Sheldonovka – Denisa Kilbová a její stravovací příběh

Jan Caha
Jan Caha 24. 7. 2016
Uložit článek
Sheldonovka – Denisa Kilbová a její stravovací příběh

Okolo fitness se pohybuje mnoho velmi zajímavých osobností. Jednou z nich je i Sheldonovka alias Denisa Kilbová. Mýtický název, který označuje úspěšnou blogerku, její aktivity a snahu změnit život dívkám starajícím se o výživu a hubnutí. Právě s ní vám přinášíme rozhovor. Ač jsem jej chtěl upravit a odstranit všechny emotikony, ponechal jsem jej tak, jak mi ho Denisa předala zpět. Užijte si ho, je inspirativní. 

Deniso, hned na úvod chci poděkovat za tvůj čas. Vidím, že jsi velmi úspěšná, a to s sebou nese poměrně málo vlastního osobního času, který může být věnován třeba i rozhovorům. V čem jsi však úspěšná. Registrujeme tě jakou vyhledávanou bloggerku na téma „zdravý životní styl a fitness“. Jak ses do světa fitness dostala?

A já děkuji vám, moc si toho vážím! Ve světě „fitness“ se cítím pořád jako nováček. Vše začalo přibližně před šesti lety, kdy jsem si uvědomila, že život, který jsem žila doposud, není tím pravým. Neměla jsem žádné cíle a sny. A věděla jsem, že musím začít nejdříve u sebe. Změnit svůj životní styl, věnovat se více sobě a své psychice. Navštívila jsem poprvé fitness centrum a tomu jsem propadla. Začala jsem na sobě pociťovat pozitivní výsledky, jak na postavě, tak i na psychickém stavu. A já jako „beran“ jsem chtěla ještě více :-).  Chtěla jsem své pocity „vykřičet“ do světa, takže jsem si založila svůj blog Shledonovka. Po pár letech jsem absolvovala kurz instruktora fitness a začala pracovat ve fitness centru na plný úvazek. Díky této práci jsem nasbírala další a další zkušenosti. Po dvou letech jsem se rozhodla, že bych si chtěla splnit další svůj cíl – založit si své vlastní malé fitness studio, a to se mi také podařilo :-).
 
Sheldonovka je pro mě doslova „mýtický“ název, kde se vlastně vzal?

Tohle je častý dotaz a hrozně ráda bych k němu měla nějaký skvělý příběh, ale bohužel :-). Pamatuji si den, kdy jsem seděla na posteli a přemýšlela nad názvem svého blogu. V tu dobu mi v televizi běžel seriál The Big Bang Theory s mým oblíbencem Sheldonem. Takže mě napadla prostě Sheldonovka :). Přezdívka, která se se mnou sžila, takže mě ani nenapadlo ji někdy pozměnit :-). 
 
 
Četl jsem tvůj příběh o tom, jak jsi měla 80 kg. Právě zde byl zřejmě ten přelomový bod, kdy sis řekla dost. Jak ses cítila dříve ve svém těle a jak se po této změně cítíš nyní resp. před těhotenstvím?

Nejsmutnější na tom je, že jsem ani nebyla nějak nešťastná z toho jak vypadám a jak žiji. Neměla jsem na to „čas“. Přednější mi bylo vysedávání po restauracích a večírky. Nestarala jsem se o svojí postavu, nesnášela jsem cvičení a bylo mi jedno, že se mi tvoří strie a celuditida. Jednoho dne mi jedna blízká osoba na rovinu řekla, jak mě vidí. A i když to nebyla zrovna milá slovíčka na mojí postavu, otevřela mi oči. Nejdříve to strašně bolelo, nechápala jsem, jak může být někdo takhle krutý, ale tady právě nastal ten přelomový bod.  

Dnes vím, že bych si nejradši nafackovala, ale na to už je pozdě. Nebylo jednoduché ujít cestu až sem. Mé tělo si dobře pamatovalo, jak jsem se k němu chovala. Dnes jsem šťastná za to, že jsem si brzy vše uvědomila a začala jsem se o sebe konečně starat. Změna životního stylu mě změnila od základů, jak po duchovní a psychické stránce, ale také po té zdravotní.
 
Co všechno jsi musela podstoupit, aby se tvůj život změnil, jak se změnil tvůj jídelníček? Jak vypadá dnes?

Největší zlom v jídelníčku nastal, až když jsem se odstěhovala od rodičů do svého pronájmu. Do té doby ani nejde mluvit o jídelníčku. Prostě jsem „jedla“. Nesnídala jsem, koupila si bagetu, k večeři omáčku od mamky a ještě nějaké mňamky. Prošla jsem si jako každá žena nesmyslnými dietami a hladovkami. A to vše mě ponaučilo. Postupně jsem vyřadila ze svého života konzumaci alkoholu, sladkosti a podobné hlouposti. Líbilo se mi, že mé tělo krásně reagovalo na změnu. Začala jsem hubnout a pomalu jsem se zbavila nedokonalé pleti a úplně se zbavila atopického ekzému.

Jídelníček se změnil od základů, hlavně díky zájmu o fitness. Dnes už je pro mě samozřejmostí pravidelnost ve stravě, vyváženost makroživin a jejich složení.  Samozřejmě, že si ráda zahřeším, jsem také jen člověk, ale vím, co si mohu dovolit a kdy přestat. Jídlo je pro mě radost a baví mě to :-).
 
 
V čem vidíš největší podstatu hubnutí a udržení štíhlé postavy?

Základem pro přirozenou redukci je celková změna životního stylu.  Pokud chceme být štíhlí a spokojení, musíme především zapracovat na svém psychickém stavu. Zbavit se nadbytečného tuku není jen o nějaké drastické dietě. Je to hlavně dlouhodobá cesta, na kterou musíme být připraveni a těšit se na to.    
 
Jsi úspěšnou blogerkou, nicméně i instruktorkou fitness. Předpokládám, že se věnuješ oběma těmto sférám a obě se také prolínají. Co je ti však bližší?

Je těžké si vybrat jen jednu :-). Po zahájení podnikání musel jít blog trošku stranou, ale snažila jsem se věnovat více sociálním sítím. Jsem ráda za každý volný čas, který mohu věnovat článkům a svým čtenářům.  Přece jen je to můj koníček, kterého se jen tak nevzdám. Díky blogu mohu vyjádřit své myšlenky a probírat aktuální problémy ve světě fitness a stravování.
 
Jak trénuješ jako instruktorka? A jaké změny dostal tvůj trénink od dob, kdy jsi začínala?

Pracuji s klienty individuálně i skupinově. Ve svém studiu především používám cvičení s vlastní váhou a posilovacími pomůckami. Absolvovala jsem seminář pro cvičení s kettebellem a ten se stal mým největším oblíbencem.  Začátek se nedá srovnávat s tím, co dělám teď.  Dříve jsem používala pouze kardio stroje, bála se skoro pohybovat po fitku :-). Dnes má každý můj trénink hlavu a patu.
 
Nabízíš jídelníčky na míru. Jak tě mohou lidé oslovit a jak postupuješ při vypracování jídelníčku?

Nejdůležitější faktor pro sestavení jídelníčku na míru je seznámení se blíže s klientem. Často pracujeme online formou, takže je důležité, abych se o klientovi dozvěděla co nejvíce. Od základních údajů, až po ty soukromé.  Klient mi musí důvěřovat a hlavně nesmí utajovat důležité faktory. Čím více je otevřený, tím lépe se mi jídelníček na míru sestavuje. Není jednoduché se svěřit „cizí“ osobě, a proto si vážím každého, kdo tohle podstoupí. Vím, že už tohle je jeden z nejdůležitějších kroků ke změně životního stylu.
 
Když hodnotíš zkušenosti svých klientů se stravou, v čem nejčastěji chybují?

Častou chybou ve stravě je nepravidelnost, nízký příjem energie a málo pohybu. Další velká chyba je ta, že lidé očekávají změnu už po velice krátké chvíli a rychle se vzdávají. Tím pádem se pořád točí v začarovaném kruhu diet a jojo efektů.
 
Předpokládám, že tě dnes a denně oslovují noví a noví klienti. Kolik jich již prošlo tvýma rukama? A jakou mají úspěšnost. Vrací se?

Po pár letech si troufnu říct, že jich prošlo už pár stovek. Je několik druhů klientů :-). Ti, kteří si jdou za svým snem a cílem, tím pádem se vrací a naše spolupráce je dlouhodobá. Pak jsou ti, kteří potřebuji ze začátku naučit základní pojmy a jsou schopní jít dále sami. A pak jsou právě klienti, kteří vydrží bohužel jen chvíli a vše vzdají.
 
 
Jak vypadá tvůj běžný den, čím se vlastně mimo jídelníčků živíš? A jaké bys dala doporučení pro začínající lidi, kteří chtějí ve výživě podnikat?

Hlavním cílem je mé fit studio Sheldonovka, kde provozuji skupinové cvičení a trénuji i individuální klienty. Momentálně jsem v sedmém měsíci těhotenství, takže se už více šetřím a věnuji se převážně jídelníčkům a sobě :-). Už se těším zase na to, až se budu moc věnovat trénování na plný úvazek.

Podnikání je celkově velká starost, takže doporučuji si vše nejdříve promyslet a naplánovat. Podnikání ve výživě není jen o sestavení jídelníčku. Důležité je si získat důvěru klienta, být mu psychickou podporou a kdykoliv být „po ruce“. Neustále se vzdělávat a věnovat se stravě jako takové. Hlavní je dělat vše s láskou a radostí :-).
 
Čeká tě teď role matky, co všechno se u tebe změní?

Tak jelikož ani já pořádně nevím do čeho jdu, tak si nastávající změny pořádně neuvědomuji :-)). Už být těhotná je velká změna. Celkově jsem musela změnit své pracovní tempo a trošku zklidnit styl života. Nejsem to už jenom já, ale my. Těším se na nastávající roli matky a na celkový nový život.
 
Budeš se v nové roli více stylizovat a zajímat o výživu dětí?

Určitě! Přece jen výživa je to, co mě baví a chci se vzdělávat i v tomto směru.  
Děkuji za rozhovor a těším se, že o tobě uslyšíme i nadále a budeš dělat radost svým čtenářům a lidem, kteří tě sledují.

Já děkuji za rozhovor tobě!!!

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________