MyoTec Vegan Protein

MyoTec Vegan Protein - uživatelské recenze a hodnocení

Rostlinné proteiny / vegan protein

MyoTec Vegan Protein - silný a vyvážený přírodní zdroj bílkovin a všech esenciálních aminokyselin

Vegan Protein MyoTec obsahuje jedinečnou kombinaci evropské hrachové bílkoviny a rýžové bílkoviny nejvyšší kvality v optimalizovaném poměru 1:1. Právě tato optimalizovaná kombinace nabízí vynikající řešení vzhledem k celkovému obsahu esenciálních aminokyselin (EAA), která může bez nadsázky konkurovat kategorii živočišných bílkovin.

V čem je uvedená kombinace výjimečná? Přesto, že oba zdroje bílkovin obsahují kompletní spektrum esenciálních aminokyselin, existují zde drobné, ale zásadní rozdíly. Rýžový protein je charakteristický zejména vysokým obsahem aminokyselin cystein a metionin, a naopak nižším obsahem lysinu. Protein ze žlutého hrachu nabízí přesný opak, tedy nižší obsah výše zmíněných sirných aminokyselin cystein a metionin a vysoký obsah lysinu.

Pokud tedy tyto dva jedinečné zdroje zkombinujeme, získáme z rýžového proteinu a z proteinu ze žlutého hrachu účinný proteinový poměr, který může směle konkurovat mléku a vejci – ale navíc bez projevu potencionálních alergických reakcí. Zajímavý příklad pro srovnání – obsah esenciálních aminokyselin v čisté bílkovině je u Vegan Proteinu vyšší téměř o 100% než u instantních produktů kategorie „Beef protein“.

Kromě vysokého a vyváženého obsahu esenciálních aminokyselin (EAA) nabízí uvedená kombinace velmi slušný profil aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), argininu a glutaminu. S každou dávkou 25g tak produkt kromě 19g bílkovin nabízí: téměř 7g esenciálních aminokyselin, 3,4g BCAA, 3,2g kyseliny glutamové a 1,5g argininu. Vegan Protein samozřejmě neobsahuje žádná umělá sladidla a je GMO free.

MyoTec Vegan Protein v bodech:

  • bílkovinová instantní formule s obsahem 76% bílkovin
  • výběrová směs bílkovin v garantovaném poměru 1:1 
  • komplexní aminokyselinové spektrum rostlinného původu - perfektní alternativa živočišných proteinů
  • bez umělých sladidel, GMO free, bez potencionálních alergických reakcí
Hodnocení celkem
3.7 / 5
4 hodnocení
Doporučuje
75 %
3 z 4 uživatelů
Tereza K
před 6 měsíci Publikováno dne 10. 12. 2018
před 6 měsíci Poslední aktualizace 10. 12. 2018
Hodnocení celkem:
  • čokoláda
    čokoláda

Stálice

Tento protein se u mě drží zatím asi nejdéle (z veganských variant). Oblíbila jsem si jej pro opravdu kvalitní obsah aminokyselin, díky kterým skvěle regeneruji i po náročném tréningu, růst svalové hmoty zaručen, a oproti "mléčným proteinům" mě tolik nezavodňuje. Neužívám tedy z veganského přesvědčení, ale protože jsem mívala zavodněné nohy a lymfatické otoky z přetrénování. S vyřazením syrovátkových proteinů a micelárního kaseinu zmizely zavodněné boule na bocích i začínající celulitida. Příchuť čokoláda OK, pomeranč-maracuja už trochu méně OK. Jedno malé upozornění, trochu drhne v krku, ale všechny hrachové proteiny tohle dělají (a ani obsah rýžového proteinu tomu nepomůže :-) ) , pro srovnání takový Extrifit je na tom např. o dost hůře a to má skoro stejné složení, zkrátka tyto čisté nezahuštěné proteiny s obsahem hrachu drhnou vždy. Takže nečekat klasickou jemnost proteinu, tohle je spíše písek, takže rychle do sebe kopnout a zapít dodatečně vodou :-D

Lucia Harišová   Ověřený nákup
před 2 měsíci Publikováno dne 9. 4. 2019
Hodnocení celkem:
  • čokoláda
    čokoláda

Veg. protein

Pro me je abnormalne horky, nepomuze ani, kdyz se smicha s necim (jogurt,pudink) ani ovocem ani arasid. maslem tu horkost neprebijete.