Snacky a proteinové chuťovky

Tato kategorie obsahuje celou řadu proteinových chuťovek jako pudingy, čokolády, oříškové pomazánky nebo slané krekry. Jejich výhodou je skvělá chuť bez velkého množství cukrů a tuků, zároveň jsou zdrojem kvalitních bílkovin.

Řazení

Snacky a proteinové chuťovky

Pochutiny patřící do této kategorie mají za cíl ukojit tvoje chutě na sladké a slané dobroty zdravým způsobem. Klasické verze těchto výrobků, jsou většinou plné cukrů, tuků a další nezdravých látek. Aktin má však v nabídce širokou škálu méně nezdravých alternativ, které jsou leckdy ještě chutnější než klasické verze ze supermarketu. Najdeme zde například proteinové chipsy, proteinové sušenky, proteinový puding, bio čokoládu, proteinové cookies, proteinové snacky, různé proteinové krémy, bio čokoládové pomazánky, proteinové tyčinky, proteinové krekry, prostě celou řadu potravin, na kterých si můžeš pochutnat. Jedním z nejoblíbenějších výrobků je legendární proteinella, neboli zdravější klon všem známé pomazánky. Aktin nabízí tyto arašídové proteinové krémy od dvou různých značek: HealthyCo a Bodylab. HealthlyCo Proteinella přichází ve 200 g a 400 g verzi. U obou gramáží si můžeš dopřát bílou čokoládu nebo kakao a lískový oříšek. Navíc bývá tento produkt často v akci 400 g + 200 g zdarma. Bodylab Proteinella má poté 250 g a nabízí 3 vyladěné příchutě. Duo swirl, jemná čokoláda a slaný karamel. Obě tyto proteinely mají vesměs pozitivní recenze a to také díky lepšímu složení a nutričním hodnotám, než podobné pomazánky ze supermarketu. I v diskuzi se o nich píše pozitivně, také díky tomu, že je do nich přidaný whey protein, tedy syrovátková bílkovina a ta z nich dělá dobrého pomocníka při budování svalové hmoty. 

Další oblíbenou pochutinou je proteinový pudink. Zde je nutné zmínit především hotový proteinový puding v kelímku Ehrmann High Protein Puding, který si můžeš dopřát v příchutích čokoláda a kokos, čokoláda, vanilka a karamel. Samozřejmě proteinový puding je možno koupit i v prášku. Zde můžeme jmenovat Amylon Puding bez lepku, Amylon BIO rýžový Puding, SciTec Nutrition Protein Pudding a nebo třeba Chia Shake Chia Puding s chia semínky

Samozřejmě nesmíme zapomenout různé proteinové tyčinky, třeba i v bílé čokoládě. Například Nutrend s příchutí banán a čokoláda, nebo Vive protein snack bar arašídové máslo 49 g jsou velmi oblíbené. Dále potom také proteinové, bio a raw čokolády se poslední dobou těší značné pozornosti. Mohou to být i třeba bio kešu v čokoládě, bio bílá čokoláda, proteinová čokoláda bez cukru, proteinová hořká čokoláda, zdravé bio hořké čokolády, bio čokoláda mléčná, proteinová čokoláda s křupinkami, proteinová čokoláda do diety na redukci tukových zásob. Zde můžeme uvést například Ajala tmavá čokoláda bio 45 g v příchuti mořská sůl a černý pepř a Mixit proteinová čokoláda.

Jako poslední si uvedeme proteinové a zdravé chipsy. Velmi oblíbené jsou quinoa chips. baked not fried protein chips, high protein chips a luštěninové zeleninové chipsy. Nejkupovanější produkty v této kategorii jsou Max Sport Protein Chips 45 g v příchutích sůl a sweet chilli, Eat Real Quinoa chips 30 g paprikové a česnekové, Bambus Whole Rice Chips 60 g chia a quinoa, Eat Real Hummus chips 45 g chilli a sýr a Ekolusk Yes Chips 80 g. Všechny tyto chipsy mají vesměs kladné recenze a to hlavně díky chuti a složení.

Kdyby jsme měli vyjmenovat všechny super snacky a chuťovky, tak by jsme zde byli velmi dlouho, na závěr ale ještě určitě stojí za zmínku proteinové krekry, proteinové směsi na palačinky, čokoládové proteinové kaše, bio choco čokoládové pomazánky, high protein sýrové krekry, natural protein snacky atd. Všechny tyto dobroty ti mohou pomoci ušetřit nějaké ty kalorie a zároveň si královsky a zdravě pochutnat, tak směle do toho!