Spalovače tuků

Produktů: 62
Řazení
:
Nejlépe hodnocené

Co je spalovač tuku?

Za spalovač tuku se považují doplňky stravy s obsahem účinných látek, které, v kombinaci se správně nastaveným stravováním a fyzickou aktivitou, podporují ztrátu tělesného tuku a hubnutí. Díky těmto látkám dochází k lepšímu využívání tělesného tuku jakožto zdroje energie, ke spotřebě více energie pro tvorbu tepla, nebo snížení chutě k jídlu.

Jak fungují spalovače tuku?

Účinné látky ve spalovačích obvykle obvykle fungují na základě pouze jednoho z výše zmíněných tělesných mechanismů. Pro maximalizaci kýženého účinku se tak v komplexních spalovačích využívá tzv. synergického efektu, což je prostá kombinace více účinných látek v jednom spalovači. Díky tomu může dojít k:

 • podpoře uvolňování mastných kyselin z tukové tkáně a jejich následné využití jako zdroje energie (zejména při tělesné aktivitě),
 • zvýšení produkce tepla, a tím i zvýšení celkového energetického výdeje,
 • snížení chuť k jídlu a tím i příjem potravy, a
 • díky stimulačním účinkům některých látek, povzbuzení k lepšímu tréninku a tím pádem k většímu výdeji.

Spalování tuků 

Od spalovačů nelze čekat zázraky, a je nutné pamatovat na to, že nic není zadarmo. Pokud se pokoušíš zhubnout či redukovat hmotnost, všeobecná doporučení, na která bys měl dbát jsou:

 • dodržování kalorického deficitu, tedy že výdej energie je vyšší než příjem,
 • pravidelná fyzická aktivita,
 • dostatečný příjem bílkovin pro udržení svalové hmoty,
 • a až poté zařaď mezi svoje doplňky i spalovač tuku.

Komplexně se tématu věnujeme v jednom z našich článků, kde ti komplexně poradíme, jak efektivně spalovat tuk.

U fyzické aktivity není třeba si kontrolovat správnou tepovou frekvenci na hubnutí, do tréninku lze zahrnout vysoce i méně intenzivní cviky, vždy ale tak, aby člověk zvládl celý trénink. Důležitá je pravidelnost fyzické aktivity.

Kdy užívat spalovač tuku?

Jak již bylo zmíněno, spalovače tuků nejlépe fungují ve spojení s fyzickou aktivitou. Nejčastěji se doporučuje spalovač přijmout zhruba 30 minut před začátkem fyzické aktivity. Důležité je i načasování vzhledem k poslednímu jídlu před aktivitou - pro účinnější a rychlejší vstřebávání je vhodné si zde nechat časovou mezeru (pokud to citlivějším jedincům nezpůsobuje trávicí potíže).

Látky podporující spalování tuků

V komplexních spalovačích tuku se nejčastěji vyskytují tyto účinné látky:

 • Kofein je jednou z nejoblíbenějších psychoaktivních látek a stimulantů, který zároveň působí jako účinný spalovač tuku. Kofein v těle podporuje termogenezi, tedy produkci tepla.
 • Synefrin navyšuje, skrze aktivaci specifických receptorů, míru termogeneze a také celkový výdej energie. Částečně také snižuje chuť k jídlu.
 • EGCG nepřímo prodlužuje účinnost látek, které podporují vylučování mastných kyselin z tukové tkáně. Extrakt ze zeleného čaje nejlépe funguje v kombinaci s dalšími látkami.
 • CLA alias konjugovaná kyselina linolová je látka přírodního původu, která se v malém množství vyskytuje v mléčném tuku i mase. CLA v těle reguluje tvorbu a ukládání tukových buněk.
 • Karnitin je látka tělu vlastní pomáhající transportovat mastné kyseliny do mitochondrie, kde jsou spáleny a využity jako zdroj energie. Karnitin tak napomáhá zvýšit potenciál pro spalování tuku. Jeho suplementace má však smysl pouze u lidí s jeho nedostatkem (vegetariáni, jedinci na keto dietě).

Kromě těchto látek se ve spalovačích vyskytují také různé formy chromu, zázvoru či skořice, které zabraňují vzestupu inzulínu v krvi a tím i pocitu hladu či chuti na sladké. S dodatečnou termogenezí pomahájí také guarana nebo kapsaicin, známý zejména z chilli. Lepšímu vstřebávání extraktu ze zeleného čaje napomáhá bioperin, látka obsažená v pepři.

Jak vybrat spalovač?

Pokud nevlastníš sadu Malý chemik a netoužíš si svůj spalovač namíchat sám, nejjednodušším řešením je sáhnout po komplexních spalovačích, které sází na již zmíněný synergický efekt. Nejčastější kombinaci představuje kofein, synefrin a EGCG, které mají společně jeden z nejvyšších potenciálů pro spalování tuku. Další příměsi obvykle zvyšují míru termogeneze, podporují metabolismus tukových buněk nebo působí proti oxidaci účinných látek.

A přesně takový je náš Vilgain Spalovač tuku 2.0, který v sobě kombinuje 10 synergicky působících látek a vychází z posledních vědeckých poznatků. Z dalších spalovačů bychom doporučili třeba Grenade Thermo Detonator nebo jeho hardcore verzi Black Ops.

Na co si dát při výběru pozor?

Na “zaručené hubnutí” z pohodlí obývacího pokoje bez jakéhokoliv pohybu, na unikátní formule spalovačů tuku pro ženy nebo spalovačů na břicho. Nic takového není a nejspíš asi ani nebude, bez pohybu a správně nastaveného jídelníčku to prostě nejde. Muži a ženy jsou sice odlišní, ale co se spalování tuku týče, tak jsme všichni skoro stejní. A až někdo vymyslí spalovač působící lokálně, nejspíš získá Nobelovku.