MyoTec Vegan Protein

MyoTec Vegan Protein - diskuze k produktu

Rostlinné proteiny / vegan protein

MyoTec Vegan Protein - silný a vyvážený přírodní zdroj bílkovin a všech esenciálních aminokyselin

Vegan Protein MyoTec obsahuje jedinečnou kombinaci evropské hrachové bílkoviny a rýžové bílkoviny nejvyšší kvality v optimalizovaném poměru 1:1. Právě tato optimalizovaná kombinace nabízí vynikající řešení vzhledem k celkovému obsahu esenciálních aminokyselin (EAA), která může bez nadsázky konkurovat kategorii živočišných bílkovin.

V čem je uvedená kombinace výjimečná? Přesto, že oba zdroje bílkovin obsahují kompletní spektrum esenciálních aminokyselin, existují zde drobné, ale zásadní rozdíly. Rýžový protein je charakteristický zejména vysokým obsahem aminokyselin cystein a metionin, a naopak nižším obsahem lysinu. Protein ze žlutého hrachu nabízí přesný opak, tedy nižší obsah výše zmíněných sirných aminokyselin cystein a metionin a vysoký obsah lysinu.

Pokud tedy tyto dva jedinečné zdroje zkombinujeme, získáme z rýžového proteinu a z proteinu ze žlutého hrachu účinný proteinový poměr, který může směle konkurovat mléku a vejci – ale navíc bez projevu potencionálních alergických reakcí. Zajímavý příklad pro srovnání – obsah esenciálních aminokyselin v čisté bílkovině je u Vegan Proteinu vyšší téměř o 100% než u instantních produktů kategorie „Beef protein“.

Kromě vysokého a vyváženého obsahu esenciálních aminokyselin (EAA) nabízí uvedená kombinace velmi slušný profil aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), argininu a glutaminu. S každou dávkou 25g tak produkt kromě 19g bílkovin nabízí: téměř 7g esenciálních aminokyselin, 3,4g BCAA, 3,2g kyseliny glutamové a 1,5g argininu. Vegan Protein samozřejmě neobsahuje žádná umělá sladidla a je GMO free.

MyoTec Vegan Protein v bodech:

  • bílkovinová instantní formule s obsahem 76% bílkovin
  • výběrová směs bílkovin v garantovaném poměru 1:1 
  • komplexní aminokyselinové spektrum rostlinného původu - perfektní alternativa živočišných proteinů
  • bez umělých sladidel, GMO free, bez potencionálních alergických reakcí
Celkem dotazů
1
1 odpověď
Dobrý den, mohu se zeptat zda je třeba užívat současně s tímto proteinem i zvlášť BCAA a glutamin, nebo stačí denní dávka obsažená v tomto přípravku? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, zde záleží na Vašem tréninkovém zatížení a tedy nárokům na regeneraci. Pokud trénujete často a intenzivně, doporučuji zařadit i BCAA eventuelně i glutamin. Pokud není intenzita a objem tréninku vysoký, je dostatečná suplementace proteinovým nápojem. Hezký den.