Vaření a pečení

Řazení
:
Nejprodávanější

Přísady na vaření a pečení nám pomohou s přípravou našich oblíbených pokrmů. Jejich použití je velmi široké a nesmí chybět v žádné kuchyni. Nejběžnější jsou sladidla a dochucovadla, oleje a másla ghí, koření a sůl, mouky, obiloviny, luštěniny a kakao. Dodají jídlu ten správný šmrnc a v některých případech i cenné živiny. 

Kuchyňské oleje a másla ghí se používají při pečení a smažení. Nejčastěji používané oleje jsou oleje kokosové, například panenský BIO kokosový olej od značky Allnature a Wolfberry. Tyto oleje jsou většinou bez vůně a lisované za studena. Mezi méně časté oleje patří například RAW lněný olej od značky Wolfberry. Dále také avokádový olej, olivový olej a slunečnicový olej. Oleje mají různé body přepalování a proto je důležité si vybrat ten správný. Některé jsou také vhodné spíše do studené kuchyně. Oblíbené jsou i másla ghí, neboli přepuštěná másla, které mají právě vyšší bod přepalování. Jedna z kvalitních značek, která tato másla nabízí je České Ghíčko

Další velkou skupinou produktů jsou fitness sladidla a ochucovadla. Objevují se i v kvalitě BIO a poslouží k dochucení pokrmů. Vyhledávanou kategorií sladidel jsou ta bez cukru, tedy s náhradními sladidly, kterými jsou sukralóza, stévie, acesulfam K a aspartam. Ty nám mohou pomoci při dietách nebo když jednoduše chceme ušetřit pár kalorií a zůstat fit. Jsou ve formě kapek nebo prášků pro jednoduché dávkování a nejznámější značky, které tyto produkty nabízejí jsou Bodylab a Frankys Bakery. Jako ochucovadlo může posloužit i pravé kakao. Opět v BIO kvalitě a to například ve formě drcených kakaových bobů. Stejně tak se dá použít i Amylon Vanilkový cukr BIO, jakožto alternativa klasického cukru. Pokud si chceš jídlo něčím trochu ozvláštnit, nemusíš se ani bát sáhnout po Country Life Tamari sójové omáčce, která má výraznou chuť a aroma i přesto, že neobsahuje žádné zvýrazňovače chuti.

Nesmíme opomenout ani různé směsi koření a sůl. Ať už se jedná o chilli, himalájskou růžovou africkou sůl, nebo třeba různé bylinky, mají nezastupitelnou roli při vaření. Oblíbené typy solí jsou růžové himalájské, například Country Life Sůl himalájská růžová - jemná v 1000 g nebo 500 g balení. Kromě jiných výrobců koření zde má své zastoupení samozřejmě i značka Wolfberry a Allnature. Koření jsou často ve vyhledávané BIO kvalitě.

Čím dál větší oblibě se těší různé směsi na přípravu jídel. Řadíme zde opravdovdové pochutiny jako jsou třeba směsi na fitness palačinky a mug cake. Výhodou je snadná příprava a možnost vychutnat si zdravější verzi klasických jídel. Bodylab High Protein Pancake Mix nalezneme ve velkém množství příchutí a můžeme jej použít i k přípravě wafflí. Obdobný je i produkt Nutrend Protein Pancake. Dále sem řadíme směsi na přípravu pizzy, například Amylon celozrnné těsto na pizzu BIO. Nesmíme opomenout ani pudingy, které jsou velmi snadné na přípravu a dokáží zasytit. 

Další velkou kategorií jsou mouky. Můžeme je rozdělit do více podkategorií, například celozrnná mouka, pohanková mouka, mouka z hnědé rýže, špaldová mouka, rýžová mouka a mandlová mouka. Wolfberry kokosová mouka BIO ve 400 g balení má poměrně značný obsah vlákniny a bílkovin, stejně jako podobný výrobek od značky Country Life - Mouka kokosová BIO ve 250 g balení. Další alternativou může být Green Apotheke Mouka rýžová celozrnná, která má nízký obsah tuku. Zástupcem mandlové mouky je opět Country Life a špaldovou a pohankovou nabídne Wolfberry.

U těstovin nalezneme také celou řadu různých variant. Oblíbené jsou bezlepkové, celozrnné a nízkokalorické fit špagety. Další alternativou mohou být například Green Apotheke Vřetena z červené čočky, Grahamové špagety a Vřetena žitná celozrnná od stejné firmy. I u těstovin se projevil proteinový trend a proto zde najdeme například Green Apotheke Complete High Protein Pasta a nebo proteinové těstoviny z mořské řasy. Mezi nejblíbenější produkty patří Green Apotheke Bezlepkové těstoviny, které kombinují 4 druhy různých těstovin - z červené čočky, hrachové, cizrnové a pohankové. Dále také nízkokalorické Miyata Shirataki Wok, Udon a Spaghetti, které mají minimum kalorií a jsou tedy vhodné do low carb diet.

Luštěniny a obiloviny kam patří quinoa, bulgur, jáhly, kuskus, čočka a cizrna jsou nedílnou součástí našich jídelníčků a poslouží jako chutná příloha a nebo třeba na svačinku. Quinoa obsahuje oproti klasické rýži více vitaminů a stopových prvků, takže určitě neuděláš chybu, když ji zařadíš do svého jídelníčku. Je lehce stravitelná a bezlepková což je další bonus. Konkrétními produkty jsou Wolfberry BIO Quinoa - 500 a 200 g a Green Apotheke Quinoa červená. Green Apotheke Bulgur tmavý je také chutná alternativa klasických příloh, navíc je bez cukrů a nasycených tuků. Čočku nejspíš není nutno představovat, za zmínku ale stojí Country Life BIO Čočka červená loupaná půlená, která je po uvaření až v kašovitém stavu a má vysoký obsah bílkovin. Cizrna od značek Natura Jihlava a Green Apotheke má mírně oříškové aroma a je rostlinným zdrojem bílkovin vhodným pro vegetariány a vegany. Navíc má velmi unikátní chuť, kterou určitě stojí za to vyzkoušet. 

Přísad na vaření a pečení je opravdu velká spousta a každý si přijde na svoje. Kromě dochucení vašich pokrmů dokáží přidat i cenné makro a mikroživiny a také vám celou přípravu jídel mohou značně usnadnit v podobě předpřipravených směsí. Široká nabídka příloh poté uspokojí i ty nejnáročnější jedlíky, jelikože zde nalezneme všechny možné druhy těstovin, luštěnin a obilovin. Velké množství výrobků je v BIO kvalitě a některé jsou RAW. Neboj se experimentovat a vyzkoušej nové chutě!