palačinky!

Třetí díl byl dílem plným CrossFitu a GirlPower, kdy jsme s Ninou Ladvenicovou a Luckou Minářovou vyzkoušeli workout z CrossFit Games, mluvili jsme o jídle a odreagovali jsme se v Jump Aréně na trampolínách. 

V dnešním dílu uslyšíte, jak se láme železo v rukách Jirky Tkadlčíka

Na tenhle díl a tuhle cestu se hodně těším. Vy se na něj budete koukat v říjnu, ale aktuálně je srpnový den, pořádné vedro a  Jirka Tkadlčík se v sobotu stal světovým šampionem v strongman ve váhové kategorii do 105 kg. Dnes a denně si říkám, jak moc mě fascinuje, kým přes své úspěchy zůstává. On i jeho partnerka Valerie Mirić by mohli být nafrnění, mít denně tak 5 minut na lidi okolo a dělat drahoty s každým setkáním. Jenže ono to tak vůbec není. Oba zůstávají nohama na zemi a pořád stejní. Miluju to, když přijedu do Přerova a prostě se bavíme, plánujeme a vše je úplně normální, jako když dojedete na trénink za svým kamarádem. 

[Instagram]

Být úspěšný s respektem k ostatním, to jsou vlastnosti šampiona

Taky byste ho měli vidět na závodech, kdy podporuje všechny okolo, jak kdyby mu na jejich úspěchu záleželo úplně stejně jako na tom svém. A já si říkám, že tak to má být. Že tohle z vás totiž dělá šampiona. Být úspěšný s respektem k ostatním. Tady to moje vyznání vede k jedné věci: že můžete v našem dalším dílu čekat to, že Jirku a Val představíme trochu jinak. Velmi civilně. Jasné, že se bude zvedat. Ale nebude to tak vážný. Uděláme si z toho trochu srandu a pak si budeme především povídat a vzpomínat.

Už když s Lukynem vyrážíme z Brna, kde přespáváme, je to zábavné. Zákulisní informace je totiž taková, že já nikdy nikde nedokážu být včas a mám tendenci k tomu strhávat i ostatní okolo mne. Takže zjišťujeme, že trasu Brno–Přerov za 30 minut těžko dáme. Výhodou je, že Val s Jirkou ještě pořád mají byt plný závodníků z víkendu, takže je to vůbec netrápí, protože zrovna stejně čekají s těmi posledními na vlak, který ne a ne jet. Lukyn spokojeně chroupá Groksi jako vždycky a zpoždění tedy nevadí.

Zvednout kameramana "na mrtvolu"? V Chrámu síly žádný problém

Mám pocit, že tenhle rok máme štěstí na gymy, které jsou schované jak tajné místnosti v Harry Potterovi a jen při vyslovení kouzelného slova se objeví. Chrám síly je totiž... někde mezi domy, ale rozhodně ne tam, kde parkujeme. Vtipné na tom je, že tady nejsem poprvé, ale stejně jsem zmatená jak včela v zimě a po tom, kdy i Val na telefonu už je z nás úplně bezradná, zjišťujeme, že jsme vlastně jen o dům vedle. 

Jirka Tkadličík s Valerií Mirić jsou asi nejsilnějším párem v Česku. Jak vypadá jejich neobyčejný život?
obrázek z Red Bull Content Pool

A co takhle zvednout z fleku auto? 

Vítačky, mazlení s Thorem až nás kameraman Martin musí usměrňovat a připomenout, že bychom třeba taky měli natáčet. Plán v gymu je jasný: vybrat různé věci, kterými lidem ukážeme, co všechno mohou zvedat a co vás v běžném životě potká. Na videu to moc nevypadá, ale Thor z toho nebyl zas tak extrémně nadšený. Ale je to pes profesionál, takže nás nechal udělat, co potřebujeme a pak si odešel do rohu lehnout. 

Deadlift je Jirkova doména, a tak to nemohlo dopadnout jinak než zvedáním našeho auta, které má něco okolo dvou tun. Pro Jirku vlastně skoro nic, bavili jsme se o tom, že jednou na popruzích táhl 40 tunový kamion, nebo zvedal auto, které mělo tuny skoro 3. Vlastně mi ty čísla pořád nějak nejdou do hlavy. Mimo kameru se tohle celé zvrhává v to, že všichni zkoušíme něco zvedat. Jirka má v gymu hromadu různých srandiček a vychytávek, takže od zvedání proteinu jednou rukou, dvěma, po výzvu na úchop (ve které je fakt dobrý náš fotograf) až po 100kg+ deadlifty, na které se jen tak jakoby nic vrhneme s Valerií.

Jirka Tkadličík s Valerií Mirić jsou asi nejsilnějším párem v Česku. Jak vypadá jejich neobyčejný život?
obrázek z Red Bull Content Pool

Příroda je lékem na duši i na tělo. Znáte lepší aktivní regeneraci?

Pokud máme s Jirkou a Val ještě jednu společnou vášeň, tak je to být venku. Chodit po horách, courat se v parku, v lese, v přírodě. Tak necháváme gym gymem a vydáváme se na procházku. Martin nadává, že tohle video v životě nesestříhá, protože toho tolik říkáme. V autě se vrháme na naše zásoby. Nejvíc pozornosti získávají klasicky RXBars a taky TPW Protein Nutty, a tak končíme u toho, že si různě proměňujeme zásoby a tipy na nejoblíbenější věci. U nás v týmu se ta oblíbenost nemění. Lukáš chroupe Groksi, Martin ulítává na Cheat Spreadu a já nedám dopustit na ty úžasné proteinové/burákové polštářky.

Jirka Tkadličík s Valerií Mirić jsou asi nejsilnějším párem v Česku. Jak vypadá jejich neobyčejný život?

Val je vlastně taková superžena, která zvedá, peče a u toho organizuje světový šampionát

Všemu tomuhle, ale nasadí konkurenci Val, která vytáhne trumf v podobě vlastních domácích proteinových tyčinek. Vím o ní, že hodně peče a ráda připravuje jídlo, takže mě ani nepřekvapuje, že něco připravila. Občas si říkám, že je taková "superžena" a že vůbec nechápu, kde bere čas na to: zvládnout zorganizovat s týmem v sobotu světový šampionát, mít do čtvrtka byt plný strongmanů z celého světa a ještě na natáčení připravit pro každého proteinové tyčinky. 

Návod na proteinové tyčinky ala Val je docela jednoduchý, budete potřebovat přesně 5 ingrediencí:

Tak šup, připravte ingredience a pojďte si pustit Roadtrips :)

Máte vše připraveno? Na webu Red Bullu se v dalším díle podíváte do života Jirky Tkadlčíka s Val a i na ty proteinovky dojde. Bude se zvedat: pes, auto, kameraman... Čtvrtý díl Lu & Roadtrips je tu! 

[Instagram]

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________