Peanut butter & jelly řezy

Michaela Dobiášová
Michaela Dobiášová
45 min.
30 Líbí se mi Komentáře
2
Uložit recept
Peanut butter & jelly řezy

Že Američané vědí, co je dobré, to se jim tedy musí nechat. Kombinace šťavnaté marmelády a lahodného arašídového másla je zkrátka gastronomickou neřestí a skvostem v jednom. My jsme tu symfonii chutí doplnili ještě krémovou pudinkovou vrstvou a tadá! Nedělní dezert je na světě.

1 porce obsahuje 1 kus řezu

  • 146 kcal
  • 16 g sacharidů
  • 6 g tuků
  • 7 g bílkovin

Na 16 porcí

Na korpus
Na pudingovou vrstvu
Na jahodovou vrstvu
  • 200 g jahodové marmelády
Na arašídovou vrstvu

Postup

  1. Nejdříve si připravíme korpus. Datle zalijeme horkou vodou a necháme je v ní pár minut, aby změkly. Poté je zcedíme, smícháme se zbylými ingrediencemi a vše společně rozmixujeme. Těsto natlačíme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct do trouby předehřáté na 170 °C na 15 minut. 

  2. Mezitím si uvaříme pudink v 250 ml mléka (na obale bývá doporučeno 500 ml mléka, ale my chceme pudink hustější). Po uvaření přidáme do pudinku proteinový prášek společně s tvarohem a umícháme krém. Necháme chvíli vychladnout.

  3. Na korpus rozetřeme krém, který rovnoměrně pokryjeme marmeládou. Na marmeládu po lžičkách naneseme arašídové máslo a pomocí špejle vytvoříme mramorování. Posypeme arašídy a dáme péct na dalších 10 minut.Peanut butter & jelly řezyPeanut butter & jelly řezyPeanut butter & jelly řezy

  4. Po vychladnutí hezky nafotíme a o výsledek se podělíme s Instagramem pod hashtagem #aktinrecepty. Peanut butter & jelly řezy

Chceš vědět o každém dalším novém receptu?

Přihlaš se k odběru, a jednou týdně od nás dostaneš souhrn nových receptů.

Odebírat
30 Líbí se mi Uložit recept