5
zodpovězených dotazů
Zdravim, mohl bych dostat radu zdali je vhodná kombinace HMB + BCAA + creatin a jak a kdy dávkovat v treningových a netréningových dnech? http://aktin.cz/aminokyseliny/prom-in-bcaa-synergy-550g http://aktin.cz/kreatin/atp-nutrition-creatine-monohydrate-micro-500g Děkuji
Zdravím, u všech produktů máte vypsané doporučené dávkování výrobcem.
Na obalu je psáno ze se nesmí uživat s mléčnými výrobky ale na prodejne mi řekli že když si to dam po cvičení s gainerem tak je to paráda.. micham ho s mlikem... nestane se nic ?
Nestane, doporucene davkovani je 1 - 3g denne. Denni doba nevypada, ze by byla nejak v ucinnosti HMB relevantnim faktorem, avsak po vykonu se mi zda davkovani jako volba se kterou byste nemel nic zkazit.
chtěl bych se zeptat kdy po treningu hmb mam brát? Jestli ihned po treningu nebo až po 30 minutach s bcaa?
Je to jedno, klidně s těmi BCAA 30 minut po výkonu.
No to jste mi moc nepomohl. :) Já jsem spíš měl namysli, aby jste mi něco doporučil co je např. lepší, kvalitnější apod. Co vím, tak toto HMB je dražší, ale zase má víc čistého HMB (900mg) zatím co od značky Weider má jenom 800mg, ale je zase levnější a lidi v recenzi ho doporučují. Docela mě zarazilo, že HMB od Weider má o hodně větší číslo HMB než číslo čistého HMB. Jestli mi rozumíte. Akorát nevím co to znamená, mohl byste mi to vysvětlit?
To máte jednoduché, zbytek bude nějaká jiná látka (pravděpodobně kalcium? musel bych si to nastudovat:-), která NENÍ čistý b-hydroxy-b-metylbutyrát, tedy čisté HMB, bez dalších látek. To máte to samé v několika dalších případech, prostě sledujte obsah čistého HMB a z něj si odvoďte cenu, tam už není co pokazit (pokud výrobce nešidí) - čisté HMB, je čisté HMB. Resp. nevím prozatím, že by existovalo něco jako extrémně čisté HMB, což je například případ kreatin monohydrátu (Creapure™) nebo beta-alaninu (CarnoSyn™).
Měl bych ještě poslední dotaz, mám problém s nabíráním váhy a tak mám pouze 56kg, není to pro mě hodně ty 4 kapsle?
Není a pamatujte, klíčem k nabírání je nerovnice: energetický příjem > energetický výdej. Spolu s kvalitním zdrojem živin a dostatkem biologicky dobře využitelných bílkovin na sebe výsledky nenechají dlouho čekat.
Chci se zeptat, jaké HMB byste mi doporučil? Jestli toto nebo HMB od značky Weider, PhD, Olimp? Osobně se mi nejvíc zamlouvá od značky Weider a Nutred.
Zkuste si spočítat, které vyjdou nejlépe cenově poměr HMB[g]/Kč. Nejprodávanější je právě Nutrend a Weider.