Proč (ne)žít s kulturistou?

Aktin Redakce
Aktin Redakce 7. 3. 2016
Uložit článek
Proč (ne)žít s kulturistou?

Živobytí s kulturisty není nic lehkého, to je třeba si uvědomit, pokud se budete snažit jako dívka nebo i spolubydlící o to, abyste se nějakým způsobem přiblížili nebo si alespoň zvykli na tento specifický životní styl. Proč tedy nežít nebo snad žít s kulturistou?

Možná se vám to jednou stane. Nebo se to již stalo, či dokonce právě děje. Život s kulturistou není nikterak snadný, ale rozhodně není nudný. Na co všechno se musíte připravit? 

1/ Ranní kardio

Přespíte u něj a ráno slyšíte divný rachot. Vejdete do kuchyně a tady šlape váš kamarád na kole vší rychlostí, pouští si u toho videa na Youtube a popíjí podivný nápoj všelijakých barev. To byste možná ještě překousla, ale to, že je navlečený jak na Sibiř, když je v pokoji běžných 23°C, to už vám hlava prostě nebere. 

2/ Lednice neexistuje ... můžete ji přejmenovat na odkladnou plochu na suplementy

Je to velmi jednoduché. Kde jinde by přeci měly být uskladněny proteiny, gainery, kapsle nebo tablety? Přece tam, kam chodíte nejčastěji. Navíc, tyto doplňky nemusí být v lednici, a tak je jasné, kde je necháte - na lednici. Toto je jejich místo, ne nikde jinde. 

3/ Na kuchyňské lince mají své místo dvě věci: krabice proteinu a rýžovar

Žádná vymazlená kuchyň, své místo tady má jen rýžovar a proteinový prášek, který je aktuálně jeho oblíbený. Možná se vedle něj někdy objeví i šejkr, ale to je tak maximum, které můžete očekávat. Rozhodně zde nebude prostor pro váš ocet, olivový olej nebo cokoliv jiného by se vám zachtělo zde mít.

4/ Pánev na plotně jednoduše musí být. Proč ji taky uklízet, když je v pohotovosti neustále

Každý den je v pohotovosti, proč ji tedy uklízet? Vždyť za chvilku ji zase použije pro přípravu masa nebo vajec. Tyhle věci se prostě neuklízí, nežijete přeci ve skanzenu, kde by nemohla být pánev na plotně neustále. 

Proč (ne)žít s kulturistou?
obrázek z food.ndtv.com/


5/ Krabičky na rodinný oběd

Chcete jít na rodinný oběd, ale trochu se bojíte, že tradiční husa se zelím nebude zrovna to, co by váš přítel chtěl jíst? Nic se neděje. Už teď počítá s tím, že si s sebou vezme svoje krabičky. Bude to pro něj pohodlnější, a přece nechce, aby svým stravováním někoho obtěžoval. Ba co více, pokud si nedá zmíněnou husu se zelím, bude mu i pravděpodobně daleko lépe. 

6/ Zvykněte si: pokud se ztratil v polovině rodinné oslavy, tak jí někde z krabičky nebo šel do posilovny

Nic si z toho nedělejte. Váš přítel má svůj plán, a ten je potřeba plnit. Domluvte se na tom, že pokud bude potřebovat, tak může v polovině oslavy zmizet, dojet si odtrénovat a pak se vrátit. Nicméně mu připomeňte, že i vy máte své potřeby, a jestli přežene LEG DAY a nebude schopen s vámi odtancovat polku, tak ať si vás nepřeje. Druhou možností je, že se šel schovat se svojí krabičkou na záchod, kde při sledování motivačního videa na youtube konzumuje svoji porci masa a zeleniny. 

Proč (ne)žít s kulturistou?
obrázek z strengthsensei.com

7/ Oblečení ve skříni se dělí na tréninkové a to ostatní 

Jak by se také mohlo dělit jinak? Vždyť nikde jinde stejně nebude. Buď je ve fitku, což je pro něj nejpodstatnější, nebo někde jinde, a to již není tak podstatné. Je tedy jedno, co zde bude mít a vše může být dohromady. Tahle logika je poměrně jednoduchá a účinná. 

8/ Lednice: první regál = vejce, druhý regál = čerstvé maso, třetí regál = zelenina a ovoce, čtvrtý regál = ten je váš

Zvykněte si na to, že jeho nároky na jídlo jsou daleko vyšší. Měl by tedy mít v lednici svoje výhradní místo, a to pravděpodobně i mít bude. Každý kulturista je tak trochu autista; pokud nemá věci na svém místě, je zmatený, načež tato zmatenost může vést až ke ztrátě svalové hmoty, a to je něco, co si nepřejete zažít. Zvykněte si na svůj čtvrtý regál. 

9/ Večírek? Neexistuje, musím jít přece v 10 spát, ve 2 totiž vstávám na noční protein

Chcete ho vzít na večírek? Pokud nezávodí v kategorii physique, tak to zřejmě nebude jeho šálek kávy - jestliže tedy zrovna v místě, kde se zdržují vyhazovači, nepojede přímý přenos z Arnold Classic nebo Olympia Weekendu. V tom případě by to zvládl. Ovšem za podmínky, že ho dostatečně zásobíte nočním proteinem. 

10/ Nerušte spánek, ten je totiž nejdůležitější

Pokud váš partner kulturista již usnul, nedovolte si jej budit, ani s tou pohnutkou, že se snad dopralo prádlo nebo že pes ještě nebyl venku. Za dvě hodiny přeci nastává REM fáze spánku a daleko vyšší produkce růstového hormonu. 

S kulturistou není snadné žít. Nicméně je to velmi pestré. Počítejte s těmito zvyky a nemůže se vám v tomto soužití nic stát. 

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________